Informacija
Tootekataloog

Nuti-käevõrud

Parimad nuti käevõrud kasutamiseks 

Kui soovid sel aastal paremasse vormi jõuda on parimad nuti käevõrud head tööriistad oma elus pöörde toomiseks ja aktiivsemaks muutumiseks, rohkem magamiseks ja oma üldisest tervisest parema ülevaate saamiseks. Nuti käevõrud võivad aidata sul oma edusamme paremini jälgida ja saada juhiseid selle kohta, kui palju peaksid ennast rohkem või vähem pingutama. Treeningule suunatud kantavate seadmetena suudavad nuti käevõrud nagu Xiaomi Mi Band 6, Fitbit Charge, Garmin Vivosmart 4 ja Samsung Galaxy Fit 2 mõõta sinu pulssi, lugeda sinu vere hapniku sisaldust, olla sinuga koos ujumise ajal kaasas ja öelda, kas oled end hästi välja puhanud või peaksid treeningutesse tegema väikese pausi. Kui sa ei treeni, saad mõnda treeningu jälgijat kasutada ka näiteks poes toidukaupade eest tasumiseks, muusika mängimiseks, tekstide vastamiseks ja paljuks muuks. 

Millised on parimad fitnessi jälgijad?

Praegu turul olev parim treeningu jälgija on ilmselt Fitbit Charge 5. Sellel on sisseehitatud GPS ja ulatuslik terviseseisundi jälgimine, samuti täiustatud une jälgimine ja maksete tegemise tugi. Lisaks on seadme disain ujumiskindel ja sellel on ere puuteekraan, mis reageerib koheselt puudutustele ja koputustele. Fitbit Charge 5 käevõrul on ka mõned funktsioonid, mis on tavaliselt reserveeritud kallimatele jälgimise seadmetele, näiteks EKG-südame löögisageduse monitor. Kui otsid midagi rohkemate funktsioonidega siis Garmin Venu 2 Plusil on 25 erinevat treeningu režiimi ja kõik jooksu jälgimise funktsioonid, mida olete Garminilt harjunud ootama. Lisaks võimalus salvestada kellale kuni 650 laulu, teha ja vastata kõnedele randmelt ning helistada.

Kuidas valida enda jaoks parim treeningu jälgija?

Treeningu jälgijat ostes tuleks esmalt adekvaatselt hinnata oma vajadusi. Mida soovite jälgida? Kui kasutad seda jõusaalis ainult sammude ja pulsi lugemiseks, sobib sulle hästi lihtsam ja odavam nuti käevõru. Kui aga plaanid tegeleda rohkem välitegevustega nagu jooksmine või rattasõit, võid soovida sisseehitatud GPS-iga treeningu jälgijat, et saaksid täpsemalt liikumise andmeid näha. Kui kavatsed fitness jälgijat ujumiseks kasutada, peaksid veenduma, et see pole mitte ainult veekindel, vaid suudab jälgida ka sinu liikumist basseinis. Paljudel parimatel nutikelladel on ka treeningu jälgimise võimalused ja lisafunktsioonid nagu sõnumitele vastamine ja ostude eest tasumine. Nutikellad tervikuna kipuvad aga olema kallimad ja neil on lühem aku kasutusiga kui spetsiaalsed nuti käevõrud ehk treeningu jälgijad.

Kuidas võrrelda omavahel parimaid nuti käevõrusid?

Iga uue treeningu jälgija puhul peaksid hindame selle riistvaralist disaini ja mugavust. Võimaluse korral peaksid saama seadet terve päeva kanda, et avastada selle mugavuse enda randme jaoks. Nii võid avastada, et mõned suuremad nuti käevõrud ei sobi hästi väiksematele randmetele ja vastupidi. Kui seadmel on puuteekraan, jälgi kindlasti kui loetav see on, eriti eredas päikesevalguses. Uuri ka seda, kui lihtne on sinu jaoks treeningu jälgijate menüüdes navigeerida. Sa ei soovi hilisemalt avastada, et pead jooksmise ajal muusika vahetamiseks läbi liikuma mitu ekraani ja selleks oma tempot aeglustama või isegi pausi tegema. Hinda eraldi ka selliseid funktsioone nagu sammude lugemine ja une jälgimine, vahemaa arvutamine ning vajaduse korral GPS-i abil distantsi ja pulsi määramise täpsus. Lõpetuseks tee kindlasti endale selgeks ka milline on iga konkreetse nuti käevõru aku kestvus ja kui hästi peavad tootja väited aku kasutusaja kohta paika reaalsetes testides.