Informacija
Tootekataloog

Noad ja teritajad

Tihti leiame ennast olukorrast, kus nuga ei ole piisavalt terav või on vale otstarbega. Erinevate nugade valik on äärmiselt lai ning nagu ka teistes valdkondades on iga töö jaoks olema õige tööriist. Paljud noad ja teritajad on küll pisut kallimad kui keskpärased tooted, kuid samas on tagatud ka kõrge kvaliteet ning vastupidavus. Ilmselt leiate ennast tihti olukorras, kus sooviksite kasutada erineva suurusega nugasid, kuid ei tea milliseid valida – sellisel juhul on kõige mõistlikum hankida endale nugade komplekt, mis sisaldab erinevate omaduste ja suurustega nugasid.

Miks nuga teritada

Loomulikult on vastus sellele küsimusele äärmiselt lihtne – terav nuga tähendab ka kiiremat ning ohutumat lõiget. Nüri nuga on koka täielik õudus ning sellise tööriistaga ei ole võimalik tööd teha. Kõige lihtsam näide on tomati lõikamine. Ilmselt olete märganud, et nüri noaga on keerukas tomatit esteetiliselt lõigata ning tihti sooviksite võtta terava noa, mis lausa vajub läbi tomati puhta lõikega. Meie laias tootevalikus on saadaval erinevat tüüpi teritajad. Mõned tooted on elektrilised ning teised on mehaanilised, kuid oma tööga saavad mõlemad ideaalselt hakkama. Kindlasti on lihtsam kasutada elektrilist toodet, kuid samas peab olema ka äärmiselt ettevaatlik, kuna võite liiga hoogu sattuda ning liigselt nuga vigastada. Igal noal on konkreetne paksus ning tänu sellele on ka teritamiste hulk piiratud. Soodsamad ja odavamad noad ei pruugi ka teritamiseks sobida, kuna nende tera ei ole piisavalt paks.

Erinevad noad

Eeldame, et ka teie saate aru, mis vahe on erinevatel nugadel, kuid siiski selgitame pisut oma nägemust. Kindlasti olete olnud olukorras, kus proovite liiga suure noaga lõigata väikest asja või vastupidi, ehk sellest saame järeldada, et iga puuvilja või liha jaoks on olemas sobilik nuga. On olemas ka multifunktsionaalsed tooted, mille abil saate palju erinevaid asju lõigata. Loomulikult on üks kõige populaarsemaid tootjaid Fiskars, kes pakub oma klientidele nugasid, mis on teravad ja äärmiselt kvaliteetsed. Lisaks on võimalik endale soetada ka erinevate nugade hoidmiseks abivahendeid. Vaieldamatult kõige lihtsam valik on hoidik, kuhu saate vastavalt suurusele mahutada neli kuni kaheksa nuga. Eelnevalt mainisime, et iga erineva toidu jaoks on olemas konkreetne nuga, kuid samas on meie valikust leitav ka universaalne nuga, mille abil saate palju erinevaid tooteid vaevata lõigatud.

Korduma Kippuvad Küsimused

Noa valimine võib küll esmapilgul tunduda lihtne, kuid tegelikult on selleks vaja ka pisut teadmisi. Mõistlik on valida endale kohe nuga või noad, mis on teile vajalikud ja ei võta lihtsalt sahtlis või hoidikus ruumi. Meie kliendid on meie käest küsinud erinevaid küsimusi ja soovime neid ka teiega jagada ning loodame, et see teeb teie valikud lihtsamaks.

·         Millist nuga eelistada?

Esmalt tuleb enda jaoks selgeks teha, milleks seda nuga vaja on. Kui vajate nuga paljude erinevate toodete lõikamiseks, siis on kindlasti mõistlik valik multifunktsionaalne nuga.

·         Kas teritamine lühendab noa eluiga?

Iga noa kestvus sõltub tera paksusest ja teritamise tihedusest. Puudub konkreetne aeg, kaua saate ühte nuga teritada, kuid ühel hetkel muutub tera liiga õhukeseks ning edasi teritada ei ole enam võimalik.

·         Sakkidega nuga või sileda teraga?

See valik sõltub peamiselt toodetest, mida soovite lõigata. Sileda teraga nuga lõikab üldjoontes kõiki tooteid hästi, kuid liha jaoks on mõistlik valik sakkidega nuga.