Informacija
Tootekataloog

Noorele kokale

Kuidas valida mängukööki?

Suurepärase mänguköögi valimine ei pea olema liiga keeruline. Kuna köögid on müügil paljude erinevate võimalustega olgu siinkohal ära toodud mõned soovitused, mida mänguköögi ostmisel arvestada. 

Küsi esmalt endalt, mida soovid, et sinu laps tootest saaks? Kui kaua köögitarvikud sinu arvates peaksid kestma? Kas sellega mängib beebi või juba suurem laps. Milliseid funktsioone on oluline kaasata? Samuti ära unusta arvesse võtmata esemeid nagu mängutoit, väikesed taldrikud, söögiriistad jne.

Teine suurepärane viis hea mänguköögi valikute kitsendamiseks on lihtsalt teiste lapsevanematega rääkimine. Küsi oma lastega sõpradelt arvamust, mis neile nende laste mänguköögis meeldib. Õpetajad ja lasteaiakasvatajad on nagu informatsiooni kullakaevandus, kust on võimalus saada arvamusi igasuguste mänguasjade kohta.

Lasteaia mänguasjad kuluvad aastate jooksul palju, mistõttu peaksid lasteaiakasvatajad suutma sulle täpselt öelda, millised mänguköögid peavad ajaproovile vastu ja on kõige interaktiivsemad ning harivamad.

Ostu sooritamisel tuleb mõelda mõnele asjale

Milline materjal sobiks sinu perele kõige paremini? Kas puit on mõistlik valik või oleks plastmassist materjal hoopis parem? Mõtle sellistele asjadele nagu köögikomplekti puhastamine, selle kokkupanemise lihtsus ja kas need on näiteks lemmikloomade sõbralikud komplektid. Näiteks kui sul on kass, kellele meeldib puitpindu kriimustada, ei pruugi puit olla mänguköögi valimisel kõige parem idee. Kas mänguköögis on tuled, helid ja muud elektroonilised võimalused? Kas mängupottide ja pannide ja muu sellise jaoks on piisavalt hoiuruumi? Kas mänguköök on liigutamiseks piisavalt kerge või nõuab selle liigutamine suuremat pingutust?

Arvesta ka sellega, kus sinu majas või korteris mängukööki hoitakse. Kas sinu lapse laste- või magamistoas on piisavalt palju ruumi suurema komplekti jaoks või tuleb piirduda mõne väiksema versiooniga? Köögi mängukomplektid kuuluvad suuremate mänguseadmete hulka, nii et pea seda meeles kui otsustad mänguköögi osta. Tavaliselt pole neid väga lihtne eest ära tõsta või hoopis kappi panna.

Kindlasti mõtle ka sellele kas köögi suurus on eakohane. Kas sinu laps ulatub nuppude ja muude funktsioonideni? Võib olla peaks see olema piisavalt suur, et sellega saaks korraga mängida rohkem kui üks laps. Valimiseks on eriti hea köögikomplekt, mis edendab reaalset huvi kokkamise ja toitude valmistamise vastu.

Arvestama peaks ka soovitava stiiliga, sest alates talumajast kuni restorani stiilini, võid leida peaaegu igas stiilis mänguköögi komplekte. Siinkohal peaksid kindlasti mõtlema ka oma lapse eelistustele, sest lõpuks on just tema see, kes peab mänguköögist kõige suuremat vaimustust tundma.

Muud tegurid, millega tuleks arvestada

Enne uue köögikomplekti koju toomist tasuks veel mõned asjad läbi mõelda. Üks neist on see, kes sellega mängima hakkab. Mõtle läbi kas sellega mängivad nii poisid kui tüdrukud. Kui jah, siis oleks sooneutraalsem mänguköök ehk ostmiseks parem valik.

Tugevamasse köögikomplekti investeerimine võib pikas perspektiivis säästa palju aega ja raha. Kui sinu kodus, suguvõsas või elus on palju lapsi, võib vastupidavama mänguköögi omamine olla kasulik investeering. Kui mängukööki korralikult hooldada peavad paljud mänguköögid ajaproovile kaua vastu ja võivad samas kodus üsna kaua tähtsat rolli mängida.

Suure kingituse jaoks, näiteks jõuludeks või sünnipäevaks, võib olla hea mõte kaasa võtta terve mänguköögi komplekt. Need on mänguasjade valdkonna hinna osas kõrgemal tasemel, seega on need suurepäraseks kingituseks veidi suuremate sündmuste puhul. Lähenevate pühade ajal on tavaliselt igasuguste mänguasjade jaoks soodsad pakkumised, nii et see võib muuta ka muidu veidi kallimad komplektid soodsamaks.