Informacija
Tootekataloog

Pesumasinad

Pesumasinad

Ilmselt on paljudes peades ringlemas küsimus, et milline pesumasin on parim ning millise peaksin valima. Oleme enda tootevalikusse võtnud võimalikult palju erinevaid tooteid, et leiaksite endale just selle õige, mis sobiks teie perele ning täidaks kõik teie vajadused. Alguses võib küll tunduda, et tegemist on äärmiselt sarnaste seadmetega, kuid reaalsuses on erinevatel masinatel ka erinevad omadused. See on ka põhjuseks, miks osad tooted maksavad rohkem ning teised vähem. Enne pesumasina soetamist tasuks endale kindlasti selgeks teha, millised on teie pere vajadused ning samuti kuhu pesumasinat on plaanis paigutada. Valikus on nii eest-, kui ka pealtlaetavaid pesumasinaid. Järgnevalt proovime anda mõned näpunäited, mis aitavad teid sellel raskel valikul ning muudavad selle oluliselt lihtsamaks.

 

Mida jälgida pesumasina valimisel?

Kõik erinevad pesumasinad täidavad peamiselt sama eesmärki ehk pesevad pesu. Mis aga on erinevat, mida tasuks jälgida.

·         Suurus – sõltuvalt kui suur on sinu pere või kui tihti pesed pesu, määrab ära ka pesumasina suuruse. Kui kasutad pesumasinat vaid korra nädalas ning ka siis jääb ruumi üle, siis oled tõenäoliselt ostnud endale liiga suure pesumasina. Kui aga oled olukorras, kus pesu on pidevalt liiga palju, siis on sinu pesumasin liiga väike.

·         Rahalised võimalused – kindlasti on paljude jaoks olemas ka kindel eelarve, mida on võimalik pesumasina peale kulutada. Kui soovite pesumasinat saada soodsalt, siis peate arvestama, et see teeb pisut rohkem häält ning samuti ei näe välja võib-olla nii kena, kui mõni oluliselt kallim seade.

·         Asukoht – kindlasti peate enda jaoks läbi mõtlema, kuhu sooviksite pesumasina paigutada, sest see määrab ära kas tegemist on eestlaetava või pealtlaetava masinaga. Teatud kohtades ei ole võimalik ühte või teist tüüpi kasutada ning sellest tingituna tuleb langetada otsus.

·         Disain ja eelistused – me kõik soovime, et meie pesumasin näeks välja võimalikult kena ning sobituks ümbritsevasse interjööri. Kuna värvi ja disaini valik on tõesti lai, siis oleme veendunud, et leiate endale sobiva toote.

 

Heli tugevus

Tihti on inimesed silmitsi olukorraga, kus sooviksid pesumasina pesema panna öösel, kuid kardavad, et see tekitab liiga palju müra ja häirib naabreid. Peamiseks müra tekitajaks on tsentrifuugtsükkel, kus teie pesust üritatakse kogu vesi kätte saada. Samuti võib-olla probleemiks see, et pesumasin on kehvasti paigaldatud. Kui pesumasin ei ole loodis, siis tähendab see seda, et võib tekkida olukord, kus tugevate tsüklite korral pesumasin liigub enda kohalt ning ühtlasi tekitab ka palju lärmi. Veenduge, et teie pesumasin on korrektselt paigas. Üldiselt on uuemad pesumasinad vaiksemad, kuid sellega kaasneb ka oluliselt kõrgem hind. See jääb igaühe enda otsustada, kas see on seda väärt.

 

Pesumasinate tüübid ja otstarve

Lühidalt öeldes on valikus kahte erinevat tüüpi pesumasinat. Viimasel ajal on müük olnud oluliselt kõrgem eestlaetavatel masinatel, mis näitab, et meie kliendid hindavad kõrgelt vaikust ning disaini. Oluliselt odavama hinnaga võib leida aga pealtlaetavaid pesumasinaid, mis on nii öelda klassikalised pesumasinad. Loomulikult on neil ka tehnilisi erinevusi. Näiteks eestlaetavad masinad hoiavad oluliselt vett kokku, kuid samas on nende pesutsüklid pisut pikemad. Samas saate valida pealtlaetava masina, mis peseb küll riideid kiiresti, kuid peate arvestama, et veekulu on suurem. Kindlasti tasub erinevaid aspekte kaaluda enne seadme ostu. Loodame, et leiate meie valikust endale truu kaaslase, sõltumata millist tüüpi pesumasinaga on tegemist.