Informacija
Tootekataloog

Muusikakeskused, magnetofonid

Muud kategooriad: Mini muusikakeskused

Kuidas valida endale muusikakeskus

Muusikafännid nõustuvad, et professionaalsetest spetsiaalsetest seadmetest muusika kuulamine on palju nauditavam. Ja muusikavõimalusi on praegu tõesti palju, üks neist on muusikakeskus. Ja kui muusikakeskused saavutasid oma populaarsuse paarkümmend aastat tagasi, siis uusimad tehnoloogiad ja järjest arenenumad muusikakeskused ei jää kindlasti populaarsuselt teistele alla. Võrreldes esimeste muusikakeskustega on praegused tunduvalt arenenumad, võimsamad ning nende välimus mõjub modernselt ning sobib suurepäraselt iga kodu või muu koha interjööri. Otsid muusikakeskust, kuid eksid nende külluses ära? Anname näpunäiteid, et valik oleks võimalikult lihtne ja valitud muusikakeskus rõõmustaks sind iga päev.

Peamised kriteeriumid, mida muusikakeskuse valimisel arvestada

Suurus – enne muusikakeskuse valimist mõelge, kus seda hoitakse, olenevalt valitud seadme suurusest. Kui muusikakeskus on statsionaarne, ei võta te seda endaga kaasa ja teil on piisavalt ruumi kodus või mujal - siis pole suurusel tähtsust. Kui aga plaanite pidudele ja väljasõitudele muusikakeskust kaasa võtta - valige optimaalseim variant, osa muusikakeskusi on kombineeritud ühte seadmesse (koos kõlaritega), nii on mugav reisides või sealt teisaldades ühest kohast teise.

Võimsus - seda tähistatakse vattidega (W), mida rohkem neid on - seda võimsam on muusikakeskus ja võib rõõmustada võimsa muusikaga, mis on eriti lõbus pidudel. Muusikakeskuste võimsus on tavaliselt umbes 30 vatti, kuid see võib ulatuda 4-st kuni üle tuhande vatini. Muusikakeskust kodus kasutades tagab selle vajadusteks piisava helikvaliteeti ja heli võimsus 30 - 50 vatti.

Heli taasesitus – enne muusikakeskuse valimist on oluline välja selgitada, milliseid seadmeid ja formaate muusikakeskus toetab. Need võivad olla CD-d (CD-d, CD-R-d, CD-RW-d, DVD-d, VCD-d, Blu-Rays jt), seadmed (iPad, iPhone, iPod, Walkman), kassetid, USB ühendus või bluetooth ühendus.

Helivormingud: levinumad neist on MP3, WMA, FLAC, kuid on ka muusikakeskusi, mis mängivad WAV, AAC, ACC, LPMC ja muid formaate. Kui teie muusikakogu koosneb FLAC-vormingus failidest, siis veenduge, et teie muusikakeskus seda vormingut toetaks. Mõnel muusikakeskusel on võimalus esitada videofaile, nagu DivX, WMV ja teised.

Materjal - Varustuse valikul mõeldakse harva, millistest materjalidest on see valmistatud või kaetud, kuid muusikakeskuse valikul tuleb sellele omadusele tähelepanu pöörata. Jah, üldise heli ja selle kvaliteedi seisukohalt loeb just materjal, millest muusikakeskuse kõlarid on valmistatud:

- Plastkõlarid – plastikust kõlari korpus tagab kerguse. Selliseid kõlareid on sageli erineva suuruse ja kujundusega, mis on teiste materjalidega võrreldes madalama hinnaga.

- Puidust kõlarid - ei vibreeri, on tugevamad, suudavad taasesitada madalaid sagedusi. MDF-st (puitlaastplaadist) sambad - vahepealne variant plastiku ja puidu vahel. Pole raske, taskukohane, suudab edastada keskmisi ja madalaid sagedusi.

Lisavõimalused - võimalus salvestada muusikat plaadilt või raadiost USB-mälupulgale. Viis muusikafailide teisendamiseks CD-delt MP3-failideks, näiteks USB-mälupulgale kirjutamiseks.

Kokkuvõte

Kokkuvõteks on turul suur hulk suuri, võimsaid ja suurepäraseid variante muusikakeskuse ostmiseks. Firmad nagu Philips ja Sony toodavad häid muusikakeskuseid helikvaliteediga, mida saab kasutada kontsertidel ning see on kõik võimalik ka kodus kuulamiseks. On ka retro fänne, kes soovivad osta magnetofone või enda vanavanematele kinkida. Vaatamata sellele, et see ei ole enam nii moes, on need müügis siiski olemas ning ka nende kvaliteet ei ole populaarsuse vähesuses halvenenud.