Informacija
Tootekataloog

Projektorid

Kui suure ekraaniga telerite hind on viimastel aastatel kõvasti langenud, on projektor endiselt parim hinna ja kvaliteedi suhe inimesele, kes soovib oma lemmikfilme ja telesaateid nautida tõeliselt suurel ekraanil. Kuid õige projektori valimine rohkete mudelite hulgast, mille hind ulatub paarisajast eurost tuhandeteni, võib olla heidutav ülesanne.

Erinevad projektorid on mõeldud erinevaks kasutuseks. Ja veelgi enam kui teleri puhul, mõjutab projektori jõudlust ruumi keskkond ning sellega ühendatava ekraani suurus ja tüüp. Nii et enne valiku langetamist esitage endale mõned põhiküsimused, mis aitavad teil leida parima projektori.

Mis on projektor?

Projektorit võib kõige paremini pidada ümberpööratud kaameraks, mis pigem heidab valgust objektiivist välja kui võtab seda vastu. 

Allpool välja toodud põhimõtted kehtivad igat tüüpi projektorite puhul. Alustuseks aitab see aga digitaalprojektorite jagamisest nelja kategooriasse:

- Tasku, mida nimetatakse ka "pico"

- Kodukino

- Multimeedia

- Suur saal ja fikseeritud paigaldus (multimeediumi alamhulk)

Milleks plaanite projektorit kasutada?

Kas otsite projektorit eelkõige filmide või spordi vaatamiseks, mängude mängimiseks või ettekannete kuvamiseks? Paljud madalama hinnaga projektorid sobivad kõige paremini äriliseks kasutamiseks, näiteks PowerPointi või tahvli esitlusteks ja ettevõtte videovestlusteks. Need võivad pakkuda korralikku heledust ja erinevaid võimalusi arvutiga ühendamiseks, kuid nende eraldusvõime ei pruugi olla täis-HD (1920×1080 pikslit) ega olla õiges vormis (16:9) filmide ja telerite vaatamiseks. Kõige tähtsam on see, et ärikasutuseks mõeldud projektoritel on sageli tugevalt liialdatud värvid, mis on mõeldud eredalt valgustatud konverentsiruumis esile tõstma, kuid ei näe loomulikud välja pimedas ruumis filmide puhul ja neil puuduvad pildi täpsemaks muutmiseks vajalikud videokohandused.

Filmide jaoks peaksite hankima vähemalt täis-HD projektori, mis suudab reprodutseerida kogu või suurema osa Rec 709 värvigammast, mida kasutatakse HDTV ja koduvideote jaoks. Ideaalis sisaldab see režiimi Cinema või Movie, mis on ligilähedane võrdlusstandarditele ning juhtnuppe, mida vajate pildi parima jõudluse saavutamiseks. Kui olete investeerinud 4K Blu-ray mängijasse või muusse 4K allikasse, olge valmis maksma rohkem 4K eraldusvõimega ja suure dünaamilise ulatusega video toega projektori eest.

Spordi ja mängude jaoks peaksite ideaaljuhul hankima täis- või 4K HD-mudeli, mis on väga hele (2500 luumenit või rohkem) ja mille värskendussagedus on 120 Hz, mis põhjustab kiiresti liikuvate piltide puhul vähem liikumise hägusust. Mängurid peaksid otsima projektorit, mis pakub väga väikest sisendi viivitust, mis tähendab, et mängus midagi juhtub ja selle ekraanil nägemiseni kulub vähem aega. Paljud koduse meelelahutuse projektorid sisaldavad nüüd väiksema sisendviivitusega mängurežiimi.

Kui olete pildikvaliteedi pärast vähem mures ja soovite lihtsalt lihtsat võimalust aeg-ajalt YouTube'i videote või telesaadete vaatamiseks, võib kaasaskantav miniprojektor asendada tagasihoidliku suurusega telerit. Sellistel projektoritel on sageli funktsioone, mida te tavapärasest projektorist ei leia (nt sisseehitatud voogedastusrakendused, Wi-Fi ja Bluetooth), kuid need ei suuda pakkuda oma suuremate vendade heledust, kontrasti ega värvitäpsust (rohkem selle kohta allpool). Lisaks on need väikesed, nii et saate neid teisaldada või sõbra majja viia.

Kokkuvõte

Kodukinoprojektor on ideaalne meelelahutusvalik filmisõpradele. Ja filmide vaatamiseks, mängude mängimiseks ja pere lõbustamiseks on lihtne valida sobivaim projektor. Hämmastavate vaatamiskogemuste ja kvaliteetse pereaja veetmise jaoks õige projektori leidmiseks kulub vaid kolm sammu. Esiteks kontrollige ruumi suurust projektsioonikauguse jaoks. Teiseks leidke projektor paigaldusasendi järgi. Lõpuks valige sisse- või väljalülitatud tuledega vaatamiseks projektor. Meie e-poes on müügis erinevaid projektoreid, nii led- kui ka laserprojektoreid ja sellistest tootjatest nagu Epson ja Benq. Seetõttu võtke aega ja sirvige läbi ning loodame, et leiate ideaalse projektori enda kodukino jaoks.