Informacija
Tootekataloog

Parfüüm

Kuidas valida internetist ostes parfüümi?

Juba iidsetest aegadest on inimesed otsinud erinevaid viise enda, oma vaatenurga paljastamiseks. Selleks kasutatakse riideid, aksessuaare, soenguid, meiki jne. Parfüüm on üks selline tööriist. Selle aroom aitab väljendada suhtumist keskkonda, näidata isiksuse ja elufilosoofia erinevaid külgi. Parfüümid võivad ahvatleda, äratada iha, intrigeerida, seega võivad need saada võrgutamisprotsessis asendamatuks vahendiks potentsiaalse partneri ligimeelitamiseks.

Internetist parfüümi valides ei piisa ainult ilusa pudeli valikust ega teadmisest, millised lõhnad sulle meeldivad. Äärmiselt oluline on arvestada toote kontsentratsiooniga – see määrab, kui kaua parfüümi aroom nahal või riietel tunda on.

Samuti peaksite teadma, et kvaliteetsete parfüümide lõhn ei ole ühtlane: pärast pihustamist muutub lõhn mõne aja pärast mõnevõrra. Ja kui tunni möödudes aroomi üldse ei tunne, siis ilmselt ostsid mitte parfüümi, vaid mitte eriti kvaliteetse tualettvee.

Peamised lõhnarühmad

Värsked lõhnad on tsitruseliste koostiste kõige levinum kirjeldus. Selle aroomiga kaasneb värskus ja kargus ning selle liigi lõhnanooti kirjeldatakse mõnikord kui "rohelist". Värskeid lõhnu kirjeldatakse tavaliselt kui juhuslikke, sportlikke lõhnu.

Lillelõhnad. Mõnikord on raske ennustada, mis võib sellise üldnimetuse all peituda. Tavaliselt koosnevad lillelõhnad roosi, jasmiini ja eksootiliste taimede aroomidest. Need lõhnad võivad olla nii kerged - magus-hapud (maasikas, bergamott, mandariin) kui ka raskemad - vürtsikad (idamaised lillearoomid, vanill, kaneel, pipar). Puhas lilleline noot on tavaliselt romantiline lõhn, milles domineerib rooside aroom.

Puuviljalõhnad on magusad ja kerged lõhnad, mis saadakse puuviljadest (greip, apelsin või sidrun) eeterlike õlide külmpressimisel. Magusamatest versioonidest võib leida vaarika, maasika või arbuusi aroome, kuid need aurustuvad piisavalt kiiresti, et jätta alles vaid püsivam põhi, mis sageli meenutab värsket nooti. Naistele mõeldud parfüüme iseloomustavad väga sageli just need lõhnad.

Puidulõhnad on kõige raskemad ja neid leidub kõige sagedamini meeste või unisex lõhnades. Nende kompositsioonid sisaldavad tavaliselt sandlipuu, seedri või (mahedamates lõhnades) kase, muskuse ja kaneeli aroome. See parfüüm meeldib tõenäoliselt inimestele, kellele meeldib minimalism ja lihtsus.

Idamaiseid või ambra lõhnu ei tohi mingil juhul segi ajada idamaiste lillede aroomiga. Ambra lõhn on palju teravam ja raskem, ülimalt sensuaalne ja julge, seega sobib see eriti hästi enesekindlust kiirgavale inimesele. Ambra lõhnaainete hulka kuuluvad tavaliselt vanill, muskaatpähkel, viiruk ja isegi nahk.

Populaarsemates meesteparfüümides domineerivad puiduaroomid – see on justkui jõu ja edu sümbol. Sel ajal iseloomustas populaarsemaid naiste parfüüme delikaatsus ja elegants, domineerisid lillearoomid. Parfüümi valides ei piisa aga vaid teadmisest, millised lõhnad sulle meeldivad. Väga oluline on pöörata tähelepanu parfüümi kontsentratsioonile. Teatavasti võivad sama sarja parfüümid ja parfüümvesi lõhnada veidi erinevalt. Parfüümi erinev kontsentratsioon määrab ka lõhna kestuse.

Parfüümi kontsentratsioon

Parfüüme klassifitseeritakse koostisainete kontsentratsiooni järgi – eeterlikud ja lõhnaõlid ning aromaatsed ühendid. Mida suurem on lõhnaainete kontsentratsioon lahuses, seda kauem lõhn püsib.

