Informacija
Tootekataloog

Õuemängude jaoks

Õuemängude jaoks - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu ..., BS TOYS, TUBAN, 4IQ, Wish kaupa. Hinnad algavad 1,34 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 442 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Vahendid laste õuemängude jaoks

Lihtsalt värskes õhus viibimine ja õues jooksmine võib laste jaoks oma koduaias samuti lõbus olla, kuid eriti kvaliteetseks aja veetmiseks on vajalik teatud õuemängude tarvikud soetada. Klassikaline võimalus on ehitada lastele õue puidust mängumaja või soetada metallist kiiged, kuid nendes hoovides või aedades, kus on juba veidi rohkem ruumi võib oma koha lisaks leida ka jalgpallivärav või korvpallilaud. Kidkraft mängumajad on aga kindlasti ühed populaarsemad ja nende müük on olnud läbi aegade edukas. Mängumaja kasutamises leiab endale midagi huvitavad praktiliselt iga laps.

Mängumajad annavad lastele mängimiseks vabaduse ja privaatsuse, eemal ema ja isa uudishimulike pilkude eest. Lastele öeldakse alati, mida nad peavad tegema, kuid oma maailmas saavad nad nautida kontrolli ja juhtimist. Lisaks, kuna neil on olemas selline privaatsus, õpivad lapsed oma eakaaslastega mänge planeerima ja läbi rääkima, muutes mängumajad sotsiaalse arengu jaoks hämmastavaks. Samuti on palju võimalusi mängudeks, mis arendavad laste loovust ja aitavad mõista tegelikke olukordi.

Mängumajad aitavad arendada lapse kujutlusvõimet

Mängumajad loodi algselt selleks, et anda lastele mänguruum ja turvaline keskkond rollimängu oskuste arendamiseks. See on vägagi suures osas nii ka praegu. Mängumaju saab osta traditsioonilise stiiliga kuni uute uuenduslike toodeteni, mis pakuvad mängupaneele, liumägesid, liiva- ja veemängualasid ning palju muid põnevaid mängufunktsioone.

Mängumaja võimaldab lastel töötada oma meeskonnatöö oskuste kallal, tegutsedes koos teiste lastega majas erinevate stsenaariumide elluviimiseks. See rollimäng suurendab laste enesekindlust ja sotsiaalseid oskusi, mida on vaja hilisemas elus.

Sotsiaalne ja emotsionaalne mäng

Lapsed hakkavad koos mängima umbes kaheaastaselt ja aias või hoovis olev mängumaja on sageli nende suhtluste alguspunkt. Sotsiaalne ja emotsionaalne mäng võib arendada lapse loovust, suhtlemist, koostööd eakaaslastega, empaatiat ja enesekindlust. Selle esimese sõpruse loomise ajal keskendutakse sageli empaatiale, sõbra kutsumine mängumajja mängima võib olla suur samm lapse enesekindluse ja enesehinnangu loomisel, aktsepteeritud tunne võib aga aidata lastel arendada kuuluvustunnet. Mängumaja on sageli koht, kus lapsed kogunevad, nii et kaasamine on heade sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste arendamise võtmeks.

Füüsiline areng

Kuigi see ei ole päris tavapärane füüsiliste harjutuste tegemise koht, võib õues asuv mängumaja pakkuda lastele rohkem liikumis- ja mänguvõimalusi kui esmapilgul paistab. Mängumajas on ehk kõige rohkem väljakutseid peenmotoorikale, mis suurendab käte lihasjõudu ja tugineb käte väiksemate liigutuste koordineerimisele. Neid oskusi arendatakse põhimõtteliselt igas mängumajas. Käe ja silmade tegevuste koordineerimine mängib mängumajas sageli suurt rolli, olgu selleks siis ukse avamine ja sulgemine, mängupaneeli funktsioonide liigutamine või sõpradega pikniku nautimine.

Kaasav mäng

Mängumajade suurepärane omadus on see, et need sobivad suurepäraselt kaasavaks mängimiseks. Igas vanuses ja erineva võimekusega lapsed võivad mängumaja kasutada ja selle abil omavahel suhelda. Mängumajad asuvad maapinnal, mis võimaldab kõigil kasutajatel sisse pääseda – lapsed võivad samuti koguneda istumisala ümber rühmamängudeks ja tegevusteks. Mängumaja paneelid on tugevad ja neid on lihtne kasutada, et lapsed saaksid erinevaid mänge mängida.

Kõrge väärtus suhteliselt madalate kuludega

Enamasti on mängumaja palju odavam, kui soetada mitme erineva mänguga mänguväljak, kuid võib pakkuda sama palju väärtust. Seadmetel on valdavalt madal kukkumise kõrgus, mis jällegi välistab vajaduse mistahes ohutuskaitse kulude järele, mis vähendab omakorda oluliselt hinda ja paigaldusega seotud kulusid. Väike ruumivajadus on müügiargument minimaalse ruumiga asukohtadele ning tänu teatud mängumajade ainulaadsetele stiilidele ja kujunditele leidub igaühe jaoks midagi.