Informacija
Tootekataloog

Pannid ja potid

Pannid ja potid

Iga köögi lahutamatu osa on pannid ja potid – selles võime kõik kindlad olla. Vajate neid tooteid toidu valmistamiseks ning küpsetamiseks. Ilmselt ei kujuta meist keegi ette muna praadimist ilma pannita või pasta keetmist ilma potita. Enne, kui asute õigeid tooteid valima peate selgeks tegema, mida täpsemalt vajate. Saadaval on paljudes erinevates suurustes tooteid ning vale suuruse korral ei sobitu see hästi teie pliidiga. Samuti tasub jälgida ka pottide ja pannide tüüpi, sest kui omate näiteks induktsioonpliiti, siis selle jaoks vajate spetsiaalselt valmistatud tooteid. Vastasel juhul need ei lähe korrektselt soojaks ning üldine tulemus on halb ja aeglane. Kindlasti ei tohiks unustada ka disaini ja välimust. Oleme ka enda valikusse võtnud väga palju erinevaid tooteid, just selle eesmärgiga, et tagada klientidele valikuvabadus värvide ja materjalide vahel.

Milliseid panne eelistada

Peamiselt sõltub pannide valimine nende suurusest ning ääre kõrgusest. Kui soovite valmistada pannkooke, siis sobivad teile hästi spetsiaalselt pannkookide jaoks mõeldud madala servaga pannid. Oluliselt lihtsam on keerata pannkooki ümber ning kogu tegevus on lihtne. Tavaliste küpsetamiste jaoks on saadaval keskmise äärega pannid, mis sobivad liha praadimiseks või muudeks sarnasteks tegevusteks. Samuti võib leida valikust kõrge servaga pannid, milles on äärmiselt mõnus valmistada erinevaid hautisi ja toite, milles on algselt palju vett. Soovitame oma klientidel kasutada kvaliteetseid panne ning neid vastavalt vajadusele vahetada. Kui pannil on tekkinud vigastused, siis kindlasti ei tohiks jätkata selle panni kasutamist ning see tuleks vahetada uue vastu. Samuti võib tekkida olukord, kus panni põhi on kõrbenud või tugevalt määrdunud ning muutub ohuks teie pliidiplaadile.

Pottide erinevused

Vastavalt teie eelistustele tuleb valida ka teie jaoks sobiv pott. Saadaval on ka komplektid, kuid peamiselt võib öelda, et potid on väga erineva kuju ja otstarbega. Minimalistlike pottide sees saate näiteks soojendada piima ja suures potis keeta hoopis kartuleid. Kindlasti ei ole need ainsad otstarbed pottidele ning ainsaks piirajaks on teie enda fantaasia. Kui küsite meie käest, milline on parim pott, siis vastus sellele on lihtne – parim pott on selline, mis täidab teie vajadused ning on korrektsete mõõtmetega teie pliidile. Jälgida tasub ka seda, et pott ja pann omavahel sobiksid. Sellisel viisil tekib teie kööki harmooniline kooslus ja seda on kena vaadata. Sõbrad ja tuttavad kindlasti märkavad seda, ning eeldavad koheselt, et teie poolt valmistatud toit on maitsev ning hea. Oleme täheldanud, et viimasel ajal on tõusnud müük just komplektide osas, kus inimesed soovivad saavutada sarnast visuaalset välimust.

Pottide ja pannide puhastamine

Enda pottide ja pannide puhastamisel tuleb rõhku panna sellele, et te ei vigastaks pealmist kihti. Vigastamise korral rikute panni või poti ning ei saa seda enam kasutada. Kehvemal juhul hakkavad teie toidu sisse tekkima teflon tükid, mis on tervisele kahjulikud. Puhastamiseks ei ole soovituslik kasutada metallist nuustikut. Enne pesemist saate vajadusel leotada ning läbi selle muuta puhastamise lihtsamaks. Paljud nõudepesumasinad suudavad ka kõige suurema mustuse eemaldada. Puhastamiseks sobivad üldiselt pehmed nuustikud, ning kui tee seda kohe peale toidu söömist, siis tõenäoliselt peaks see tulema sealt lihtsalt ära. Kui midagi peaks põhja kõrbema, siis leotage pool tundi panni või potti ning alles peale seda alustage pesuga – sellisel viisil ei riku te enda panne ja potte.