Informacija
Tootekataloog

Põrandalambid

Põrandalambid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Opviq, Venture Home, Rabalux, Vind kaupa. Hinnad algavad 12,96 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 117 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

 

Alati tähelepanu all olevad põrandalambid on iga valgustusskeemi kangelased, pakkudes palju vajalikku valgustust erinevatesse ruumidesse ilma aeganõudva paigaldamiseta.

Põrandalambid, mis pakuvad nii laialdast ümbritsevat valgustust kui ka otsest töövalgustust, on piisavalt mitmekülgsed, et sobituda mistahes meeleoluga, mida ruumis otsite olgu see must või puidust lamp. Kuid parima leidmine võib siiski olla hirmutav vaadates nii palju variante, mis müügis on. Lugege edasi, et saada teavet asjade kohta, mida otsida täiusliku põrandalampi valimisel.

Põrandavalgustite tüübid

Põrandalambi üldine seadistus on lihtne: tugev alus, mis seisab kindlalt põrandal; aluselt välja ulatuv kõrge vars ja valgus, mis võib olla otsene või hajutatud. Kuigi paljud osad jäävad samaks, on põrandalampe erinevat tüüpi, millest igaühel on oma unikaalsed funktsionaalsed eelised.

Ambient-põrandavalgustid

Kõige levinumad põrandavalgustid on ümbritsevad või ambient põrandavalgustid, mis on mõeldud ruumi üldvalgustamiseks. Nende peal on traditsiooniline lambivari, mis hajutab valgust poolotse valgustuse saamiseks, muutes need suurepäraseks elutoanurka või mugava diivani või lamamistooli kõrvale. Tavaliselt pakuvad need lähedal lugemiseks piisavalt valgust, kuigi mitte nii fokusseeritud kui lugemislambi valgus – aga sellest hiljem.

Põrandalambid lugemiseks

Lugemiseks mõeldud põrandalamp annab rohkem otsest ja fokusseeritud valgust kui muud tüüpi põrandavalgustid. Kui otsite lampi oma lemmiknurga, töölaua või muude igapäevaste toimingute tegemise kohta heledamaks muutmiseks, valgustab lugemislamp tavaliselt otse selle all asuvat ruumi. Mitmekülgsuse suurendamiseks otsige kallutatava varju, painduva käe või muu reguleerimisvõimalusega lugemislampi, et saaksite valgust liigutada täpselt sinna, kus seda vajate.

Uplight ja Torchiere põrandavalgustid

Sarnased oma struktuurilt traditsiooniliste varjutatud kolleegidega, eristuvad tõrvikute põrandalambite disain nende ülespoole suunatud varjundite poolest. Selle varjundistiili ainulaadne suund muudab valguse rohkem aktsendiks kui ümbritsev või töövalgustus ning võib oma ülesvalgustusega nurkadele ja seintele dimensiooni lisada.

Arc-põrandavalgustid

Kui tavalised põrandavalgustid püsivad üsna paigal seal, kuhu need asetate, võib kaarpõrandalamp pakkuda veidi rohkem mitmekülgsust. Lugemislampi ja ümbritsevat põrandalampi kombineerides on kaarlampidel üles-välja ulatuv vars. Kui vars on reguleeritav, saate selle otsesemaks valgustamiseks liigutada varju otse ruumi kohale, muutes selle ideaalseks tööülesannete valgustamiseks nagu näiteks toolil lugemiseks või laua taga töötamiseks. Teised kaarlambid võivad dubleerida ülavalgusti mõju, ulatudes ruumi üles ja üle, nii et neid saab kasutada elutoa vestlusruumide või isegi söögilaua kohal.

Muud kaalutlused põrandalambi valimisel

Ilmselgelt on igal põrandalambil oma ainulaadne esteetika. Oluline on valida põrandalamp, mis mitte ainult ei näeks hea välja, vaid sobiks ka ruumiga, kuhu kavatsete selle paigutada. Mõnikord näeb põrandalamp piltidel suurepärane välja, kuid oluline on arvestada selle skaalat ja seda, kuidas lamp välja näeb teie ruumis. 

Maksumus

Põrandalampide maksumus võib olla väga erinev, alates odavatest puhtfunktsionaalsetest mudelitest kuni kallide kunsti- või disainiosadega lampideni. Üldiselt, mida keerulisem on esteetiline või soovitavam nimi, seda kallim on tükk. Kuid põrandalambi olemus tähendab sageli, et fantastiline disain võib olla kunstiteos selles ruumis, kus see asub.

Suurus

Suurus võib samuti veidi erineda. Varjutatud või tõrvikulambid, kuigi kõrged, võtavad oma vertikaalse orientatsiooni tõttu vähe ruumi, mistõttu on neid lihtne ümbritsevasse ruumi sobitada. Samal ajal võtavad kaarpõrandalambid oma horisontaalse laienduse tõttu rohkem ruumi. Väga oluline on teada, kui palju ruumi teil on põrandalampi mahutamiseks, et saaksite õige suuruse leidmisel ennetavalt tegutseda.

Kõrgus

Kõrgus on veel üks tegur, mida tuleb arvesse võtta. Arvestage ka kõige muu ruumis leiduva ulatusega – kui eelistate madalat platvormi stiilis puidust mööblit, veenduge, et teie valitud lamp ei tõuseks koomiksilikult sellest kõigest kõrgemale. Mõned põrandavalgustid on reguleeritava kõrgusega, mis võib olla mugav, kui kipute asju sageli vahetama.