Informacija
Tootekataloog

Projektorid ja nende tarvikud

Projektorid ja nende tarvikud

Müügis võib olla palju kodukino projektoreid, aga nende valik võib osutuda raskeks. Enne projektori ostmist mõelge, kuhu te enda projektori asetate ja missugust te vajate.

Mis tüüpi ruumis te projektorit kasutate?

See küsimus on eriti oluline filmihuvilistele, kuna see mõjutab seda, kui palju peaksite projektorile kulutama. Kas teil on eraldi teatriruum, kus saate kõrvalise valguse täielikult välja lülitada või vaatate filme ainult öösel, kui tuled on välja lülitatud? Kas soovite kogeda tõeliselt kinematograafilist kogemust suurel ekraanil ja näha oma lemmikus tumedas meeleolukas valguses peeneimaid detaile? Kui jah, siis võib-olla tasub kaaluda kallima kodukinoprojektori hankimist, mis suudab pakkuda tõeliselt sügava ja tumeda musta tasemega pilti ja eriti suure kontrastsusega, mille tulemuseks on rikkalikum ja köitvam pilt. Nendes projektorites kasutatakse sageli kõrgema kvaliteediga objektiivisüsteeme, mis võimaldavad paremat kontrasti ja teravamaid pilte, kuid nad on ka suuremad ja raskemad – nii et tõenäoliselt soovite need asetada püsivalt seina või lakke kinnitatud projektori kinnitusse, vastupidiselt lauale või riiulile asetamiseks.

Kui filmiõhtu toimub tavaliselt mõne toa valgustusega (isegi kui need on hämarad) või kui otsite elutuppa või väikesesse tuppa projektorit, mida saaks kasutada ka filmide, telesaadete ja spordiürituste ajal - päeval muutub mustade toonide jõudlus vähem kriitiliseks ja projektori heledus on olulisem. Võite leida häid elutoaprojektoreid ja odavaid kodukinoprojektoreid, mis ei pruugi anda jõudlust, kuid suudavad siiski toota suure ja ereda pildi auväärse värvitäpsusega. Need projektorid on tavaliselt väiksemad ja kergemad kui spetsiaalsed kodukinoprojektorid, nii et saate neid hõlpsasti teisaldada ja neil on sisseehitatud kõlarid, nii et te ei pea lisama välist helisüsteemi (kuigi tõenäoliselt soovite seda teha, kuna kõlarid kõlavad harva hästi).

Teine asi, mida tuleks arvestada, on teie toa suurus. Traditsioonilised projektorid vajavad suure pildi tegemiseks palju ruumi. Üldiselt on 100-tollise pildi kuvamiseks vaja projektori ja ekraani vahele vähemalt 100 tolli. Väikese ruumi jaoks võib vaja minna lühiajalise objektiiviga projektorit, mis võimaldab lühemalt distantsilt suuremat pilti heita.

Milliseid erifunktsioone vajate?

Viimane küsimus, mida endalt küsida: kas teil on vaja mingeid erifunktsioone, mis ei pruugi olla standardsed? Peaaegu kõik kodused meelelahutusprojektorid sisaldavad nüüd vähemalt ühte HDMI-sisendit, mida saab hõlpsasti ühendada meediumipleierite, kaabel- või satelliit-DVR-ide ja mängukonsoolidega. Kui plaanite kogu oma sisu voogesitada, saate Roku või Amazoni voogedastuspulga ühendada HDMI kaudu ja te ei pea tegelema täiendava digiboksi ühendamisega.

Paljudel projektoritel on endiselt RGB arvutisisend, kuid analoogpistikud nagu komponent- ja komposiitsisendid on muutumas haruldaseks – nii, et kui soovite ühendada vanema, ainult analoogallikaga lähteseadme, otsige kindlasti mudel, millel need on.

Kui teil on vaja ühendatud seadet (nt juhtmevaba HDMI-vastuvõtjat) toiteallikaga varustada, on paljudel projektoritel nüüd just selleks otstarbeks toiteallikaga USB-port. Ja kui teil on mootoriga ekraan, võimaldab 12-voldine päästik automaatselt saata tõstmis- või langetamiskäsklusi, kui projektor on välja või sisse lülitatud. See funktsioon on tavalisemates kallimates projektorites, kuid vähem soodsamates mudelites.

Spetsiaalsetel kodukinoprojektoritel on harva sisseehitatud kõlar, kuna eeldatakse, et lisate ka kodukino jaoks sobiva helisüsteemi. Paljudel madalama hinnaga projektoritel, sealhulgas kõigil soodsa kodukinoprojektori juhendi valikutel on sisekõlarid, mis kõlavad parimal juhul keskpäraselt; tõenäoliselt soovite lisada teatud tüüpi välise kõlari. Kahjuks pakuvad vähesed traditsioonilised projektorid sisseehitatud Bluetoothi ​​või Wi-Fi-ühendust heli edastamiseks lauakõlarisse, kuid enamikul neist on 3,5 mm heliväljund – nii et saate ühendada lauakõlari kaabli kaudu või osta odava Bluetoothi ​​saatja, et saata heli juhtmevabalt paremasse helisüsteemi.