Informacija
Tootekataloog

Nukud, kõik nukkude jaoks

Kõik vajalikud tooted nukkude jaoks

Nukud on lastele alati meeldinud ja nende ajalugu ulatub ilmselt aastasse 200 eKr, sest arheoloogid on avastanud Vana-Kreekast savinukud ja Vana-Roomast kaltsu- või puidust nukud. Sellest ajast alates on nukud arenenud liikumatutest pulgakujudest tänapäevasemate versioonideni. 19. sajandi tööstusajastu tõi kaasa nukud, millel olid eemaldatavad riided, liigutatavad jäsemed ja elulähedasemad omadused. Tänasel päeval on võimalik loomulikult soetada endale ka kõik võimalikud nukkude tarvikud. Siia alla kuuluvad ka nukumajad ja puidust või muust materjalist nukuvankrid. Tuntumad nukkude ja nukkude tarvikute tootjad on Mattel, Kidkraft ja Baby born.

Ükskõik, millised nukud välja näevad, on need lastele need alati meeldinud. Olenemata sellest, kas sina või sinu laps kogub nukke pole kahtlust, et need on ka edaspidi laste seas populaarsed. Nukud pakuvad enamat kui lihtsalt naudingut. Samuti võivad nad aidata lastel õppida ja kasvada.

Nukkudega mängimise eelised

Enamasti on sinu tütre esimene lähim sõber tema nukk. Lapsed näevad oma esimesi nukke turvaobjektina, mida nad saavad kaisutada. Väikelapsed aga hakkavad jäljendama seda, kuidas tema vanemad nende eest hoolitsevad ja mängima realistlikult kasvatamise stsenaariume, kus lõpuks on nukud nende usaldusisikud. Nukkudega mängimine mängib laste arengus olulist rolli. Kui tavapärased soorollid nõuavad, et nukud on mõeldud peamiselt väikestele printsessidele, pakub nendega mängimine lastele olulist arengut, olenemata nende soost.

Nukk ergutab lapse kujutlusvõimet

Nuku või mõne muu nukkude tarvikuga mängimine nõuab lapselt palju kujutlusvõimet. Kui annad nuku lapsele hakkavad nad ette kujutama igasuguseid sellega seotud võimalusi, eriti kui see on koos nukuvankriga. See võib olla nende jaoks laps, kelle eest nad saavad hoolitseda, või parim sõber, keda nad saavad magama panna või seiklusele kaasa kutsuda. Võimalused nukuga fantaasiarikkaks mängimiseks on lõputud. Lapsed võivad nukkudega mängides õppida tohutul hulgal väärtuslikke õppetunde, eriti kui oled nende läheduses. Saad seda kasutades õpetada neile näiteks inimkeha erinevaid osi.

Nukuga oskuste arendamine

Sinu lapse motoorseid oskusi võib arendada ka nukkudega mängides. Nende mänguasjadega mängides peavad nad kasutama oma sõrmede ja käte lihaseid, mis edendavad nende jõudu ja võimeid. Kõik need tegevused toimivad ühiselt, et aidata arendada lapse motoorseid oskusi, mis on kogu tema elu jooksul kasulikud. Nukkudega mängimine loob laste sotsiaalsed oskused, mille nad omandavad oma arengu esimestel aastatel. Kui lapsed oma nukumaja komplektiga mängivad, õpivad nad omavahel sõbralikult suhtlema ja koostööd tegema. Veelgi enam, nukkude eest hoolitsedes õpivad nad üksteise eest hoolitsemise väärtust.

Lapsed seisavad silmitsi ainulaadsete ja uute stsenaariumidega, kui nad mängivad oma nukkude ja eakaaslastega. Nende sõnavara tugevneb. Sellise suhtluse kaudu saavad nad ülevaate oma sõprade kodude rutiinidest, mis erinevad ehk nende omast. Lapsed avastavad ka neid ümbritsevat maailma.

Kui lapsed õpivad varases eluetapis sotsiaalseid oskusi, õpivad nad ka enda ja teiste eest vastutama. Nukuga mängides õpivad nad selle eest hoolitsema. Nende oskuste omandamine aitab neil hoolitseda oma õdede-vendade või lemmikloomade eest. See valmistab neid ette ka siis, kui peresse on saabumas nooremad õed-vennad. Lapsed võivad õppida, kuidas nende riided toimivad, riietades ja lahti riietades oma nukud. See on neile suurepärane võimalus nuppude ja tõmblukkude kasutamist ohutus keskkonnas harjutada. Lisaks võivad nad oma nukkude toitmisest ja vannitamisest õppida, kuidas end ise toita ja lõbusast vannitamisest ka ise rõõmu tunda.