Informacija
Tootekataloog

Meelelahutuseks õues

Tarvikud meelelahutuseks õues

Erinevad tarvikud aitavad õues lastel suve lõbusamalt veeta. Võimalik on soetada endale aeda teisaldatavad jalgpalliväravad ning loomulikult jagpalli või korvpalli mängimiseks vajalikud pallid. Või siis kiiged, mängumajad ja nendega kaasas olevad liumäed. Osta võib ka suveõhtuteks ja öödeks telgid, kus lapsed saavad end tunda nagu nad oleksid matkal. Loomulikult võib nii endale kui ka lapsele soetada jalgrattad, mille juurde on kohustuslik muretseda ka kiiver ja kindad või hoopis valida tõukerattad, millega laps saab suve jooksul sõitma õppida.

Suvel õues viibimise eelised

Sina ja su laps olete õues rohkem viibides õnnelikumad. Värskes õhus viibimine ei ole hea ainult füüsilisele tervisele. See aitab ka kaasa vaimsele tervisele. Looduses ja loomuliku valguse käes viibimine võib parandada inimese meeleolu ning vähendada stressi ja depressiooni. Füüsilise tegevusega tegelemine toob sarnaseid eeliseid ning sageli rahustab ja rõõmustab inimesi.

Õues liikumine stimuleerib kõiki viit meelt viisil, mida siseruumides tehtav tegevus ei suuda. Lisaks mõjutab värskes õhus ja eriti looduses viibimine aju positiivselt, pannes inimest ennast paremini tundma.

D-vitamiini tase organismis tõuseb. D-vitamiini tuntakse ka "päikese vitamiin", kuna see tekib nahas päikesevalguse käes. Uuringud näitavad, et D-vitamiinil võib olla kaitsev toime kõige vastu, alates osteoporoosist kuni vähini kuni depressioonini kuni südameatakkide ja insuldini. Pea meeles, et liiga palju päikest võib siiski ka nahka kahjustada. Sooja ilmaga vajad päikest vaid umbes 10-15 minutit päevas. Kasuta nii enda kui lapse puhul kindlasti ka päikesekaitsekreemi, kui plaanid temaga koos pikemat aega väljas viibida.

Õues viibides ja liikudes põletad rohkem kaloreid. Uuringud näitavad, et need, kes liiguvad õues, kulutavad kõndides või joostes 10% rohkem kaloreid kui samal kiirusel jooksulindil treenides. Õues liikudes tõmbab ümbritseb keskkond mõtted füüsiliselt tegevuselt kõrvale. Selle tulemusena on palju suurem tõenäosus, et liigud ja treenid kauem kui siseruumides treenides. Ka lapsed on õues mängides kaks korda aktiivsemad.

Õues mängimise eelised lastele

Tänapäeva lapsed veedavad elektroonika, näiteks televiisori, tahvelarvuti, sülearvuti ja telefoni ees keskmiselt isegi kuni seitse tundi päevas. Statistika näitab, et ei saa eitada tõsiasja, et tänapäeva lapsed vahetavad aktiivse õues mängimise istuva eluviisi vastu, põhjustades sellega hiljem tõsiseid tagajärgi nende tervisele ja üldisele heaolule. Üheks võimaluseks lapsi õue saada on muretseda neile meelelahutuseks õues piisavalt vajalikke tarvikuid.

Enamik vanemaid nõustub, et nad soovivad, et nende lapsed oleksid füüsiliselt terved, hästi arenenud, iseseisvad ja kaastundlikud isikud. Parim viis nende omaduste juurutamiseks oma lastesse on inspireerida neid rohkem väljas veetma. Laste julgustamine veetma rohkem aega väljas ja tehnoloogiast eemal, parandab nende füüsilist heaolu ning aitab neil parandada ka emotsionaalset ja intellektuaalset tervist. Olgu selleks siis reis loodusest inspireeritud parki või perega metsas matk või õues mängude mängimine.

Paljud vanemad arvavad, et parim viis oma lapse intellektuaalsete võimete arendamiseks on veeta rohkem aega õppides organiseeritud klassiruumis. Kuid lapse julgustamine õues aega veetma on ka suurepärane viis tema intellektuaalsete võimete arendamiseks. Kui lapsed õues ringi jooksevad, mõtlevad nad välja mänge, uurivad ümbritsevat maailma ja kogevad iseseisvuse tunnet. Erinevate meelelahutust võimaldavate tarvikute õues kasutamine annab lastele võimaluse õppida mängides uut teavet ja oskusi. Samuti näitab see lastele, et nad saavad õppida kõikjal, mitte ainult klassiruumides ja koolis.