Informacija
Tootekataloog

LEGO® TECHNIC

LEGO® TECHNIC - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu LEGO® kaupa. Hinnad algavad 7,28 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 38 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Ülevaade LEGO Technic komplektidest

Mõne jaoks ei paku LEGO klotsid piisavalt rahuldust siis kui neid on vaja lihtsalt kokku panna. LEGO komplekt peaks selliste kasutajate jaoks ka töötama, need peaks midagi ka tegema. Neile, kes soovivad midagi keerukamat pakub LEGO Technic seda võimalust. Need olid ühed LEGO esimesed komplektid, mida tutvustati 1977. aastal tehniliste komplektidena, enne kui neile 1982. aastal anti LEGO Technic kaubamärgi nimi. Kuna LEGO Technic komplektide müük on olnud populaarne nii Eesti, kui ka maailma turgudel on LEGO seda sarja pidevalt edasi arendanud ja täiustanud. Viimastel aastatel on Technic komplektide disainimeeskond teinud koostööd mitmete superautode tootjatega, et pakkuda ikooniliste autode autentseid mudeleid. Kuna LEGO Technic erinevad komplektid on turul olnud üle 40 aasta on see teema ettevõtte ajaloos üks pikaajalisemaid. Arvestades selle keerulise ehitamise lojaalset fännibaasi, jätkab LEGO Technic teema tõenäoliselt järgmiste verstapostide poole liikumist.

Mida jälgida parima LEGO Technic komplekti valimisel?

Kuna turul on tuhandeid LEGO Technic valikuid, saab ideaalse valiku teha hinnates enda jaoks teatud olulisi kriteeriumeid. Näiteks kui palju oled nõus LEGO Technic komplekti eest maksma? Kui otsid taskukohaseid mudeleid, millel on endiselt lahedaid funktsioone, siis odavate LEGO Technic komplektide hulka kuuluvad komplektid maksavad vahemikus 70 kuni 200 eurot. Teisest küljest on tipptasemel mudelid ehitus- ja veoautode komplektid, nagu Liebherr ekskavaator maksumus kuskil 200 kuni 500 eurot. Võrreldes tavaliste LEGO komplektidega müüakse Technic mudeleid kõrgema hinnaga, kuna neil on rohkem tükke, klotside variatsioone, keerukaid konstruktsioone ja motoriseeritud funktsioone. Enamik seadmeid on ka olemasolevate mootorite ja sõidukite koopiad, seega võivad litsentsikulud tähendada veidi kallimat hinda.

LEGO Technic komplektid on erinevad olenevalt sõiduki tüübist, kuid veelgi suuremad on tööriistade variatsioonid. Koos ehituskomplektidega saad rohkem rattaid, roomikuid ja tööstuslikke osi. Teisest küljest on autokomplektidel, lennukitel ja mootorratastel rohkem klotse ja väiksemaid tükke. LEGO Technic mudelitest on kõige keerulisema ehitusega Liebherr ekskavaator. Selles komplektis on kokku 4108 erinevat detaili. Kui otsid suuri LEGO komplekte on kõige suuremad mudelid veoautod ja ehitussõidukid. Kui aga eelistad väiksemaid mudeleid, vali LEGO Technic autokomplektid ja mootorrattad. Võiks arvata, et mida rohkem tükke sul komplektis on, seda keerulisem on ehitusprotsess. See ei ole aga alati nii. Kõige keerulisemad komplektid hõlmavad kõiki ekskavaatori üksusi, kraanakomplekte ja luksuslikke sportautode komplekte. Top Gear ralliautol on ainult veidi üle 400 tüki, kuid seda peetakse siiski edasijõudnud ehitajate komplektiks.

LEGO Technic komplekti kasutamine

Üks lahedamaid asju, mida saab oma LEGO Technic komplektidega teha on lisada neile valgustuskomplekt. See mitte ainult ei näe lahe välja, vaid äratab sinu mudeli ka ellu ja võib muuta iga LEGO kollektsionääri veelgi uhkemaks oma töö üle. Lühidalt öeldes koosnevad LEGO valgustuskomplektid mitmest LED-tulest, akuhoidjatest ja laadimiskaablist, mis on tavaliselt USB-kaabel. Iga pakett on loodud ja sobib konkreetsele LEGO Technic komplektile.

Kaheksa aastane võib komplekteerida mõnda Technic põhikomplekti, kuid üldiselt saavad 11-16-aastased lapsed ehitada nii standardseid kui ka täiustatud LEGO ehituskomplekte. Keegi pole aga kunagi öelnud, et LEGO mänguasjad on mõeldud ainult lastele. Igas vanuses kasutajad võivad nautida neid klassikalisi ja üle maailma legendaarseks saanud klotse. Need on midagi enamat kui lihtsalt õõnsad klotsid, mida saab tavalisteks kujunditeks ehitada. Võid klotsidele alati lisada spetsiaalseid elemente ja muuta need tõelisteks kunstiteosteks.