Informacija
Tootekataloog

Parim kingitus täiskasvanutele

Parim kingitus täiskasvanutele - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu LEGO® kaupa. Hinnad algavad 19,75 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 58 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

LEGO klotsid täiskasvanutele

LEGO ei ole ammu enam ainult lastele mõeldud ehitusklotside komplektide müük. Ka paljud täiskasvanud naudivad LEGO klotsidega ehitamist. Seega võib LEGO olla parim kingitus mõnele sinu täiskasvanud sõbrale aidates tal lõõgastuda igapäevastest tegevustest keskendudes hoopis millelegi muule. LEGO sarjad nagu Technic, Ideas, Expert, Super Mario Creator ja Star Wars on suurepärane koht, kust sobiva komplekti otsimisega alustada. Näiteks võib mõni täiskasvanud sattuda vaimustusse mõne auto nagu Ford Mustang või Bugatti komplekti ehitamisest. 

Tähelepanu ja LEGO klotsid

Viimastel aastatel on üha rohkem inimesi kasutanud LEGO klotsidega ehitamist, et aidata neil tähelepanelikkust harjutada. Vaatamata teadlikkuse järjest kasvavale populaarsusele on selle ümber siiski segadust. Teadvelolek ei ole lihtsalt pseudoteaduslik populaarne moeröögatus, vaid see võib tegelikult ka depressioonis patsientide aju füüsiliselt paremaks muuta, nagu näitavad üha suuremad teaduslikud uuringud.

LEGO aitab täiskasvanutel leida fookust

Teadveloleku tehnikad paluvad meil sageli keskenduda oma hingamisele. Hingamine on kasulik, kuna see on pidev, andes meile mitte ainult midagi, millele esialgu keskenduda, vaid ka midagi, millele tähelepanu pöörata pärast seda, kui meie mõtted on rännanud. Ja mõistus ning mõtted lähevad meil tihti rändama. Kõik, mida pead tegema, on see tabada ja mõtted tagasi suunata.

Sinu tähelepanu ei pea aga tingimata olema hingamisel. Näiteks ei pea sa hingama teatud viisil peale selle, et see püsib ühtlaselt ja rahulikult. Seetõttu võib selle fookuse leidmise asendada mistahes korduva tegevusega. Alates õmblemisest kuni koristuseni või hoopis LEGO komplektide ehitamiseni!

Teadveloleku uurijad toovad regulaarselt välja, et LEGO klotsidega ehitamine on suurepärane näide lõõgastavast tegevusest, mis nõuab siiski teatud vaimset kaasatust. Kuid olenemata fookusest, kõige tähtsam on sellele teadlikult tähelepanu pöörata. Kui kasutad LEGO klotse, võid keskenduda sellele, kuidas need omavahel ühilduvad, helile ja materjali tundele vastu sinu sõrmi. Ära muretse lõpptulemuse pärast. Vähemalt alustuseks ei ole sinu eesmärk luua midagi "head" või "halba", vaid pigem lihtsalt väljund, mis aitab liikuda suurema eesmärgi suunas. 

Sel põhjusel on täiskasvanutel isegi parem vältida LEGO juhendite järgi ehitamist. Selle asemel tuleks keskenduda ülesehitamise protsessile endale, mille juurde võib naasta alati, kui märkad, et mõistus taas rändab. Lisaks sellele on lõpptulemuse pärast mitte muretsemine täiendav väärtus. Mõnikord võib olla väga lõbus elada ilma plaanita. Proovi visata kogu oma ettevaatlik planeerimise instinkt tuulde ja luba endale klotse valida ja ühendada, ilma et peaksid mõtlema, kuhu liigud. Kui saad oma loomingut ise kujundada pead kavandama, kuidas kõik tükid kokku lähevad. Kui sul on klotside ühendamisel probleeme, pead kasutama külgsuunalist mõtlemist, leidma probleemi ja seejärel välja mõtlema, kuidas seda lahendada. Sind üllatab see, mida suudad sellises seisundis LEGO klotsidest luua ja sinu sisemine planeerija/muretseja võib protsessi lõpus mõista, et ta võib seetõttu sagedamini piiridest lahti lasta.

Muud LEGO klotsidega ehitamise kasulikud omadused

Täiskasvanutel võib LEGO komplekti kokkupanek või klotsidega mängimine aidata unustada mured ja pinged, mis sinu meeli valdavad. Täielik keskendumine muutub peaaegu meditatiivseks, võimaldades sul lõõgastuda ja stressi leevendada.

isegi professionaalsed arhitektid, kunstnikud ja insenerid saavad LEGO klotsidega mängimisest suurt kasu. Kaasaegses joonistamises ja planeerimises kasutatakse sageli arvutiga loodud 3D-mudeleid, mida need spetsialistid peavad ehitama. Nii et 3D-s mõtlemine ja ruumilise intelligentsuse oskuste lihvimine võib selle palju lihtsamaks muuta.