Informacija
Tootekataloog

LEGO® DUPLO

LEGO® DUPLO - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu LEGO® kaupa. Hinnad algavad 6,68 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 48 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Lego Duplo sarja klotsid

Lego Duplo on LEGO mänguasjade põhiline tootesari, mis on mõeldud lastele vanuses poolteist kuni viis aastat. Duplo klotsid on kaks korda pikemad, kõrgemad ja laiemad kui traditsioonilised Lego klotsid, mistõttu on neid lihtsam käsitseda ja oht on väiksem, et lapsed neid alla neelavad. Vaatamata oma suurusele ühilduvad need endiselt traditsiooniliste lego klotsidega. Populaarsemad LEGO Duplo komplektid on LEGO Duplo Steam Train, LEGO Duplo Classic Brick Box, LEGO Duplo Railway Rails, LEGO Duplo Fire Station & Helicopter, LEGO Duplo Big Fair, LEGO Duplo My Town Birthday Party ja LEGO Duplo Airport ehk klotsidest lennujaam. Kõigi nende Duplo komplektide müük on olnud väga edukas ja kõik need on ka laste poolt väga hästi vastu võetud.

Miks on Duplo sarja klotsid lastele suurepärased?

Kuna Duplo sarjal on suuremad klotsid saab isegi väikelaps nendega mängida, ilma et lapsevanem peaks kartma lämbumisohu pärast. Võiks arvata, et Duplo klotse on lihtne virna laduda ja see ongi nii, kuid mitte siis, kui oled alles väike laps. Seega on see tegevus isegi ilma ehitamata väikestele lastele arendav. Erksad värvid ja klotside siledad küljed sobivad suurepäraselt värvide tuvastamiseks koos vanematega ehitamisel. Duplo on suurepärane viis väiksemate laste tegevusega hõivamiseks, kui vanemad õed ja vennad või sõbrad suurtele lastele mõeldud legodega ehitavad. Kuid ära imesta, kui Duplo ehitusega liituvad ka vanemad lapsed.

Duplo klotsidega ehitamine ja konstrueerimine sobivad lastele suurepäraselt oma lõbusa mängu- ja õppimise potentsiaali tõttu. Ehitades lapsed arendavad oma peenmotoorikat ja käe-silma koordinatsiooni. Selged eelised on ka mõtlemisoskuste, nagu planeerimine ja probleemide lahendamine arendamiseks. Duplo klotsid annavad lastele võimaluse tegeleda loova mõtlemisega läbi oma ideede ehitisteks konstrueerimise. Duplo klotsid on lastele ka suurepäraseks võimaluseks õpetada värve, arve, suurust ning klotside sorteerimist nende mustri ja sümmeetria järgi.

Duplo on sellega väikelaste ja koolieelikute üks populaarsemaid ehituse mänguasju. Mis pole ka üllatav, kuna Duploga mängimine annab lastele palju võimalusi arendada kõiki loetletud oskusi, olles samal ajal uskumatult vastupidav, mitmekülgne. Kuna iga komplekti tükke saab segada ja sobitada on see suurepärane loominguline mäng ja Duplo klotse on isegi lihtne puhastada.

Muidugi ei suuda Lego Duplo klotsid iseenesest lapsi rääkima õpetada. Kuid kui nad mängivad täiskasvanutega või isegi oma eakaaslastega sotsiaalses keskkonnas, võid märgata olulisi arenguid. Konstrueerimine võib aidata väiksematel lastel õppida ehitamise juures selliste võtmesõnade nagu "sees", "all", "sisse" ja "üleval", kasutamist ning arendada nende sõnavara suuruse ja kuju verbaalse maailma osas. Nad õpivad kuulama juhiseid ja käske ning vanemaks saades neid mõisteid ka ise väljendama. Lapsed, kes soovivad teha Lego komplekti juhiste järgi, saavad samuti kirjaoskuse tõuke, sest nad peavad järgima juhiseid. 

LEGO Duplo sarja klotsid on väikelastele ohutud

Lego Duplo klotsid on valmistatud mitte-toksilisest materjalist, muutes need väikelastele ohutuks isegi siis, kui nad klotse närivad. Samuti on klotsid suured, nii et väikelapsed saavad mänguasju hõlpsalt käes hoida ja neid lihtsalt ühendada. Neid on erinevates erksates värvides ja kujundites, et köita laste tähelepanu ja ergutada nende meeli. Lego Duploga mängimine võimaldab väikelastel harjutada motoorseid oskusi ja arendada oma loovust, mida nad saavad hilisemas elus kasutada. Lego Duplo sarjas olevate klotside ja esemetega mängimine on sageli üks esimesi praktilisi kogemusi, mille laps kolmemõõtmeliste esemete kasutamisel kogeb. See võib aidata arendada lapse ruumilist teadlikkust.