Informacija
Tootekataloog

Lauamängud lastele

Kui tood välja lauamängud õdusatel reedeõhtutel või pikkade pühade nädalavahetustel, siis tea, et lastele on sellest palju kasu. Lisaks meeskonnatöö, kannatlikkuse ning graatsiliselt võitmise ja kaotamise õpetamisele võivad parimad lauamängud ka laste aju ja keele arengule palju kasu tuua. Top strateegia ja Tactic mängude müük aitab lapse mõistusel mängu kaudu areneda, kuid kindlasti arendab mõtlemist ka ruubiku kuubik sõltumata sellest, kas see on suurusega 3x3 või 5x5.

Lauamängud pakuvad võimalusi varaseks õppimiseks

Isegi lihtsad mängud aitavad noortel mängijatel erinevaid värve tuvastada, lugeda ning arendada käe ja silma koordinatsiooni ning osavust kaartide ja nuppude liigutamisel ümber laua. Lisaks on oma järjekorra ootamise ja reeglite järgimise õppimine lapse jaoks olulised õppetunnid.

Lapsed arendavad oma oskusi

Lauamängud võivad olla kaval viis aidata kooliealistel lastel arendada oskusi, millega neil raskusi on. Kas lapsele on vastumeelne lugemine? Mängud, milles mängijad peavad meeles pidama mitut teavet korraga (kes mida ja kus tegi), aitavad last, kellel on raskusi lugemise mõistmisega, samal ajal lõbusalt aega veetes.

Katkestusteta mängitavad lauamängud võivad aidata lapse tähelepanuvõimet parandada. Lauamängu katkestusteta lõpetamine aitab pikendada laste vähenevat tähelepanuvõimet maailmas, mis on täis digitaalseid segajaid.

Lauamängud õpetavad meeskonnatöö väärtust

Lauamängud pakuvad lastele sageli elu kohta metasõnumeid: näiteks seda, et õnn võib ühe hetkega muutuda nii paremaks kui ka halvemaks. Kuid lisaks õpetamisele, et miski ei ole garanteeritud, on lauamängud hea viis julgustada erinevas vanuses lapsi koostööd tegema. Moodusta vanematest lastest meeskonnad, kes töötavad koos oma nooremate õdede-vendadega.

Lauamängud on alternatiiviks aja mahavõtmisele

Järgmine kord, kui leiad end mõne oma lapsega rasket olukorda läbi elamas, kaalu lapse oma tuppa saatmise asemel koos lauamängu mängimist. Lauamänge saab kasutada ka lapse frustratsioonitaluvuse suurendamiseks. Teisisõnu, mängu kaudu kannatlikkuse harjutamine, isegi kui asjad ei suju, võib aidata väikestel harjutada elus lugupidavamaid reaktsioone kasutada selle asemel, et jalgu trampida ja oma magamistoa ust kinni lüüa.

Lauamängud leevendavad ärevust

Lauamängud võivad aidata murelikel lastel õppida, kuidas sõprussuhetes kergemini edasi liikuda. Kuna lauamängud on struktuurselt üles ehitatud, võivad need olla lihtsam viis suhete loomiseks eakaaslastega, kuna laps teab, mida temalt mängus oodatakse. Lastele, kes ei suuda teistega vestelda, on soovitav mängida lauamänge, mis edendavad struktureeritud vestluse võimalusi, näiteks äraarvamise mänge.

Lauamängud õpetavad lastele, kuidas olla hea kaotaja

Kui mängid lapsega, kellel on madal frustratsioonitaluvus ja kaotamine on talle raske, võib see, et lubad tal alguses reegleid rikkuda, muuta mängu nende jaoks talutavamaks ja lõbusamaks. Kuid pikem eesmärk peaks olema reeglite järgi mängida ja julgustada sellega lapsi kasutama toimetulekuoskusi ja edendama emotsionaalset vastupidavust, kui asjad ei lähe nende tahtmise järgi. Näiteks võid öelda: "Ma olen sinu üle nii uhke, et jäid rahulikuks, kuigi valisid kaardi, mis sulle ei meeldinud. Loodan, et järgmine kord valid parema kaardi!"

Lauamängud on võimalus end tehnoloogiast lahti ühendada

Eriliseks teeb paljude lauamängude mängimiseks vajaliku tehnoloogia puudumine. See on lihtne viis kvaliteetse ja ekraanivaba aja veetmiseks lastega ja võid olla üllatunud, kui väga neile meeldib mängida. Peredel on tihti raske leida tasakaalu digitaalsete ja päriselu sidemete vahel, kuid lauamängud pakuvad vahendit selle emotsionaalse sideme loomiseks üksteisega. Soeta lauamängud, telli pitsa ja tee aeg-ajalt nii, et tähistad koos perega lõbusalt hea nädalavahetuse algust.