Informacija
Tootekataloog

OLED telerid

OLED telerid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu LG, Philips, Sony, Samsung kaupa. Hinnad algavad 842,00 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 39 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

OLED telerid

Televiisori vaatamine on paljude jaoks kujunenud üsna tavaliseks, mõnusaks ning igapäevaseks ajaviiteks. Selleks, et tavapäraseks muutunud tegevus pakuks maksimaalset vaataja kogemust, tasub mõelda missugune ning milliste omadustega teler endale siis ikka soetada. Sinu teleka vaatamise kogemus ja emotsioon sõltub suuresti sellest, millise ekraaniga on sinu televiisor. Kui oled pigem telerivaataja, kes naudib sealt õhtuseid uudiseid, vaatab mõningaid filme või on suuresti telekas miski, mis käib muude tegevuste juures taustaks, siis ei pruugi sa mõistagi mis vahe on erinevatel televiisoritel ja nende ekraanidel. Kui aga räägime teleri vaatajast, kes soovib saada parimat võimalikku emotsiooni ja täielikku nii öelda kinoelamust, siis tasub televiisorite turul rohkem ringi vaadata ja uurida erinevaid võimalusi. On olemas erinevaid telekaid - LCD, LED või OLED ekraaniga, 4K või 8K resolutsiooniga ja siis muidugi igasugused nutitelerid. 

Mis vahe on LED ja OLED televiisoritel

OLED ekraaniga telerite kohta öeldakse, et tegemist on ekraanidega, millel olevad värvid on 100% tõelised. OLED telerid ei näita vaid täiuslikku musta, vaid näitavad originaalvärvi. Suurbritannia testimise agentuur Intertek, mis on ülemaailmselt tuntud, testis erinevaid ekraani tüüpe ja kinnitas, et OLED ekraanide värvi õigsus on maksimaalne. Mis tähendab, et ekraanil olev värv vastab igati algse kujutise värvile. LED ekraaniga televiisoritel ei ole lihtsalt sellist võimekust, et pakkuda värvidele sama kõrget taasesituse standarit. Mõned hindajad peavad parimaks OLED televiisoriks just LG OLED televiisoreid. Just seetõttu, et sellel on uudne isevalgustavate pikslite tehnoloogia, telerid on väga õhukesed ja tagavad ideaalse pildikvaliteedi. LG OLED televiisoreid peetakse parimaks veel seetõttu, et LED telekate juures kasutatakse tihtipeale erinevat taustvalgustuste tehnoloogiaid, mis annavad haloefekti ja see ei lase televiisoril esitada seda kõige täiuslikumat musta. Öeldakse, et pole oluline mitut erinevat taustvalgustit kasutakse või kui väiksed need on - LED telekad ei suuda kuidagi OLED ekraaniga televiisoritega konkureerida. Mis tähendab, et kui soovid saada parimat värvidemängu iga saate või filmi vaatamise juures - tasub kindlasti mõelda just pigem OLED ekraaniga televiisorile. 

TV vs Smart TV

Smart TV funktsioon ilmus mõningatele televiisorite mudelitele juurde mõned aastad tagasi ja peale seda on see tehnoloogia üle võtnud enamuse uutest televiisorite mudelitest. Uudse tehnoloogia eesmärgiks on olnud saada üheks olulisemaks, vältimatuks ja televiisorite lahutamatuks osaks. See tähendab, et televiisoriga on võimalik nautida internetipõhist sisu kodus, oma teleri ekraanilt. Seega kui soovid televiisorit kasutada näiteks e-poes sirvimiseks, Skype-i kasutamiseks, YouTube sisu vaatamiseks või hoopis Netflixist sarjade vaatamiseks pead kindlasti mõtlema just nutitelerile. Selleks, et saaksid nautida parimat pildikvaliteeti, parimate värvidega, siis tasub kindlasti mõelda lisaks nutitelerile ka OLED ekraaniga televiisori soetamisele. Parimaks OLED televiisoriks peetakse uusi LG televiisoreid, kuid kaugele maha ei jää ka näiteks Sony. Sony oli mõnda aega tagasi üheks lipulaevaks mobiiltelefonide tootjana, kuid see ei tähendaks, et nad teeksid järeleandmisi ka televiisorite juures. Sony kasutab oma nutitelerites näiteks Android operatsioonisüsteemi ehk ei ole loonud endale oma süsteemi. Eks on inimesi, kes vaidlevad selle headusele vastu, aga seda peetakse siiski parimaks süsteemiks just seetõttu, et see on levinud telefonides ja on töökindel. Ilmselgelt erineb telerites olev Android telefonidest olevast, aga siiski on see süsteem oma töökindlust tõestanud. 

Sagedased küsimused

Millisel tootjal on parim ekraan?

Iga tootja üritab leida seda miskit, millega klientide pilke köita. Ekraanitüüpe on erinevaid, ühed eelistavad ühte ja teised teist. Nii on ka margieelistuste koha pealt - ühed eelistavad ühte tootjat ja teised teist. Panasonic võib televiisori tootjate seas olla pigem tagaplaanil, kuid siiski on ka nende erinevad televiisorid suurepärased ja kui räägime OLED ekraanidest, siis sealjuures on oluline siiski värvide tõetruudus.

 

Kas Philipsi valikus on OLED ekraaniga televiisoreid?

Jah, ka Philipsil on tootevalikud OLED ekraaniga telerid. Võiks öelda, et tänasel päeval ei ole enam ühtegi televiisori tootjat, kes ei toodaks OLED ekraaniga televiisoreid. Iga tootja muidugi rõhutab oma tugevusi, et köita klientide pilke, kuid OLED ekraani puhul on siiski olulisemaks värvide tõetruu esitus seadet vaadates. Siinkohal tuleb lihtsalt mõelda milline on sinu tootja eelistus, milline on sinu eelarve ja nii edasi. Kõikidel tootjatel on omad tugevused ning muidugi ka nõrkused - tuleb leida enda soovidele ja vajadustele vastav hinna ning kvaliteedi suhe.