Informacija
Tootekataloog

Peegel- ja süsteemikaamerad

Peegel- ja süsteemikaamerad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Canon, NIKON, Sony, Panasonic, Olympus kaupa. Hinnad algavad 458,90 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 165 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Kuidas soetada endale peegelkaamera?

Loomingulisele pildistamisega alles algajale või elukutselise fotograafi jaoks on ühe objektiiviga peegelkaamera (SLR) enamiku objektide jaoks parim kaamera valik. Parimad peegelkaamerad on tavaliselt toodetud selliste tuntud firmade nagu Canon, Sony, Panasonic, Olympus või Nikon poolt. Seetõttu võib ka kindlalt öelda, et peegelkaamerate müük ei kannata mingilgi moel valikute piiratuse all ja pigem tekib tihti küsimus kuidas endale sobivat peegelkaamerat valida.

Tänapäeva peegelkaamerad on täis erinevaid funktsioone ja võimalusi, mis võivad tunduda väga segadusse ajavad. Siiski tuleks alati vaadata mööda paljude kaamera mudelite pakutavatest kelladest ja viledest ning keskenduda sellele, mida sa kaameras tegelikult vajad. Peegelkaamera peamine aspekt on see, et fotograafil on võimalus vaadata pildistatavat objekti või sündmust läbi sama objektiivi, millest pilt on jäädvustatud. Peegelkaamerat tuntakse ka süsteemikaamerana, mille puhul saab ühele kaamerale lisada palju erinevaid lisaseadmeid ja tarvikuid, nagu vahetatavad objektiivid. Ideaalis peaks aga iga fotograaf kindlaks tegema, milliseid funktsioone ta kaameras oma hobi või elukutse harrastamiseks tegelikult vajab.

Peegekaamera särirežiimid

Peegelkaameratel on palju erinevaid särirežiime. Need jagunevad tavaliselt kahte kategooriasse. Olemas on standardsed särirežiimid ja objekti särirežiimid. Standardsed režiimid, mida mõnikord nimetatakse ka loomingulisteks režiimideks, hõlmavad käsitsi, avaprioriteeti, katiku prioriteeti ja programmi. Käsitsi režiim on neist ilmselt kõige olulisem, kuna see annab fotograafile täieliku kontrolli särisüsteemi üle. Teised aitavad pildistamist kiirendada, aga annavad siiski fotograafile teatud kontrolli.

Peaaegu kõikidel peegelkaamerate mudelitel on tänapäeval olemas standardsed pildistamise režiimid. Nende hulka kuuluvad tavaliselt portree, maastik, sport jne. Need on tavaliselt kaameraga koheselt kaasas, et kaamera sobiks kasutamiseks ka neile, kes teavad fotograafiast ja kaamera tööpõhimõttest vähe või ei tea üldse mitte midagi. Need täielikult automatiseeritud süsteemid annavad häid tulemusi soodsates valgustingimustes. Siiski saavutavad nad harva suurepäraseid tulemusi, mille saavutab kogenud fotograaf, kes teab, kuidas standardseid režiime edukalt kasutada.

Pildi teravustamise süsteemid

On kahte tüüpi teravustamise funktsioone. Käsitsi ja automaatne teravustamine. Neid mõlemaid leiab kindlasti ka peegelkaamerast. Käsitsi teravustamine toimub siis, kui fotograaf peab käsitisi pöörama objektiivi teravustamise silindrit, kuni objekt näib tema kaamera pildiotsijas terav. Objektiivi käsitsi teravustamine on ilmselgelt aeglasem kui automaatse teravustamise süsteemid. Seda öeldes peaks kaamera alati siiski olema varustatud käsitsi teravustamise funktsiooniga. Mõnikord on lihtsalt vaja objektiivi hoolikalt reguleerida olukordades kui mõnel automaatsel teravustamise süsteemil on raske töötada, näiteks hämaras. Enamiku automaatse teravustamise süsteemide kiirust ja täpsust on käsitsi peaaegu võimatu ületada. Suuna lihtsalt teravustamise ala objektile ja objektiiv lihtsalt teravustab selle sinu kaameras.

Peegelkaamerate objektiivid ja tarvikud

Veendu, et valitud kaamera kaubamärgil ja mudelil oleksid täiendavad objektiivid ja tarvikud hõlpsasti saadaval. Enamike suuremate kaubamärkide, nagu Nikon, Panasonic, Canon ja Sony puhul on tarvikute olemasolu garanteeritud ja nende leidmise eest on lihtne hoolitseda, kuid on ka vähem tuntud kaubamärke, millel on kehvem lisatarvikute valik. Juba seetõttu tasuks ostmisel eelistada tuntumaid kaubamärke. Mõned teised tootjad võivad sinu kaamerale teha tarvikuid või objektiive. Näiteks mitmed erinevad tootjad toodavad objektiive Nikoni, Canoni ja teistele tuntumatele peegelkaameratele. Tavaliselt on need veidi odavamad kui tootja enda objektiivid ja teevad ära põhimõtteliselt sama töö. Kokkuvõttes võib siiski öelda, et reeglina saad sa täpselt seda, mille eest sa maksad. Seega ära oota esmaklassilisi tulemusi, kui pildistad läbi odavate objektiivide.