Informacija
Tootekataloog

Nukud

Nukud - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Mattel, ..., Barbie, SIMBA, MGA kaupa. Hinnad algavad 3,54 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 1414 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Erinevad nukud lastele mängimiseks

Nukkudega mängimine on väikeste tüdrukute kasvamise oluline osa. See õpetab neid matkima oma ema ja väljendama oma hoolt ja hoolitsust kellegi suhtes, kes on isegi temast väiksem. Tuntumad nukud on loomulikult Barbie ja Ken, mis on laste jaoks saadaval ka kui üks komplekt, kuid Little Fairy nimelised nukud on samuti populaarsed. Kui aga rääkida tuntumatest nukkude müügiga tegelevatest kaubamärkidest, siis tasuks mainida Baby Born ja Enchantimals kaubamärke.

Mis on nukkudega mängimine?

Nukumäng on teeskluse mängu aspekt, mis areneb 11-18 kuu vanustel lastel. See on koht, kus lapsed teesklevad, et nukk on tõeline ja taaslavastavad elus ja kodus vaadeldud stseene ja stsenaariume. Näiteks võivad nad teeselda, et söödavad nukku, asetades lusika nuku suu juurde või mähkida selle teki sisse ja panna voodisse.

Lapsevanem võib märgata ennast oma lapse mängus. Seda seetõttu, et see mänguvorm võimaldab lapsel paremini mõista ennast, oma perekonda ja ümbritsevat maailma ning tihti enda jaoks ka läbielatud olukordi ja stseene lahti mõtestada.

Mis on nukkudega mängimise eelised?

On tõestatud, et isegi üksi nukuga mängimine valgustab lapse neid aju osi, mis võimaldavad lastel arendada sotsiaalseid ja emotsionaalseid oskusi, sealhulgas empaatiat. Need on samad oskused, mida lapsed arendavad, kui nad teistega mängivad ja neis leidudes pole nii poiste kui ka tüdrukute vahel erinevust. See on põnev, sest see näitab, kuidas iseseisev nukuga mängimine on täis kognitiivset ja sotsiaalset arengut kõigile lastele.

Kuna lapsed peavad oma mängu kujuteldavaid osi pikka aega meeles hoidma, parandab teeskluse mäng laste mälu, paindlikku mõtlemist ja enesekontrolli. Sõltuvalt sellest, kuidas laps mängib võib ta õppida ka teadmisi ühest olukorrast teise üle kandma, plaane välja töötama ja nende järgi tegutsema ning probleeme lahendama.

Lapse sotsiaalne emotsionaalne areng

Mäng on sotsiaalne maailma uurimine ja nukud on selle uurimise jaoks ideaalne portaal. Nukumängus mängivad lapsed uuesti läbi teiste inimestega suhtlemist, et saada sügavam arusaam asjade põhjustest. See võimaldab lastel töödelda erinevaid sotsiaalseid olukordi ja arendada nende võimet vaadelda olukordi erinevatest vaatenurkadest.

Lapsed naudivad seda rolli, kuna see annab neile kontrolli olukordade üle, mida nad tavaliselt igapäevaelus ei kontrolli. Lisaks võimaldab nukumäng neil harjutada enda ja teiste eest hoolitsemise oskusi turvalises keskkonnas ilma tõrjumise või tagasilükkamise ohuta. Nende nukk pakub turvalist ruumi, kus nad võetakse alati vastu sellisena, nagu nad on ja kus nad ise saavad määrata suhte piirid ja reeglid.

Nukkudega mängimine on ka suurepärane võimalus valmistuda peresse uue õe-venna liitumiseks või sellega kohanemiseks. Nukkude kaudu saavad lapsed enne sündi ja pärast sündi uurida vastsündinu abstraktset kontseptsiooni, et tunda end uude dünaamikasse kaasatuna. See on ideaalne viis, kuidas lapsed tunnevad end kaasatuna pere väikseima lisana, sest nad saavad ise läbi viia kõik vastsündinu eest hoolitsemise rutiinid.

Kuidas lapsele õige nukk valida?

Kui soovid nukku, millesse laps kiinduks ja mida oleks lihtne kasutada, kaasa oma laps võimalusel nuku väljavalimisse näidates talle näiteks pilte veebis. Nuku valimisel arvesta oma nuku ja lapse suurust. Lõpuks mõtle ka nukkude kollektsiooni mitmekesisusele, kuna mäng on lapse viis mõista maailma ja meie maailm on mitmekesine. Nii peaksid olema ka meie pakutavad mänguasjad. Kaalu erinevate füüsiliste omadustega nukkusid, et lapsed saaksid uurida mitmekesisust, erinevusi ning enda ja teiste aktsepteerimist.