Spreideodorant (Eau Fraiche) - kuni 3%. kontsentratsiooniga parfüüm lühima püsivusega. Spreideodorant on mõeldud meid päeva jooksul värskendama, seega on loomulik, et lõhn ei püsi riietel ega nahal kaua.

Kölnivesi (EDC / Eau de Cologne) - 3-5%, kasutavad sageli mehed. Parfüüm, mida tavaliselt kasutatakse pärast raseerimist. Külnivett kasutavad enamasti vanemad inimesed, sest see oli 20. sajandil ülipopulaarne. Nüüd on nende parfüümide alternatiiviks saamas erinevad vedelikud ja palsamid. Kölni aroom püsib umbes 2 tundi.

Tualettvesi (EDT / Eau de Toilete) sisaldab umbes 5-15%. lõhnaained. Need parfüümid säilivad umbes 4 tundi, seega on need odavamad ja tulevad tavaliselt suuremates pihustiga pudelites.

Parfüümvesi (EDP / Eau de Parfum) sisaldab umbes 10-20 protsenti. aromaatsed ühendid. Nende lõhn püsib umbes 6 tundi, nii et kui pihustate neid hommikul, enne tööle minekut, siis pärast tööd koju minnes te lõhna peaaegu enam ei tunne. Parfüümvesi on oma hea hinna ja kvaliteedi suhte tõttu ehk kõige populaarsem valik.

Parfüüm (EDSP / Esprit de Parfum) koosneb 15-30% aromaatsete ainete kontsentratsioonid ja nende lõhn püsib umbes 10 tundi. Seda tüüpi müüakse oma intensiivse lõhna tõttu ka ilma otsikuta pudelites.

Parfüüm (PP / Pure Parfum või Parfume Extract) moodustab umbes 15-40 protsenti. lõhnaainete kontsentratsioon ja nende lõhn püsib isegi kuni 15 tundi. Nende lõhn on äärmiselt tugev, seetõttu valatakse parfüümid tavaliselt ilma otsikuta väikestesse pudelitesse, et saaksite kasutada vaid paar tilka. Kui kasutate seda parfüümi liiga palju, võite tunda end halvasti tugeva lõhna tõttu.

Kõik need kontsentratsioonid on mõeldud nii meestele kui naistele. Küll aga on soovitatav kasutada lastele mõeldud tualettvett (EDT), odekolonni (EDC), parfüümvett (EDP), kuid kõige parem on valida spetsiaalsed lastele mõeldud parfüümid. Intensiivne lõhn ei ole väikelastele soovitatav, seetõttu on tervislikel põhjustel parem kaitsta väikseid suurema kontsentratsiooniga lõhnade eest.

Parfüümi noodid

Kas olete kunagi märganud, et sama parfüüm lõhnab mõne aja pärast hoopis teistmoodi? Parfüümi noodid võivad seda selgitada. Parfüüm koosneb mitte ühest, vaid kolmest üksteist täiendavast lõhnanoodist. Just nende tõttu ei erita parfüüm ainsatki lõhna ja määrab selle unikaalsuse.

Ülemine või peanoot on esmamulje lõhn, mis on tunda kohe pärast pudeli avamist. Nahal püsib see noot 15-30 minutit, seega koosneb see kõige lühema kestusega lõhnaainetest. Parfüümi valikul tasub pöörata tähelepanu põhinootidele, mille lõhn püsib kauem kui paar tundi.

Kesk- ehk südamenoot tuleb esile umbes pool tundi pärast esimest pihustust ja püsib nahal tund kuni kaks tundi. See on väga oluline, sest tagab lõhna kokkusobivuse.

Parfüümi põhi- või lõpunoot paljastab kogu lõhnaspektri ja parfüümi üldise sügavuse. Seega, mida väljendusrikkam on parfüümi põhinootide koostis, seda intensiivsem on lõhn.

Parfüümi erinevad noodid avalduvad järk-järgult, kuid kõige olulisem on see, et kuigi need on erinevad, harmoneeruvad ja täiendavad üksteist. Vähemalt paari lemmiknoodi teadmine muudab parfüümi otsimise palju lihtsamaks.

Oleme kindlad, et saidilt BIGBOX.EE leiate oma lemmikud parfüümid nii meestele kui ka naistele või avastate uusi parfüüme taskukohase hinnaga. Parfüümide ostmine internetist on mugav ja kiire ning kampaaniate ajal saate neid osta veelgi soodsamalt.