Informacija
Tootekataloog

Mängutoit

Mängutoit - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu ..., JOKOMISIADA, BigjigsToys, Legler, Kidkraft kaupa. Hinnad algavad 3,18 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 79 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Mängutoidu kasutamine lapse arenguks 

Kui rääkida lapse vaimsest ja käitumuslikust arengust, taandub üldpildis väga oluline komponent rollimängu tähtsusele. Rollimäng on lapse arengu jaoks üsna oluline mitmel põhjusel. Alates sotsiaalsete oskuste parandamisest ja varajasest oskuste arendamisest kuni õpetamiseni, kui tähtis on suuta järgida juhiseid, et saavutada planeeritud tulemus. 

Mängutoit, olgu see siis valmistatud vildist või puidust on nii beebi jaoks, kui ka suurematele lastele pikaajalise kasu seisukohast väga kasulik.

Sinu laps saab kasu juhiste järgimisest

Kui oled köögis süüa teinud, siis kas sinu laps küsib pidevalt küsimusi? Siis peaksid oma tulevasele väikesele meisterkokale oma väikese mänguköögi hankima. Selle abil saad talle selgitada, kuidas juhiste järgimine on hädavajalik, et tema lemmiktoidud saaksid tõeliselt maitsvad. Ja kuigi toiduvalmistamisel ei looda tõelist toitu, saab lapsele näidata täpselt järgitavate juhiste ja retseptide eeliseid.

Lapsed õpivad lugemise, loendamise ja matemaatika tähtsust toiduvalmistamisel

Tegelikult on üks asi lastele öelda, et lugemisoskus ja matemaatika on igapäevaelus vajalikud, kuid palju parem on seda neile hoopis eluliselt näidata. Täiskasvanuna hinnatakse sind ilmselgelt sinu suhtlemisoskuse järgi, aga ka elementaarsete matemaatikaoskuste olemasolu tähendab, et sa ei jää läbi kogu oma elu arvutamisega hätta ja see on vajalik oskus mitmetes eluliselt olulistes situatsioonides, näiteks kasvõi poes.

Toiduvalmistamise rollimäng aitab lapsel varakult arendada lugemise, loendamise ja matemaatika oskusi, mis tagab lisaks ka lihtsa ja sujuva ülemineku eelkooli ja seejärel algkooli.

Parem osavus ja peenmotoorika

Tõenäoliselt ei mõtle sa sellest teadlikult, kuid alati, kui midagi söögiks valmistad, kasutad peenmotoorikat. Pead haarama, mõõtma, sõeluma, sorteerima, valama, asetama ja täitma palju muid füüsilisi funktsioone, isegi kui valmistad väga lihtsat sööki.

See kehtib ka sinu lapse puhul. Kui sinu laps rollimängus teeskleb, et teeb mänguköögis süüa, nõuavad kõik tema tegevused suurt hulka peenmotoorikat, täpselt nagu ka täiskasvanul, kui ta köögis süüa teeb.

Lapsed õpivad sööginõusid õigesti kasutama

Rollimängu käigus kokkamine lõpeb tavaliselt suurejoonelise rollimängus söömisega! See on lõpuks sinu lapse jaoks tehtud töö eest tasu saamise stsenaariumiga. Sinu laps saab teada, et kui ta on mõne imelise maitsva mängutoidu "küpsetanud", on tal aeg nautida köögis tehtud raske tööga saavutatud vilju. Kui oled lapsega nii kaugele jõudnud on see ideaalne aeg õpetada lastele toiduvalmistamise komplektides olevaid söögiriistu õigesti kasutama.

Kannatlikkusel ja raskel tööl on tulemus

Rollimäng võimaldab väikelastel sinu käitumist köögis süüa tehes kopeerida. Kui aga väikelapsed on näljased vajavad ja tahavad nad kohe süüa.

Üks fantastiline viis õpetada kannatlikkust loomulikul moel ja samas ka retsepti järgimise eeliseks on valmistada sama tõelist toitu, mida sinu laps oma mänguköögis valmistab. Kui sinu väike kokk järgib täpseid teeseldud toiduvalmistamise etappe, saad neid premeerida sama toidu söödava versiooniga, mida ta mänguköögis valmistab. See aitab selgeks teha tema kannatlikkuse ja raske töö eelised nende teeseldud köögis.

Rollimäng on ilmselt üks populaarsemaid viise, kuidas lapsed saavad kaasa lüüa, kui tegemist on loomuliku lõbusa kujutlusvõimega mänguga. Igal juhul armastavad nad lihtsalt ema köögis toiduvalmistamisel aidata. Laste jaoks on see veelgi lõbusam, kui nad saavad oma mängutoiduga oma lõbusas mänguköögis oma võlukunsti ise teha.

Olemas on erinevat tüüpi ja erineva suurusega mängukööke ning palju igasuguseid toiduvalmistamise nõusid ja plastmassist mängutoite, et sinu lapsed saaksid nautida paljude harivate toiduvalmistamise rollimängude rõõme.