Informacija
Tootekataloog

Laste mänguväljakud

Soojad ilmad julgustavad meid rohkem aega õues veetma. Kui soovid ehitada oma aeda lastele turvalise ja lõbusa mängukoha ning endale puhkeala, siis üheks võimaluseks on püstitada aeda laste mänguväljakud. Loomulikult kuuluvad iga mänguväljaku juurde ka liumäed ja puidust kiiged, mis teevad laste jaoks suvise koduaias lõbutsemise lausa erakordseks. Erinevate mänguväljaku osade müük on saadaval nii eraldi detailide kaupa, kui ka suuremate komplektidena. 

Mis on parim koht aeda mänguväljaku paigaldamiseks? 

Kui plaanid lastele mänguväljakut, tuleb arvestada mitme teguriga. Et kaitsta oma lapsi suvel kõrvetava päikese eest on hea mänguväljak paigutada puude alla. Pea siiski meeles, et puuokstest tuleb hoida sobivat kaugust. Mänguväljak on turvaline paigutada väravast või garaažist kaugemale ja samal ajal vanemate vaatevälja lähedusse: näiteks terrassi või köögiakna lähedale, et hoida kõige pisematel lõbutsejatel silma peal.

Laste mänguväljakut tasub võtta mitte ainult kui mänguvahendite paiknemise kohta, vaid terviklikumalt kui ruumi, kus lapsed veedavad aega, arenevad, maailma avastavad ja lõõgastuvad. Seetõttu võiks luua ka hubase mänguväljaku ümbruse. Istuta lähedusse rohelust ja värvilisi lilli, mis meelitavad ligi liblikaid. Kui sa armastad aga ise aeda harida, siis sisenda seda kirge ka oma lastesse. Aita neil teha oma juurviljaaeda või lillepeenart. Kui mänguväljak asub aia piiride lähedal on parem see peita aia või taimede (hekk, puud, põõsad) taha, et tagada laste privaatsus ning kaitsta neid tänava või teede müra eest.

Mänguväljaku mõõtmed

Mänguväljaku varustuse valik sõltub tulevase lastele mõeldud mänguala suurusest aias. Mänguvahendid tuleks paigaldada üksteisest piisavale kaugusele, et lapsed saaksid neid ohutult kasutada. Ehk näiteks liumäest alla libisedes ei põrkuks mudilased kokku kiigel kiikuvatele õdede-vendadega. Multifunktsionaalse ja lõbusa mänguväljaku saab mahutada ka kõige väiksemale alale. Palju oleneb siin planeerimisest ja kujutlusvõimest.

Mänguväljaku materjalid

Mänguväljak aias on investeering aastateks. Selle asemel, et valida mitte vastupidavast materjalist mänguväljaku varustus, mis ühe hooajaga kulub, tasub kaaluda kvaliteetse puidust mänguväljaku soetamist, mis kestab aastaid ja mida ei kasuta mitte ainult meie lapsed, vaid ka lapselapsed juba kaugemas tulevikus. Paljud mänguväljakud on valmistatud puidust, mis on eriti vastupidav ilmastikutingimustele.

Mänguväljakute stiil

 

Mänguväljak peaks olema esteetiliselt kohandatud ümbritseva alaga. Mõtle kas sinu aed on kujundatud klassikalises elegantses stiilis või on see minimalistlik ja kaasaegne? Erinevatest pakkumisest leiad mänguväljaku varustust, mis sobib ideaalselt sinu aia stiiliga. Valikus on nii loodusliku stiiliga mänguväljakuid, klassikalisi mänguväljakuid kui ka kaasaegseid metallist mänguvahendeid.

Veelgi enam, mänguväljakud pole saadaval mitte ainult standardsetes värvides ehk oranžid, sinised ja punased, vaid ka pememate toonidega. Pehmed hallid, roosad või sinised värvid võivad sobida ideaalselt sinu aias olevate lillede ja rohelusega.

Mänguväljaku varustus

Millised mänguvahendid on aedades parimad? Liivakast on kindlasti praktiliselt hädavajalik igal mänguväljakul. Väikelastele meeldib liivaga mängida ja mis veelgi enam, see tegevus toetab sensoorsete, motoorsete oskuste ja kujutlusvõime arengut. Puidust mängukomplektid laua, kraana ja kopaga on samuti fantastiline lahendus väikese liivalosside loomiseks. Lapsed ei armasta midagi muud rohkem, kui ise liivast ehitisi valmistada ja siis neid soovi korral ka päeva lõpuks lammutada.

Üle 3-aastased lapsed jumaldavad mänguväljaku varustust koos ronimisredelite ja ronimisseintega, millel saab turvaliselt mängida ning oma füüsilisi ja motoorseid oskusi arendada. Lisaks paljudele ronimise võimalustele võib multifunktsionaalseid seadmeid varustada ka liumägedega, mis toovad mänguväljakule lisarõõmu.