Informacija
Tootekataloog

Liiva mänguasjad

Liiva mänguasjad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu ..., No-Name, 4IQ, Paradiso, Woopie kaupa. Hinnad algavad 1,44 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 141 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.Liivakasti mänguasjad sinu lapsele

Iga kord kui suvi on käes on lastel käes suurepärane aeg päikese käes lõbutseda. Olgu selleks rannas liivalosside ehitamine või liivakastis kaevamine, igas vanuses lastele meeldib liivaga mängida ja oma käsi liivaga ehitades ära määrida. Liivakasti mänguasjad on olemas kastekannust ämbrini ning loomulikult on võimalik osta korraga kogu komplekt.

Pole midagi sellist, nagu last esimest korda liivas mängimas vaadata. Mis võiks olla veel maagilisem kui vaadata, kuidas ta silmad rõõmust suureks lähevad, kui ta liiva kühveldab ja laseb sellel aeglaselt läbi sõrmede voolata. Liivaga mängimine pole mitte ainult lõbus, vaid ka lapsele üsna kasullik. See pakub väikelastele lugematuid arenguvõimalusi. Olenemata sellest, kas see on mänguväljakul, liivakastis või rannas, võib liivaga mängimine pakkuda palju enamat kui hea ajaveetmine.

Liivaga mängimine arendab sensoorset arengut

On kolm peamist sensoorset piirkonda, mida tugevdab liivaga mängimine:

Kompimismeeled – see on sinu lapse puute-, rõhu-, temperatuuri- ja vibratsioonituvastus. Näiteks kui ta avastab erinevuse päikese käes oleva soojema liiva ja varjus jahedama liiva vahel, harjutab ta sellega oma kompimismeeli.

Vestibulaarsed meeled – see on tema võime mõista, kuidas tema keha liigub ja tasakaalustab enda erinevate pindade kohal. Näiteks labidas käes liivas põlvili olemine aitab tal mõista, kuidas oma keharaskust ümber suunata, ilma et ta ümber kukuks.

Propriotseptiivne meel – see on tema teadlikkus oma kehaosadest ja nende toimimisest tema ümbruses. Kui liigume rahvarohkes ruumis või kõnnime ebatasasel pinnal ilma alla vaatamata, on need näited meie propriotseptiivsete ja vestibulaarsete meelte koostööst. Mänguauto läbi liiva lükkamine või liiva ämbrist valamine on mõlemad näited tegevustest, mis neid meeli tugevdavad.

Liivaga mängimine soodustab füüsilist arengut

Liivaga mängimine on suurepärane motoorsete oskuste arendamiseks, käe-silma koordinatsiooni arendamiseks ja lihaste tugevdamiseks. Sinu laps treenib oma peenmotoorikat, kui ta õpib labidat õigesti käes hoidma ja tema motoorsed oskused läbivad treeningu, kui ta üritab tõsta liivaga täidetud ämbrit. Peaaegu iga liigutus on tema füüsilise arengu jaoks oluline.

Liivaga mängimine arendab loovust ja kujutlusvõimet

Liivaga mängides on loomise võimalusi lõputult. Laps võib minna traditsioonilisel marsruudil, ehitades liivalosse, kraave, mägesid või sildu. Vee lisamisega saab aga muuta ka  liiva tekstuuri. Sinu laps võib liivakastis ja mänguasjade komplekti abil luua oma väikese maailma. Mänguasjad nagu autod, ämbrid, labidad või loomad lasevad tema kujutlusvõimel tõeliselt lennata.

Liivaga mängimine arendab lapse sotsiaalseid ja keeleoskusi

Liivaga mängimine on nauditav iseseisva mängu vorm, kuid see on ka suurepärane viis teistega suhtlemiseks. Kui väikelapsed jagavad liivakasti mänguasju või kaevavad koos auku, ei harjuta nad mitte ainult sotsiaalseid oskusi, nagu suhtlus ja koostöö, vaid kasutavad ka suhtluses probleemide lahendamist ja keeleoskust. Lisaks annab ühise eesmärgi saavutamine suurepärase saavutustunde, mida nad saavad koos sõpradega jagada.

Liivakastis mängimine parandab lapse immuunsust

Kui oled seda tüüpi vanem, kes väriseb mõttest, et sinu laps saab mustaks, siis sa pole selle hirmuga üksi. Lapse puhtana ja tervena hoidmine on osa lapsevanema tööst. Kuid uuringud näitavad, et lastel, kes mängivad õues rohus, liivas või mustuses, on tervem immuunsüsteem kui lastel, kes on pidevalt steriilses keskkonnas. Liival ja liivaga mängimine võib nende immuunsust tegelikult hoopis tõsta. Sellegipoolest on oluline liiva alati põhjalikult kontrollida. Kui lähed randa või mänguväljakule veendu, et liiv ei sisaldaks prahti või näiteks klaasikilde.