Informacija
Tootekataloog

Nutikellad- ja käevõrud

 

Nutikad kellad ja nutikad (spordi)käevõrud on kaasaskantavate seadmete kõige tüüpilisemad randmele kinnitatavad seadmed. Lisaks traditsioonilistele spordiseadmetele on sellised seadmed järk-järgult kasutusele võtnud liikumise salvestamise, pulsituvastuse, mobiilimakse ja isegi elektrokardiogrammi genereerimise funktsioon muutub järjest võimsamaks. Niisiis, kuidas valida soodsam ja oma randmele sobivam varustus?

Nutikell või nutikäevõru?

Kas valida nutikell või nutikell käevõru? See probleem vaevab paljusid tarbijaid.

Nutikella eeliseks on see, et ekraan on suurem, jahedat sihverplaadi saab igal ajal vahetada, ApplePay maksekoodi ja muid pilte saab lihtsalt kuvada ning SIM-kaardi paigaldamisega saab realiseerida 4G võrgu või helistamise funktsiooni , millest tuleneb laste telefonikell ja tipptasemel ärikell ja muud kategooriad. Android Wear süsteemiga eelinstallitud toodetesse saab installida ka patenteeritud äpi, mis teatud määral asendab nutitelefoni tööd, kuid mida rohkem on nutikella funktsiooni, seda kallim see on.

Nutikatel kelladel, millele on eelinstallitud Android Wear süsteem või põhiline kõne/võrgundusfunktsioon, on aga eluiga vaid üks päev. Tarbijate jaoks, kes ei jäta kunagi oma nutitelefoni, on paljud tipptasemel nutikellade funktsioonid tegelikult dubleeritud telefoniga.

Ärge unustage, et lisaks nutikelladele on randmel nutikad käevõrud. Tänapäeval on enamus uutest käevõrudest kasutusele võtnud OLED puutetundlikud ekraanid, millega on võimalik saavutada üle 90% nutikella funktsioonidest ning ka hind on kõvasti langenud, pakkudes samas ka kergemat kandmismugavust ja pikemat eluiga.

Rihmad

Olulist rolli mängib ka kellarihm, eriti intensiivsel spordialal. Mõned tootjad lubavad kasutada eemaldatavaid rihmasid, mis on eriti mugav, kui kella on plaanis mitte ainult näiteks sportimiseks, vaid ka igapäevaseks kandmiseks kasutada. Silikoon, kumm, metall, nahk, kangas – valikuid on palju. Peate valima oma kasutusajale sobivama rihma. Seega, kui plaanid palju sporti teha, vali kummi- või silikoonrihm. Kui oluline on visuaalne külg, siis on parem valida kangast, nahast või metallist rihm – need näevad stiilsed ja ebatavalised välja. Samuti on erinevaid rihmasi nii lastele, naistele või meestele. Variante on palju seetõttu valige hoolikalt, et leida rihm, mis sobiks just teile või inimesele, kellele te seda ostate.

Ühilduvus

Enamik seadmeid toetab tänapäeval nii Androidi kui ka iOS-i operatsioonisüsteeme. Kella ostmisel tuleks erilist tähelepanu pöörata tüübile ja operatsioonisüsteemi versioonile, millega kell või käevõru töötada saab. Kui teie mobiilseade kasutab Androidi vananenud versiooni ja seda pole enam võimalik värskendada, siis ei saa nutikell teie nutitelefoniga siduda.

Erinevate mudelite funktsioonid ja andurite komplekt võivad oluliselt erineda. Enamik nutikellasid suudab:

- Mõõta samme

- Mõõta pulssi

- Mõõta õhurõhku

- Jälgida und

Paljudes mudelites on korraga paigaldatud mitut tüüpi andureid:

- GPS – maapinnal orienteerumiseks

- Güroskoop – kella kalde määramiseks horisondijoone suhtes. Asjakohane, kui vajate automaatset ekraani orientatsiooni muutmist

- Baromeeter määrab õhurõhu – ilmaprognoosi koostamiseks on selle olemasolu oluline ilmastikutundlikele kasutajatele

- Kiirendusmõõtur võimaldab jälgida samme ja kiirust

- Altimeeter või kõrgusmõõtur määrab kõrguse merepinnast, mis on oluline lumelauduritele ja mäesuusatajatele

- Pulssoksümeeter mõõdab hapniku taset veres

Nutikellade tolmu- ja veekindlus

Nutikellade kaitseaste on märgitud standardiseeritud IP klassifikatsiooni abil, mida kasutatakse ka nutitelefonide ja muude elektroonikaseadmete ja elektriseadmete puhul. IP-märgistus sisaldab kahte numbrit. Esimene tähistab seadme kaitset väliste tahkete esemete läbitungimise eest, teine – kesta kaitset vee sissetungimise eest.

Nutikella kaitsel tolmu eest vastavalt IP standardile võib olla kaks väärtust - 5 või 6. Esimesel juhul on nutikellal suhteliselt tolmukindel korpus, teisel täiesti suletud tolmukindel kest.