Informacija
Tootekataloog

Ööpotid

Ööpotid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu KEEEPER, TEGA, OKBABY, MALTEX, BABYBJORN kaupa. Hinnad algavad 4,58 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 141 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Kuidas saada last ööpotil käima? 

Kas treenisid oma last just päeval potil käima ja mõtled nüüd, kuidas teda ööpotil käima saada? See artikkel võib teile protsessi selgitada. Hea esimene samm on muretseda korralik ööpott ja lõbusad Babybjörn ööpotid teevad laste õppimise palju lihtsamaks. Vaatame veel nippe, mida saad siinkohal kasutada.

Lase lapsel enne päeva jooksul potil käia 

Tee seda enne öist potitreeningut. Öine potitreening on sinu lapse jaoks keerulisem protsess, kus edu saavutada. Kui soovid, võid esialgu lasta lapsel kanda öiseid mähkmeid juba samal ajal kui nad päeval potil käivad. Valmista laps ette öiseks tualetitreeninguks. Arvestades, et mõne lapse jaoks on öist tualetis käimist raskem saavutada, võib laps päeva jooksul üle reageerida. Valmista oma lapsele mõneks päevaks öise treeningu ajal ette mõned ühekordsed potilkäimise püksid päevaseks kasutamiseks.

Ettevalmistused

Pane taskulamp lapse voodi lähedale juhuks, kui ta vajab öösel lisavalgustust. Teise võimalusena võid jätta koridori või vannitoa valgusti põlema, et neid aidata. Sa ei taha, et hirm pimeduse ees hoiaks last edu saavutamast.

Kasuta ühekordset voodimärgamise mähet nendel öödel, mille valid öise potitreeningu alustamiseks. Need on abiks nii vanematele (põranda märgamise vastu) kui ka lapsele soovitud tunde andmiseks (niiskuse ärajuhtimine) kui laps peaks öösel õigel ajal vannituppa kõndides hiljaks jääma. Valmista põrand ette hõõguvate kleebiste või tähtedega. Lase lapsel neid kleebiseid valmistada. Joonda need suunas, kuhu soovid, et laps öösel kõnniks ja selgita, et need kleebised aitavad lapse teed suunata. Enne lapse magama jäämist veendu, et helendavad kleebised oleksid valgust saanud. Kui saad siis, kasuta nende helendavate kleebiste läheduses alati põlevat öölampi, et need säraksid, kui neid igal õhtul kõige rohkem vajatakse.

Valmista laps ette. Selgita talle, et nüüd, kui ta teab protsessi päeva jooksul, peab ta lihtsalt öösel selle kallal töötama. Kinnita, et ta ei peaks muretsema. Keskendu sellele, milline täiskasvanud käitumine on öösel tualeti kasutamine ja ärgita teda ideega kanda lõbusat uut aluspesu, kui ta suudab kuivaks jääda. Selgita ka, et olete vajadusel abiks.

Esimesed sammud 

Ole abi saamiseks kättesaadav. Kuula, mis öösel toimub. Kui juhtub õnnetus või kui laps on protsessi pärast ahastuses, osuta talle vajalikku tuge. Üleminek ei ole alati lihtne ning aitab see kui olla toetav ja mõistev, eriti väikelaste puhul, kes on nooremad kui kolm või neli aastat.

Tegele õnnetustega. Need juhtuvad. Lase oma lapsel eakohasel tasemel aidata pärast õnnetust väikest koristustööd teha. See ei ole karistus ja see ei tohiks olla raske. Võid teha siin mis tahes asju, kuid kaalu oma lapsel paluda oma riideid vahetada ja määrdunud riided pesukorvi panna või visata minema mähkmed. Nii puutuvad nad kokku õnnetuse loomulike tagajärgedega, mis suurendab nende jaoks kuivana püsimise eeliseid.

Korda seda protsessi mitu ööd mõne nädala jooksul. Kui lapsel läheb hästi, eemalda päevased potilkäimise püksid umbes kahe nädala pärast ja öised voodimärgamise mähkmed/püksid pärast kolmenädalast edukat perioodi. Paku kiitust. Toeta lapse edutunnet. Ole temaga koos põnevil, kui püksid öösel kuivaks jäävad, ja tee sellest lõbus kogemus.