Informacija
Tootekataloog

Paadid, süstad, aerud

Muud kategooriad: PaadidKummipaadidKalastus paadidSUP lauadKajakid

Kajakid, veelauad ja aerulauad, kõik mida veespordiks vajad

Neile kellele meeldib vee peal liikumine ja aktiivne puhkus on vee peal nautimiseks vaja soetada endale sobiv liikumisvahend. Suurepäraseks võimaluseks on valida endale aerulaud või veelaud ehk wakeboard, aga ka kajaki kasutamine veel võib olla väga palju põnevust pakkuv. Loomulikult peab sul kõigi nende vahendite kasutamiseks olemas olema ka aerud ning õnneks on veespordiks vajalike vahendite müük piisavalt vaheldust pakkuv, et kõik leiavad endale sobivad võimalused.

Kuidas valida endale sobivaim kajak?

Väljavaade omada oma süsta ehk kajakit võib olla põnev. Kuid kuna valikuvõimalusi on palju, võib see olla ka valimise puhul paras peavalu. Sa peaksid kaaluma, kuidas sa süsta kasutad, näiteks kus ja kui sageli aerutad. Kas viibid järvel vaikses vees või karmimates merelainetes? Kas otsid rahulikumat kogemust või seiklusrikast sõitu? Üldjuhul on kaks süstade kategooriat: peal ja sees istutavad. Oma valikute kitsendamise esimene samm on otsustada, milline neist sulle kõige paremini sobib.

Peal istutavad süstad on kasutajasõbralikud ja sobivad hästi vee peal aja veetmiseks või kalastamiseks. Need on mitmekülgsed ja on tavaliselt hea valik algajatele süstamatkajatele. Sellistele süstadele on lihtne peale ja maha saada, tagades samal ajal hea stabiilsuse. Sees istutavad süstad on traditsioonilisemad ja disainitud kokpitiga. Need pakuvad sulle tuule ja vee eest varju ja on tavaliselt ehitatud jalatugedega. Vastupidiselt sellele, mida mõned võivad esmapilgul arvata, on sees istutavad süstad tegelikult üsna ruumikad. Nii et ära muretse, et tunned end väikeses ruumis piiratuna. Madalama raskuskeskme tõttu on ka aerutamine tõhusam kui peale istutava süstaga. Kolmas võimalus on täispuhutavad süstad. Seda tüüpi kajakid on vastupidavad, kerged ja hõlpsasti transporditavad. Täispuhutavad süstad võivad olla hea valik algajatele, kes otsivad oma esimest süsta.

Mida silmas pidada veelaua valimisel?

Kontrolli kindlasti, et laua pikkus oleks sobiv Õige suurus on wakeboardist maksimaalse kasu saamiseks ülimalt oluline, sest liiga lühike laud on ebastabiilne ja sellel on raske õppida, liiga pikk laud raskendab pöördeid ja on edasijõudnud sõitjate jaoks vähem tundlik. Kui aga otsid lauda, millel paljud inimesed saaksid lõbutseda on turvalisem valida pikem laud, kuna see tagab suurema veepinna tõttu stabiilsuse ja sobib ideaalselt algajatele. Pikem laud libiseb ka kareda vee palju sujuvamalt kui lühem laud. Jalasidemed on üliolulised, kuna need on ühenduslüli sinu ja laua vahel. Sidemete võti on mugavus. Soovid end turvaliselt tunda, kuid soovid siiski, et veri ringleks. Algajad saavad kasutada reguleeritavaid sidemeid, mis võimaldavad erinevate jalgadega sõpradel ja pereliikmetel laual lõbutseda ja seda proovida.

Kuidas leida endale sobivat aerulauda?

Endale sobiva püstise aerulaua leidmiseks mõtle, kuidas kavatsed seda kasutada, kuidas see sobib sinu kehaga ja kuidas soovid, et see vees käituks. Peamised otsustuspunktid on aerulaua kuju, samuti õige pikkus, laius ja paksus. Kui oled aerulaua kasutamisel algaja soovid lauda, mis toetab nii sinu raskust kui ka sellist, millel saad aerutamise ajal hõlpsalt tasakaalu hoida. Algajana peaks sinu põhirõhk olema nautimisel ja sellel, et mõista, mida aerulaud sulle võib pakkuda ja mida see juba pakub. Parim on leida võimalikult rahulik veekogu, sest seal on õppimiseks kõige lihtsamad tingimused. Kui sa pole kindel, kust seda leida, võtke sihikule järved ja tiigid ehk kohad, kus lained on alla 50 cm. Alustades sellistel veekogudel on sul aega harjuda püstiseisva aerulauaga sõitmise nõuetega.