Informacija
Tootekataloog

Operatiivmälu

Muud kategooriad: RAM sülearvutitele16GB RAM8GB RAM4GB RAM

Operatiivmälu

Operatiivmälu ehk RAM on arvuti juures üks olulisemaid komponente millega säilitatakse kõik teie vajalikud andmed ja programmid, kuid RAM ei kogu endasse informatsiooni nagu seda teeb sisemälu. RAM on väga oluline erinevate programmide avamiseks ning mida suurem on RAM, seda paremini saab arvuti toime tulla kõigi vajalike ülesannetega. Elektroonika ja seadmete arenedes tuleb pidevalt juurde paremaid ja kiiremaid komponente, mis muudavad arvuti kasutamise kiiremaks ja mugavamaks. Operatiivmälu toodavad väga paljud erinevad elektroonikaga tegelevad firmad nagu Dell, Asus, Lenovo, Kingston, Samsung ja paljud teised.

Erinevad operatiivmälu plaadid

Operatiivmälu tüüpe ja mälu mahtusid on väga palju erinevaid. Operatiivmälu erineb nii kiiruse, võimsuse kui ka mälu poolest. Operatiivmälu tüübid on DDR, DDR2, DDR3, DDR4 ja kõige uuem tüüp DDR5. Kõik operatiivmälu tüübid ei sobi igasse arvutisse, seega tuleb jälgida millist tüüpi operatiivmälu teie arvuti kasutab. Mälumaht on arvuti puhul väga oluline ning on saadaval väga erineva mälumahuga operatiivmälu plaate. RAM-i mälu maht võib olla väike, näiteks 2GB, mis sobib väga hästi tavakasutajatele kodus kasutamiseks, kuid kindlasti oleks hea soetada endale suurema mäluga komponent. Suurem mälumaht on väga hea neile, kes mängivad igapäevaselt arvutimänge või teevad videotöötlust. Nõudlikumatele kasutajatele soovitatakse sellel juhul vähemalt 8GB suurust mälu, kuid 16GB suurune mälu oleks kindlasti parim valik. Kiirus on ka operatiivmälu puhul erinev ning see on ka väga oluline tagamaks mugavama ja kiirema arvuti kasutamise.

Kuidas valida operatiivmälu

Operatiivmälu ehk RAM-i valimisel peab silmas pidama mitmeid tegureid ja jälgima kindlasti erinevaid näitajaid, kuna RAM on üks olulisemaid komponente arvuti juures. Operatiivmälu peab olema kindlasti piisavalt kiire, kuna see aitab arvutil paremini tööd teha ja kiire mälu aitab ka enda andmetele kiiremini ligi pääseda. Mälumaht on kindlasti kõige olulisem näitaja operatiivmälu puhul, kuna mida rohkem on mälu, seda paremini saab avada erinevaid programme ja säilitada vajalikke andmeid. Tavakasutajatele, kes kasutavad arvutit igapäeva tegevusteks, kas lehe lugemiseks või lihtsalt internetis surfamiseks, pole vaja väga suurt mälumahtu. Enamus tavakasutajad kasutavad enamasti 4GB suurust mälu. Mängurid, videotöötlejad ja kõik teised, kes vajavad suuremat mälu, võiks kindlasti mõelda 16GB suurusele mälule, kuid on ka suurema mäluga tooteid, mida kasutavad enamasti professionaalsed mängurid. Võib ka kasutada 8GB suurust mälu, kuid mida rohkem on mälu, seda rohkem ja kauem saab seda kasutada ning ei pea ka seda pidevalt välja vahetama.

Parim operatiivmälu

Elektroonika arenedes muutuvad paljud elektroonikaseadmed ja komponendid aina paremaks ning kiiremaks ja kindlasti on muutunud paremaks arvutite operatiivmälu. Milline siis ikkagi on parim operatiivmälu? Parim operatiivmälu on ikka see kõige kiirem ja ka suurima mälumahuga. Kindlasti on ka DDR3 või DDR4 tüüpi operatiivmälu praegusel ajal parimad ja enim kasutatud. Parima operatiivmälu tunneb ka muidugi ära selle tootja poolest. Kingston toodab väga kvaliteetseid tooteid ning Kingston Fury Impact 16GB suurune operatiivmälu on väga hea näide suurepärasest tootest. Operatiivmälu maht on väga suur ning DDR4 tüüpi mälu on ka praegusel ajal üks kiiremaid. Väga hea operatiivmälu muudab teie praeguse või ka uue arvuti palju paremaks ning võimaldab mängida oma lemmik mänge või teha tööd palju mugavamalt ja kiiremalt. Müügil on väga palju erineva mälumahu ja kiirusega operatiivmälu, mille hulgast leiavad kõik endale just selle kõige parema.