Informacija
Tootekataloog

LEGO® HARRY POTTER

LEGO® HARRY POTTER - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu LEGO® kaupa. Hinnad algavad 12,58 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 22 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.LEGO Harry Potter sarja klotsid

LEGO Harry Potter on litsentseeritud teema, mis põhineb filmikompanii Warner Brothers toodetud Harry Potteri filmidel, mis omakorda põhinevad J.K. Rowlingu 7 samanimelise raamatu põhjal vändatud sarjal. Teema võeti LEGO poolt kasutusele 2001. aastal, kui sellest sai üks LEGO Groupi esimesi suuremaid litsentse ja see kehtis algselt kuni 2005. aastani. See teema naasis korraks 2007. aastal. Seejärel uuesti 2010-2011. aastani. Ning seejärel käivitati LEGO klotsides see temaatika uuesti 2018. aastal. LEGO klotsid ja see teema keerleb noore võluri ümber, kelle vanemad mõrvas Lord Voldemort, kõigi aegade suurim nõid. Nii nagu Harry Potteri sarja raamatud ja filmid on ka selle sarja LEGO klotside müük kujunenud väga edukaks. 

LEGO Harry Potter teema algusaastad

Teema algsed aastad olid üsna erinevad sellest, mis sellest hiljem kujunes. Esimene komplektide laine keskendus peaaegu eranditult erinevatele asukohtadele Sigatüüka lossis ja selle ümbruses. Sel ajahetkel erines Sigatüüka värviskeem oluliselt praegusest ikoonilisest skeemist. Teatud omadused olid siiski ka sarnased. Ka selles varases teemas olid siiski mõned märkimisväärsed erandid, näiteks komplekt Gryffindor House, millel oli peaaegu täielikult oranž arhitektuur. Algusaastate kujud olid kõik kollase nahaga, välja arvatud professor Snape, kelle pea oli pimedas helendavalt valge ja Peeves, kes oli helehall.

Teema teisel aastal keskenduti peamiselt teisele filmile "Harry Potter ja saladuste kamber". Teine aasta eemaldus eelmise aasta Sigatüüka teemast, sisaldades selliseid erinevaid komplekte nagu Escape from Privet Drive, Aragog in the Dark Forest ja Knockturn Alley. Sigatüüka lossiga seotud komplekte oli ikka veel üsna palju, kuid tunduvalt vähem kui varem. Sellised komplektid nagu Dumbledore's Office ja Dobby's Release hakkasid muutma lossi värviskeemi praeguseks klassikaliseks värviskeemiks, mis sisaldab tugevalt punakaspruuni ja liivarohelist tooni. 

2004. aastal ilmusid Harry Potteril ja Azkabani vangil põhinevad komplektid. Sel aastal uuendati selle teema kujukesi. Paljud neist olid samad, mis varem välja lastud, kuid neile kõigile anti tavaline nahavärv, välja arvatud professor Snape, kes oli endiselt fluorestseeruv.

LEGO Harry Potter teema aastatel 2005-2007

2005. aastal ilmus neli komplekti, millest igaüks põhines ühel kolmest Triwizardi turniiri ülesandest. 2006. aastal ei lastud välja ühtegi komplekti ning 2007. aastal ilmus ainult üks, mis põhineb filmil Harry Potter ja Fööniksi ordul. See komplekt, järjekordne Sigatüüka lossi uusversioon oli selle teema viimane komplekt, mis ilmus kuni 2010. aastani.

LEGO Harry Potter teema aastatel 2010-2012

2010. aastal naasis LEGO Harry Potter teema koos filmiga “Harry Potter ja poolevereline prints”. Kõik sel aastal välja antud kujukesed olid täielikult ümber kujundatud ja neil oli palju rohkem detaile kui ühelgi varem Harry Potter teemas olnud kujukestel. 2011. aastal ehk selle teema viimasel täisaastal, anti välja mõned komplektid uue Harry Potteri ja Surma vägised alateema all. 2012. aastal ilmus mõneks ajaks viimane Harry Potteri komplekt (õigemini raamat) LEGO Harry Potter: Magic World tegelased.

LEGO Harry Potter teema 2018 kuni tänaseni

2018. aastal naasis Harry Potteri teema komplektidega, mis põhinesid esimesel, teisel ja kolmandal raamatul. Paljud Harry Potteri romaanide ja filmide süžeega seotud kohad muudeti LEGO komplektideks. LEGO komplektide kujundamisel on mõjutajaks jätkuvalt filmid ja raamatud ning muu Warner Bros võrdlusmaterjal. Uued kujukesed on käsitsi vormitud voolimismassist vahekorras 1:3. Seejärel skaneeritakse prototüüp digitaalselt. Selle põhjal valmistatakse kujukeste vorm.