Informacija
Tootekataloog

Muu aiatehnika

Muud kategooriad: LehepuhuridLumepuhuridPuiduhakkuridSaeketid

Aiatehnika

Tänapäeval enamikke tooteid valides ja ostes seisate sageli silmitsi suure hulga erinevate mudelite ja kaubamärkidega. See kehtib kindlasti aiatehnika ja -tööriistade kohta, kuid järgides mõnda näpunäidet, saate hoida asjad lihtsana ja vältida kalleid vigu.

Näpunäited enne parima tehnika ostmist

- Aitab, kui saad tooteid enne ostmist proovida – võta arvesse toote kaalu, haarde suurust ja tugevust ning seda, kui tasakaalustatult toode käes tundub.

- Otsige kõige kergemaid laiade käepidemetega tooteid, kuna neid on lihtsam haarata. Toodete proovimine käes on oluline, eriti kui teil on väike käsi, nõrk haare või piiratud liikumine.

- Kontrollige, mis materjalist toode on valmistatud, et veenduda, et see sobib soovitud tööga. Näiteks roostevabast terasest tööriistad libisevad kergemini läbi pinnase ja neid on lihtne puhastada. Traditsioonilised tahke sepistatud terasest tööriistad on kõige tugevamad, need on ka üsna kerged ja kauakestvad. Plastist, süsinikkiust ja alumiiniumist tööriistade seadmed ja tööriistad on kõige kergemad.

- Erinevate kaubamärkide ja tootetüüpide vahel valides võib kvaliteeti olla raske hinnata. Mõelge, kas soovite, et toode kestaks kaua või oleksite hea meelega selle välja vahetanud. Mõelge varuosadele ja hooldusele ning sellele, kui kaua kestab tootja garantii.

- Elektritööriistad on hea valik paljude tööde jaoks, sealhulgas hekkide ja muru pügamiseks. Tooted võivad olla aku- või võrgutoitel. Kontrollige, kas suudate kaaluga toime tulla ja kasutage võrgutoitel olevate toodete puhul alati kaitselülitit.

- Kaaluge vahetatavate peadega tööriistasid – valige endale sobiva pikkusega käepide ja ostke seejärel eraldi tööriistapead nagu reha, hari, kellu või hagu. Vajadusel klõpsate käepideme ja tööriistapea lihtsalt kokku. Kuigi nende tööriistade ostmine on kallim, on need tavaliselt hea kvaliteediga ning neid saab sõltuvalt teie tööst kasutada pikkade ja lühemate käepidemetega.

- Pikkade käepidemetega tooteid valides kontrollige, et pikkus võimaldaks töötada ilma liigselt painutamata ja hoida selg sirgena – hea rüht aiatöödel aitab vältida pingeid.

Hekikäärid

Olenemata sellest, kas teile meeldib, et teie koduaed näeb välja korrastatud või sarnaneb rohkem Disney Worldi pargiga, kui teil on hekid ja/või suured põõsad, võib hekilõikur olla randme, käe ja aja kokkuhoid. Valige hekilõikur, mille funktsioonid on teie ja teie õue jaoks mõistlikud ning te ei kahetse ostu kunagi.

Hekilõikurid on rühmitatud jõuallika järgi kolme põhikategooriasse: aku-, elektri- ja bensiinitoitel.

Hekikääride ostmisel arvestage nende funktsioonidega.

- Kaal: akutoitega ja elektrilisi hekilõikureid on lihtsam kasutada kui bensiinimootoriga trimmereid, kuna need kaaluvad poole vähem. Elektriline hekilõikur võib kaaluda kuni viis naela, kui tera on nii lühike kui viis tolli!

- Vibratsioon ja müra: bensiinimootoriga hekilõikurid vibreerivad ja on mürarikkamad kui elektrilised hekilõikurid, mistõttu on nende kasutamine vähem mugav.

- Ühe- või kahetoimelised terad: hekitrimmerite terad on ühetoimelised (üks liikuv tera ja üks staatiline tera) või kahetoimelised (kaks tera, mis liiguvad vastassuundades). 

Lehepuhkur

Suve lõppedes võivad paljud meist avastada, et meie aiad on üle ujutatud kasvava lehtede arvuga, kuna lehtpuud hakkavad eelseisvaks talvekülmaks valmistudes lehestikku langetama. Korralikumad aednikud kipuvad neid instinktiivselt eemaldama, kuid isegi kui segadus teid ei häiri, tasub nende eemaldamiseks aega varuda, sest need lehed võivad põhjustada mitmeid probleeme, kui need maapinnale koguneda. Üks kiiremaid ja lihtsamaid viise lehtede puhastamisega tegelemiseks on investeerida lehepuhurisse bensiini mootoriga.

Kokkuvõte

Aiatehnika valimine võib osutuda raskeks ülesandeks, aga loodame, et ülaltoodud tekst aitab teid vähegi valida endale parima lehepuhkuri, hekikääre või midagi muud. Samuti meie e-poes võite leida suure osa Makita laadijaid teie seadmetele. Edu otsimisel ja leidmisel!