Informacija
Tootekataloog

Mälukaardilugerid

Mälukaardilugerid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu AXAGON, Esperanza, Lexar, EDNET, QOLTEC kaupa. Hinnad algavad 2,45 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 61 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Mis on mälukaardilugeja?

Mälukaardilugeja on seade, mis suudab lugeda mälukaarte ja edastada nende sisu sinu arvutisse. Mälukaarte on erinevat tüüpi ja vormingus, pakkudes eemaldatavat salvestusruumi digitaalseadmetele, nagu näiteks videokaamerad, kaamerad, MP3-mängijad ja mobiiltelefonid. Mõni kaardi lugeja suudab lugeda ainult ühte tüüpi mälukaarti, kuid on ka neid, mis suudavad lugeda mitmesuguseid erinevaid vorminguid. Kaardilugejaid on ostmiseks saadaval igasuguse kuju ja suurusega ning igat tüüpi otsikutega. Mõned suudavad lugeda micro SD kaarte. Omega kaardilugeja USB 3.0 on kindlasti üks tuntumaid ja populaarsemaid tooteid omataoliste seas.

Ilma mälukaardilugeja olemasoluta peab inimene mälukaarti kasutava füüsilise seadme otse oma arvutiga ühendama. Tavaliselt tehakse seda USB (Universal Serial Bus) või Firewire kaabli abil. Kaardilugeja eeliseks on aga see, et mälukaarti saab lugeda otse arvutist ilma seadet ühendamata. See lihtsustab oluliselt kaartide kasutamist, säilitamist ja korraldamist. Samuti säästab see seadmete akusid ja kasutatava kaamera või muu digitaalse seadme kulumist.

Erinevad mälukaardilugejad

Mõned mälukaardilugejad on äärmiselt kompaktsed ja vaevalt suuremad kui loetavad kaardid. Need ühendatakse otse USB porti ja nad on umbes mälupulga suurused. Teised on ette nähtud sisemiseks installimiseks lauaarvutisse, kusjuures nende kahe mudeli vahel on palju valikuid. Välise mudeli üheks eeliseks on see, et see on kaasaskantav ja seda saab kasutada majapidamises mitme arvuti ja/või sülearvutiga. Paljudel uuematel arvutitel, sealhulgas paljudel sülearvutitel, on vaikimisi sisseehitatud kaardilugeja. Printeritel ja isegi mõnel monitoril võivad need samuti olla, et kaartidel olevat teavet oleks lihtne printida või kuvada. Kõik, kes on mõelnud vananeva lauaarvuti, sülearvuti, printeri või monitori väljavahetamisele, võiksid esmalt neid võimalusi uurida.

Tarbijad peaksid kaardi lugejat ostes olema kindlad, et see toetab nõutavat tüüpi kaarti. See hõlmab lisaks vormingule ka kaardi mahtu. Mõned mudelid ei pruugi lugeda näiteks suuremaid kui 1 GB mälukaarte. Ostjad peaksid ka meeles pidama, et paindlikum kaardilugeja, mis toetab täiendavaid vorminguid, võib muuta seadme pisut tulevikukindlamaks juhuks kui hiljem soetatakse rohkem digiseadmeid või vahetatakse välja juba olemasolevad. Mälukaardilugejad on hinna poolest tavaliselt äärmiselt taskukohased.

Kvaliteetsed mälukaardid muudavad elu kiiremaks ja turvalisemaks

Pöörame inimestena alati suurt rõhku oma kaamerates piltide koondamisele ja piltide varundamisele, kuid me ei tohiks unustada üht suurt sammu jäädvustamise ja salvestamise ning varundamise vahel. Teisisõnu sellele, kuidas me oma pilte kaamerast arvutisse edastame. See samm võib mõjutada meie mälukaartide ja pildifailide turvalisust, rääkimata sellest kui palju aega me piltide allalaadimisele kulutame. Aeg on teatavasti ressurss, mis on inimestel alati väga piiratud. Õnneks on piltide edastamine nüüd lihtsam, kiirem ja turvalisem kui digifotograafia algusaegadel, kuna saadaval on palju erinevaid mälukaardilugejaid. Olenemata sellest, kas oled harrastaja või professionaalne fotograaf, ära alahinda selle asendamatu varustuse tähtsust. Töövoo sobiva ja sujuva kulgemise jaoks parima mälukaardilugeja valimine väärib tõsist kaalumist. 

Mälukaardilugeja ostmisel tuleb arvestada mitte ainult kaardilugeja, vaid ka mälukaardi enda kiirusega. Tänapäeva standardile vastava kiireima SD mälukaardi andmete ülekande kiirus on kuni 312 MB/sek. (2,5 Mbps). Nii et kui sinu mälukaardid on sellest aeglasemad, on USB 3.0 kasutamise otstarbekus mõnevõrra kaheldav. Kindlasti pead aga mälukaardi ostmisel arvestama kaardilugeja ühilduvusega erinevate operatsioonisüsteemidega. Kui sul on operatsioonisüsteemina kasutusel Windows, siis enamikul juhtudel tuvastab see operatsioonisüsteem sinu kaardilugeja automaatselt, kuid mõne muu operatsioonisüsteemi puhul võib see vajada spetsiaalset lugeja draiverit.