Informacija
Tootekataloog

Mälukaardid

Mälukaart on väikene andmekandja, mis võimaldab salvestada ja säilitada erinevaid andmeid ja faile. Mälukaarte kasutatakse juba väga pikka aega ning neid saab kasutada nutitelefonides, kaamerates, sülearvutites, tahvelarvutites ja ka mängukonsoolides. Mälukaardid on muutunud tänapäeval hädavajalikeks ning ilma nendeta oleks raske maailma ette kujutada. Mälukaardid on muutunud ka ajaga aina väiksemaks, lausa sõrmeküüne suuruseks ning mahuvad lausa rahakotivahele ära. Mälukaarte on kahte erinevat sorti - SD või Micro SD. Mälukaarte on ka väga erineva mälumahuga ning mälukaarte toodavad väga paljud erinevad firmad. Kingston, Samsung, Sony ja paljud teised elektroonikaga tegelevad ettevõtted toodavad väga palju erineva suurusega ja mälumahuga mälukaarte.

Erinevad mälukaardid

Tänapäeval on kasutusel mitmeid erinevaid mälukaarte ning need on väga vajalikud meie igapäevaelus. Mälukaartidele saab salvestada pilte, videosid, mänge ja palju muud. Enamasti kasutatakse kas SD või Micro SD mälukaarti. SD mälukaarte kasutatakse enamasti arvutites ning MicroSD kaardid on kasutusel tänapäevastes nutitelefonides. Micro SD mälukaarte saab ka kasutada mujal, kuid siis tuleb juurde osta eraldi adapter, mis võimaldab seda teistesse elektroonikaseadmetesse ühendada, kuid enamasti on see juba Micro SD kaardiga kaasas. Mälukaartidel on ka väga erinevaid mälu suurused ning enamasti valitakse just see suurema mälumahuga mälukaart. Suuremat mälumahtu vajavad kas fotograafid või suuremate failidega tegelevad inimesed ning neile sobiks kindlasti 64GB või ka 128GB suurune mälukaart. Tavakasutajatele, kes kasutavad oma nutitelefoni piltide tegemiseks või ei vaja nii suurt mälu, sobib ka 32GB suurune mälukaart. 

SD või MicroSD

SD ja Micro SD kaardil on mõned erinevused ning neid saab kasutada ka erinevates elektroonikaseadmetes. SD mälukaardid on tunduvalt suuremad kui Micro SD mälukaardid ning neid saab kasutada seadmetes, mis toetavad SD kaarte. SD mälukaarte kasutatakse kas laua- või sülearvutis, aga Micro SD kaarte kasutatakse pea igas teises elektroonika- või nutiseadmes. Tänapäeval kasutatakse Micro SD kaarte nii tahvelarvutites, nutitelefonides, droonides, fotoaparaatides ja ka teistes seadmetes, milles on kasutusel mälukaardid. Micro SD mälukaardid on ka tunduvalt paremad, kuna need on uuemad kui tavalised SD kaardid. Micro SD mälukaarte saab ka kasutada laua- või sülearvutis, kasutades selle jaoks eraldi adapterit, mis võimaldab seda kasutada kui tavalist SD kaarti. Nii tavalised SD kaardid kui ka Micro SD kaardid võimaldavad endasse salvestada ja säilitada erinevas koguses ja suuruses faile, seega on suurim vahe enamasti mälukaardi suuruses.

Kuidas valida sobiv mälukaart

Mälukaarti pole kindlasti kerge valida, aga kui on teada mis suuruse ja kiirusega mälukaarti vaja on, siis on valik kindlasti palju kergem. Mälukaardi valimisel peaks kindlasti vaatama, kas teie seadmesse sobib tavaline SD kaart või pigem Micro SD kaart. Mälukaardi salvestus ruum peaks olema ka piisavalt suur, et sinna kõik fotod, videod ja ka kõik teised failid kenasti ära mahuksid. Tavakasutajate jaoks sobib väga hästi 32GB mälu, kuid suuremate pildi ja videofailide jaoks on vaja pisut rohkem mälu ja ka kiirust. Mälukaartidel on ka erinevad kiirusklassid, millele peaks kindlasti tähelepanu pöörama need, kes tahavad suuremaid faile salvestada. Praeguse aja kiireim mälukaart on kas UHS I või UHS III, mis võimaldavad salvestada suurema resolutsiooniga pildi ja video faile. Kindlasti tuleks mälukaarti ostes valida just see kõige parem, suurima mälumahuga ja kiirem, et poleks vaja seda nii tihti vahetada.