Informacija
Tootekataloog

Mikrofonid

Ükskõik, kas pildistate lühifilmi või alustate uut podcast’i, on heli ülimalt oluline. Ainult nutitelefoni sisseehitatud mikrofoni abil luuakse palju suurepärast sisu, kuid suurepärane heli on teie projekti järgmisele tasemele viimisel ülimalt tähtis. Probleem on püüdes välja selgitada, milline mikrofon teile kõige paremini sobib, võib olla heidutav protsess.

Rohke tehniline kõnepruuk pole oluline, kuid seda võib olla raske olulistest asjadest eristada. Kui te mikrofonide kohta küsite, eeldavad paljud müüjad, et teate kõike. Mida siis mikrofonist otsida? Ükskõik, kas valmistate lühifilmi, loote YouTube'i kanalile sisu või täiendate oma podcast’i seadistust, peaksite teadma paar asja.

Kuidas kavatsete mikrofoni kasutada?

Vaieldamatult kõige olulisem samm hea heli saamiseks on täpselt välja selgitada, millist heli soovite salvestada. Kui olete vales keskkonnas, võite hankida kõige kallima mikrofoni, mille leiate, kuid siiski ei saa te selget heli. On mõningaid erijuhtumeid, kuid oleme nõus kihla vedama, kui seda loete, siis huvitab teid peamiselt vaid see, kuidas vokaali või instrumente salvestada. Teades, milline neist on teie jaoks kõige olulisem, aitab teil otsustada, millist tüüpi mikrofoni hankida.

Millised on erinevat tüüpi mikrofonid?

Kui teate, mida proovite salvestada, saame alustada huvitavamate asjadega. Liigsed detailid võivad veidi segadust tekitada, kui te pole kunagi varem selle terminoloogiaga kokku puutunud. Mikrofone on kahte peamist tüüpi (on ka teisi, kuid need on need, millega tavaliselt kokku puutute, kui just ei kuluta tuhandeid eurosid).

Dünaamiline

Esimest tüüpi mikrofon on dünaamiline mikrofon. Kui kujutate ette mikrofoni, mida laulja või isegi teie lemmikkoomik laval kasutab, kujutate tõenäoliselt ette dünaamilist mikrofoni. Need mikrofonid saavad suurepäraselt hakkama mürarikkas keskkonnas. Nende sees on väike ümbris, mis on helivibratsiooni suhtes tundlik. Kui helilained ümbrist liigutavad, muundatakse see elektrisignaaliks, mida saab salvestada. Saate neid kasutada esineja salvestamiseks laval, kui intervjueerite kedagi tänaval või isegi kitarrimängu või trummilöögid.

Kondensaator

Teist tüüpi populaarsed mikrofonid on kondensaator mikrofonid. Need töötavad veidi teisiti ja kasutavad ümbrise ja magnetite asemel kondensaatorplaate. Tehnilisesse jäneseauku on lihtne minna, kuid praktiline asi, mida peate teadma, on see, et kondensaatormikrofonid on väiksema vibratsiooni suhtes tundlikumad kui dünaamilised. Kuigi dünaamilisi mikrofone sobib kasutada koos bassitrummidega, siis kondensaatoreid mitte. Soovite neid kasutada, siis kui proovite hääle peensusi ära tunda, näiteks kui salvestate taskuhäälingusaadet või lauljat stuudios.

Kondensaatormikrofonide kasutusjuhtumid on tavaliselt palju staatilisemad kui dünaamiliste mikrofonide omad, peamiselt seetõttu, et need kondensaatoriplaadid on palju hapramad kui dünaamilised mikrofonid. Erandiks on haavlimikrofonid, mis on hiiglaslikud mikrofonid, mida näete inimestel filmivõtetel käes. Kuna need on pehmemate helide suhtes nii tundlikud, tasub neid kaasas kanda, et jäädvustada kõike, mida näitlejanna räägib.

Lintmikrofonid

Vähem levinud mikrofonitüüpide hulka kuuluvad lintmikrofonid. Tavaliselt on asi, mis annab lintmikrofonidele nende nime ka põhjus, miks neid on lihtne kasutada: lint. Põhimõtteliselt on juhtiv lint kahe elektromagnetilise pooluse vahel, mis tuvastab teie heliallika. Need mikrofonid on tehniliselt dünaamiliste mikrofonide kategooria alamtüüp. Mõelge stuudios viibivatele varajastele crooneritele ja tõenäoliselt on neil lintmikrofon ees.

Kokkuvõte

Nagu näete, on olemas niivõrd palju mikrofone, mida saab ühendada usb abil ning ühendada kas arvutiga, telefoniga või stuudio jaoks. On olemas isegi laste ja gamerite mikrofonid. Seetõttu kõige olulisem samm on aru saada, milleks te vajate mikrofoni ning sealt juba alustada sirvimist meie e-poes.