Informacija
Tootekataloog

Nutikellad

Nutikellad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Apple, Garmin, Fitbit, Denver, Samsung kaupa. Hinnad algavad 19,67 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 286 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

 

Vaid paar aastat tagasi ei olnud nutikellade tulevik selge. Tänapäeval on kantavate seadmete maailm täis hulga kvaliteetseid seadmeid, mille hulgast valida ja mõned võtmemängijad on end esikohale surunud.

Kuid mõned mõtlevad endiselt: kas nutikellad on seda väärt? Tõenäoliselt olete seda juhendit lugedes juba otsustanud, et vastus on jah. Kuid isegi kui turg on suure osa välja rookinud, pole alles jäänud seadmed võrdsed. Aitame teil välja mõelda õiged küsimused, mida küsida, kui otsite teile parimat nutikella.

See nutikella ostmise juhend kirjeldab kõiki erinevaid tegureid, mida peaksite kaaluma, kui otsustate, kas Apple Watch, Samsung Galaxy Watch, Fitbit, Huawei või teiste parimate kantavate tootjate pakkumised on teie jaoks õiged.

Nutikella põhitõed

Paneme aluse: kolm asja, mida iga nutikella kaalumisel meeles pidada, on ühilduvus, hind ja aku tööiga. Kõik suuremad nutikellad on tänapäeval seotud nutitelefonidega, seega peate leidma ühe, mis ühildub teie operatsioonisüsteemiga.

Ühilduvus

Apple'i kellad töötavad ainult iPhone'idega, samas kui Wear OS-i seadmed ühilduvud kenasti iOS-i ja Androidiga. Samsungi, Garmini, Fitbiti jt nutikellad ühilduvad samuti nii Androidi kui iOS-iga, kuid selleks tuleb installida kaasrakendus.

Nutikella OS määrab ka kellarakenduste tüübi ja arvu, millele teil on juurdepääs. Paljud neist pole siiski kasulikud, mistõttu see funktsioon pole meie nõuete loendis liiga kõrge.

Aku kestvus

Aku vastupidavus on endiselt üks suurimaid kaebusi nutikellade kohta, kuid viimasel ajal on tehtud edusamme. Apple'i kellade ja enamiku Wear OS-i seadmete puhul võite oodata kaks ööpäeva. Snapdragon Wear 3100 protsessorit kasutavad kellad toetavad pikendatud akurežiime, mis väidetavalt võimaldavad teil laadimata kasutada kuni viis päeva – kui olete nõus enamiku funktsioone välja lülitama, välja arvatud kuvamisaeg. Snapdragoni järgmise põlvkonna Wear 4100 protsessor kuulutati välja, kuid me pole veel näinud esimesi nutikellasid, mis sellel töötavad. Teised seadmed võivad vastu pidada viis kuni seitse päeva, kuid neil on tavaliselt vähem funktsioone ja madalama kvaliteediga kuvarid ning mõned treeningkellad võivad ühe laadimisega vastu pidada nädalaid.

Mõned nutikellad toetavad nüüd ka kiiremat laadimist. Näiteks lubab Apple, et Series 6 suudab nullist 80 protsendini jõuda vaid poole tunniga ja täislaadimiseni 90 minutiga.

Mida nutikella juurest otsida?

Fitnessi jälgimine

Aktiivsuse jälgimine on suur põhjus, miks inimesed nutikellade poole pöörduvad. Universaalne mõõdik peaks registreerima teie sammud, kalorid ja treeningud ning enamikul tänapäevastel kantavatel seadmetel on ka pulsikell.

Muusika

Teie kell ei saa mitte ainult jälgida teie hommikusi jookse, vaid ka mängida teie lemmik muusikat. Paljud nutikellad võimaldavad teil oma muusikat alla laadida, nii et saate ühendada juhtmevabad kõrvaklapid ja kuulata lugusid ilma telefoni kaasas võtmata.

Suhtlemine

Nutikellad muudavad suhtluse lihtsamaks ka rakenduste teavituste, tekstivastuste ja kõnedele vastamise võimaluste abil. Teie nutikellale edastatud rakenduste märguanded võimaldavad teil heita pilgu alla ja näha, kas teil on kohe kindlasti vaja oma telefoni kontrollida. Sõnumite teavitused teevad sama ja mõned nutikellad võimaldavad teil saata lühikesi vastuseid otse randmelt. Teised võimaldavad teil ka kõnedele vastata ja need, millel on LTE, võimaldavad teil helistada isegi siis, kui telefon on välja lülitatud.

Kokkuvõte

Lõppkokkuvõttes on ainus asi, mida te pärast nutikella ostmist muuta ei saa, selle korpuse disain. Kui teile ei meeldi Apple Watchi mini-iPhone'i välimus, on kõigil Samsungi nutikelladel ümarad korpused, mis jäljendavad traditsioonilise kella tunnet. Kui olete nutikella kasuks otsustanud, on teie brändivalikud lõputud. Parima nutikella valimine on raske eriti, kui teete seda kellelegi teisele, kas lastele või sõbrale. Vaatamata sellele loodame, et ülaltoodud tekst aitas teil veidigi teie valikus.