Informacija
Tootekataloog

Printerid

Printerid

Ükskõik, mida printida vajate, on olemas printer, mis suudab seda teha. Printeri valimine ei ole aga alati lihtne, arvestades turul pakutavate valikute suurt hulka. Printerite maailmas on kindlasti kuulsad sellised tootjad nagu Canon, HP, Epson ja Brother, aga kuidas valida sulle sobiva?

Abiks oleme koostanud koduprinteri valimiseks kiire ostujuhendi, mis sisaldab lihtsaid selgitusi kõige levinumate terminite kohta ja soovitusi, mis aitavad enamikku ostjaid.

Tindiprinter või laserprinter?

Esimene küsimus, millega kõik printeri ostjad peavad tegelema taandub lihtsale küsimusele, mida ja kui palju te plaanite printida. Tindiprinterites kasutatakse tindikassette, mis kantakse paberile märjana ja kuivavad kiiresti, samas kui laserprinterites kasutatakse toonerit, teatud tüüpi tinditolmu, mis seob paberiga kiireid tulemusi ja tõhusat ressursside kasutamist.

Värviprinterid moodustavad suurema osa turust lihtsalt seetõttu, et nendega saab printida peaaegu kõike: esseesid, sektordiagramme, läikivaid fotosid. Tänapäevased tindiprinterid on kõik-ühes, nad on kiired, sageli nende printimiskiirustega, konkureerivad või ületavad laseriga töötavaid kolleege.

Laserprinterid on endiselt hea panus kontoriseadete jaoks kui suurem osa printimisest on mustvalge. Enamasti saab ühevärvilisi laserprintereid osta taskukohaste hindadega, need pakuvad head printimiskiirust ja pakuvad väljatrükke madalama lehekülje maksumusega kui värviline tindiprinter. Kuid peate otsustama, kas loobuda paindlikkusest, mida värviline tindiprinter pakub. Teine võimalus on värvilised laserprinterid, mis on samuti saadaval.

Laserprinteritel on tavaliselt suurepärane lehekülgede tootlikkus; nende kauakestvad toonerikassetid võivad kesta 3000–20 000 lehekülge, enne kui need tuleb välja vahetada. Tindikassetid kipuvad kestma keskmiselt kuni 2000–2500. See on vähem oluline, kui te ei prindi palju või sageli, kuid viljakate printerite või kontorisse ostvate jaoks võib see oluliselt mõjutada.

Multifunktsionaalsed printerid

Multifunktsionaalne printer on printer, millega saab peale printimise ka skännida ja faksi saata. Neid nimetatakse tavaliselt "kõik-ühes"- või multifunktsionaalseteks printeriteks ja need on olemas nii tindi- kui ka laserversioonides.

Multifunktsionaalne seade on kodus kasutamiseks väga mõttekas, mitte ainult seetõttu, et see on odavam kui printeri ja eraldiseisva skänneri ostmine, vaid ka seetõttu, et see säästab ruumi.

Sellised printerid muudavad dokumentide otse arvutisse skännimise lihtsaks, samas kui mõned pakuvad isegi faksimist. Tõenäoliselt kasutatakse neid kontoris, kuid isegi siis on faksimine ärimaailmast suures osas hääbunud, välja arvatud mõnes valitud tööstusharus, nii et lisaväärtus pole suur.

Nõuded kiirusele, eraldusvõimele ja värvidele

Varem oli printeritootjatel üsna lihtne esitada ennekuulmatuid väiteid selle kohta, kui kiired on nende printerid või kui palju tindi- või toonerikassetilt lehe tootlikkust oodata. Tänapäeval kasutavad peaaegu kõik müüjad Rahvusvahelise Standardiorganisatsiooni (ISO) välja töötatud ja litsentsitud standardiseeritud testide komplekti. ISO testiprotokollid pakuvad võrdseid võimalusi – kõik väited ja hinnangud töötatakse välja samu dokumendikomplekte ja testimisprotseduure kasutades. 

Olulised spetsifikatsioonid hõlmavad järgmist:

PPM: see tähendab "lehekülgi minutis" ja on juhend selle kohta, kui kiiresti saab printer lehti printida. 

DPI: see viitab sellele, kui palju tinti saab printer ruuttollisele paberile kanda. See spetsifikatsioon on kasulik selleks, et uurida, kui hea on printer kõrge eraldusvõimega ja üksikasjalike piltide loomisel. 

Töötsükkel: see arv näitab, mitu lehekülge kuus võib printer mõistlikult printida. Soovite, et teie eeldatav lehtede arv kuus jääks sellest arvust tunduvalt alla, et teie printer ei kuluks nii palju. See on oluline number hõivatud kontori jaoks, kus on palju printimisvajadust.

Kasutage neid tehnilisi andmeid ühe seadme teisega võrdlemiseks, kuid pidage meeles, et need ei ole kõikehõlmavad tegurid, eriti kui otsite midagi konkreetset.

Muud kategooriad: EtiketiprinteridFotoprinteridA3 printeridKaasaskantavad printeridMiniprinterid