Informacija
Tootekataloog

Pardakaamerad

Pardakaamerad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Transcend, 70mai, NAVITEL, Neoline, Mio kaupa. Hinnad algavad 19,35 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 62 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Pardakaamerad sinu turvalisuseks sinu autosse

Pardakaamera on väike kaamera, mis on paigaldatud sinu auto armatuurlauale või tuuleklaasile näoga tee poole. Sul võib olla ka tagumise klaasi kaamera. Pardakaamera alustab tööd mootori käivitamisel ja salvestab kogu sõidu. Autos olevatele kaameratele saab lisada ka ajatempli, nii et kaamera salvestis on alati võltsimiskindel, muutes selle suurepäraseks allikaks igat tüüpi liiklusjuhtumite puhul. Head pardakaamerad on tänapäeval saadaval juba nii odavalt ja nende müük on nii populaarne, et parim ja soodsaim Xiaomi kaamera on võimalik soetada viiekümne euroga.

Erinevad pardakaamerate tüübid

Esivaate armatuurlaua kaamerad jäädvustavad kõike sinu auto ees, sealhulgas liiklust, mida jälgid. Need on lihtsad ja kõige odavamad kaamerad turul. Neil pole võimet näha, mis sinu auto taga toimub. Veidi täiustatud kaamerad salvestavad sinu auto ette ja taha vaadet. Paljud liiklusõnnetused toimuvad madalal kiirusel ja nende puhul toimub tagant otsasõit. Mõlemat vaadet pakkuvatesse pardakaameratesse investeerimine võib olla seda väärt, kui oled kunagi sellisesse õnnetusse sattunud. Salongi sisese vaatega pardakaamerad annavad ülevaate sinu autos toimuvast. Neid kasutatakse peamiselt autoteenindustes ning need võivad olla kasulikud, kui jagad autot või kui soovid kontrollida oma sõiduharjumusi.

Kuhu armatuurlaual kaamera paigaldada

Tõenäoliselt paigaldad pardakaamera ise, kuigi üha rohkem tootjaid pakub armatuurlaua kaameraid lisavarustusena. Olenevalt sellest, millist pardakaamerat sa kasutad, saad selle paigaldada armatuurlauale või tuuleklaasile. Mõlemal juhul soovid veenduda, et see ei segaks sinu vaatevälja. Pole tähtis, kuhu selle autos paigaldad, veendu selle juures alati, et see oleks kindlalt paigaldatud ja ära puuduta seda sõidu ajal.

Kas pardakaamerad vähendavad mu kindlustuse makseid?

Enamik kindlustusandjaid ei paku autos pardakaamerate kasutamisele allahindlusi ega soodustusi. Siiski kasutab sinu kindlustusandja hea meelega kaamerat tunnistajana ja määrab sellega salvestatud info aluses õnnetuses süü. Isegi kui need sinu kindlustusmakseid ei vähenda, võivad autosisesed kaamerad aidata teel kokkupõrke korral tõendeid hankida.

Pardakaamerad kui head spioonid

Kui sul on kodus noor juht, siis tead, et riskid kuludega lubades tal oma sõidukit kasutada. Igasugune pingutus, mis aitab noorel juhil halbade harjumuste teket ära hoida on hea. Pardakaameraga saad vaadata selle tehtud videosid ja vaadata, mida sinu noor juht saaks teha, et sõitmisel paremaks muuta. Esimesed kuud rooli taga on kõige ohtlikumad ja need nõuavad tähelepanu ja soovitusi, et noorel juhil tekiks juba algusest peale head harjumused. Sel juhul võib hea mõte olla kahesuunaline pardakaamera või auto sees toimuvat filmiv kaamera. Nii näed, kuidas noor juht sõidab, aga ka seda, mis toimub sõidukis.

Pardakaamerad valvekoerana

Pardakaamerat võib ja saab kasutada ka valvekoerana. Enamikul pardakaameratel on võimalus need aktiveerida ooterežiimis, mis tähendab, et kaamera lülitub sisse ainult siis, kui autos või selle ümber toimub liikumine. Nii saad teada kui keegi sinu autosse sisse murrab või sinu pargitud autole otsa sõidab ja põgeneb ja saad seda filmida ja rikkuja auto või isiku tuvastada või viia video politseisse.