Informacija
Tootekataloog

Mahlapressid

Kas olete unistanud värskelt pressitud apelsinimahlast mõnel kenal nädalavahetuse hommikul? Loomulikult ei pea te selleks koheselt poodi ruttama, vaid saate oma soovi täita ka selleks mõeldud seadmega. Näiteks klassikaline mahlapress aitab kõigest mõne minutiga valmistada maitsvat ja vitamiinidest pungil jooki. Vajate kõigest puuvilju ning pisut aega ja peatselt ongi teie enda valmistatud mahl valmis. Võrreldes poes müüdavate mahladega on teie mahl parim, sest ei sisalda ühtegi säilitusainet ega lisatud suhkrut. Maitse on naturaalne ning sõltuvalt puuviljast võib seal sees olla ka viljaliha. Valige ka endale sobiv toode ning nautige värskelt pressitud mahla juba peatselt. Mahla tegu ei pea olema keeruline ja tüütu protsess. See on ka põhjuseks, miks järjest rohkem inimesi eelistab antud toodet enda kööki lisada. Värske mahl võib olla ka lastele huvitav ning saate sellega nad eemale meelitada kunstlikest jookidest. Samas saate ka perekonnaga huvitavalt aega veeta ning ühtlasi valmistada oma uue mahlapressiga värsket maitsvat mahla.

Erinevad tüübid

Sõltuvalt teie soovidest on meie veebipoes saadaval palju erinevaid mudeleid ja tooteid. Kõige lihtsam ja soodsam on endale soetada mehaaniline mahlapress, mille abil saate minimaalse tööga endale pressida maitsva mahla. Hinnad on küll soodsad, kuid oma funktsionaalsuse poolest on nad sarnased automaatsetele toodetele. Lisaks on saadaval ka sellist tüüpi pressid, mille tempo on aeglane, kuid suudavad pressida välja rohkem. Nii ei kaota te ühtegi vajalikku vitamiini või mineraali. Sõltuvalt milline on teie mahlapressi ülesehitus sõltub ka see, milliseid puu- või juurvilju saate sinna sisestada. Kallimad tooted suudavad üldjuhul pakkuda suuremat funktsionaalsust ning läbi selle ka paremat tulemust. Lihtsad pressid on üldiselt mõeldud apelsinidele ja sidrunitele. Kui soovite pressida aga mahla sisse ka näiteks peeti või mõnda muud vilja, siis peate pilgud pöörama funktsionaalsemate toodete poole.

Hooldus

Peale mahla pressimist on soovituslik press koheselt ära pesta, kuna hiljem on seda pesta oluliselt raskem. Enamus tooteid saab võtta lahti mitmeks jupiks ning need lihtsalt pesta. Osad tooted sobivad pesemiseks ka nõudepesumasinas, kuid selle kohta peate enne pesemist täpsemalt lugema tootekirjeldusest. Järjest enam on kogumas populaarsust ka mahlapresside müük, mida saate kasutada manuaalselt. Eelkõige on sellised mõeldud näiteks laimi või sidruni pigistamiseks ning hiljem selle mahla lisamiseks kokteilile. Üldiselt võib öelda, et kui kasutate toodet heaperemehelikult, siis toode kestab ning ei vaja otseselt hooldust. Ainuke suurem hooldus ongi selle pesemine peale igat kasutamist. Vastasel juhul võib tekkida hallitus ning samuti ebameeldiv aroom. Lisaks on mahlapressi oluliselt keerulisem pesta, kui puuviljadest tulnud suhkur on kuivanud ja kivistunud.

Toote valimine

Loomulikult sõltub toote valikul kõik teist endast. Kui te olete suur mahlasõber, siis on mõistlik teha investeering ning soetada endale pisut kallim toode. Saate nautida erinevaid funktsioone ning kvaliteetseid materjale. Kasutades toodet mõistlikult, siis teevad oma töö ära väga hästi ka soodsamad tooted. Tihti tekib olukord, kus kaubamärk tõstab toote hinda, kuid sellega ei kaasne sama suur kvaliteedi kasv. Kindlasti suudavad suuremad tehased tagada kõrgema kvaliteedi ning tänu mahule ka soodsama toorme hinnad. Eelkõige tasuks valimisel lähtuda enda soovidest ning ka eelarvest. Mahlapresside hinnad algavad mõnekümnest eurost, kuid kõige kallimad seadmed maksavad üle saja euro. Oma osa mängib ka tootedisain – mida ilusam toode seda kallim on ka tavaliselt hind.