Informacija
Tootekataloog

Projektorite ekraanid

Projektorite ekraanid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Elite Screens, Vidis, Maclean, Avtek, Reflecta kaupa. Hinnad algavad 60,57 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 65 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Projektorite ekraanid

Projektori valik enda kodukino jaoks on üks samm, aga kas teadsite, et hea filmielamuse saamiseks oleks teil samuti vaja ka ekraani. Kuidas seda valida ja mis teguritest sõltub hea elektrillise ekraani valik võite lugeda allolevatest lõikudest.

Miks on ekraani suurus ja kuvakaugus olulised? Või: Mis on kuvasuhe?

Projektoritel on väga oluline spetsifikatsioon, mida nimetatakse "kuvasuhteks". Kuvamise suhe on spetsifikatsioon, mis määratakse võrrandi kahe esimese teabe abil:

- Kui kaugel on projektor ekraanist (kuvakaugus)?

- Kui lai ekraan on?

Seetõttu on projektori valimisel esimene samm ekraani laiuse kindlaksmääramine ja projektori ekraanist kaugele paigutamine – kui olete seda teinud, vähenevad teie valikud märkimisväärselt. Muidugi võib teil olla paindlikkust. Võib-olla võimaldab teie ruum paigaldada projektori lakke kõikjal, kus soovite. Sel juhul, kuigi teil võib tehniliselt olla võimalik valida mis tahes soovitud projektor, peaksite kaaluma projektori paigaldamist ekraanile nii lähedale kui võimalik. Valguse suhtes kehtib pöördruudu seadus, mis tähendab, et valguse intensiivsus on pöördvõrdeline kauguse ruuduga. Tavapäraselt öeldes, mida lähemale saate selle paigaldada, seda vähem luumeneid vajate terava pildi projekteerimiseks. Teine äärmus on juhtum, kui teil on lakke paigaldatud olemasolev kinnitus, mida soovite uuesti kasutada. Sel juhul peate leidma projektori, millel on täpne kuva suhe, mille määrab kinnituse asukoht ekraani laiuse suhtes.

Kui suurt ekraani vajate?

Mida suurem on ekraani suurus, seda rohkem valgust vajab teie projektor hästi küllastunud pildi saamiseks. Projektori heledus on tavaliselt loetletud ANSI luumenites, kuid pidage meeles, et tootjate esitatud valguse spetsifikatsioonid võivad olla eksitavad. Reaalses kasutuses annavad projektorid tavaliselt palju vähem valgust, vähemalt täpsemate pildirežiimide puhul. Soovitame 100-tollise ekraani jaoks vähemalt 1000 ANSI luumenit, mis tähendab, et ohutuse tagamiseks peaksite otsima projektorit, mille valgusvõimsus on umbes 2000 luumenit. (Kui me räägime spetsiaalsest teatriruumi projektorist, saate pisut väiksema numbriga pääseda, sest hoiate ruumi tõenäoliselt täiesti pimedana.)

Kui liigute kaasaskantavate ja mini-/pikoprojektorite valdkonda, võite oodata suurt luumenite langust. Seda tüüpi projektor ei ole loodud tõelise suure ekraaniga filmikogemuse pakkumiseks ja enamasti mida väiksem on projektor, seda vähem valgust see väljastab. Oma parimate kaasaskantavate miniprojektorite juhendi jaoks seadsime minimaalseks nõudeks 300 ANSI luumenit, mis võimaldas meil mõõduka valgusega ruumis 55-tollise ekraaniga korraliku ereda pildi saada. Isegi selle väikese arvu korral diskvalifitseeriti paljud ülipisikesed pikoprojektorid, kuna paljud neist on alla 200 luumeni. (Paljudel neist puudub ka täis-HD eraldusvõime, kuid see ei oma väiksema ekraani suuruse puhul vähem tähtsust.) Need pisiasjad on head igapäevaseks filmide ja teleri vaatamiseks, kuid hoiavad oma ootusi kontrolli all.

Peaksime lisama, et siin on oluline ka teie ekraani materjali valik (ja jah, peaksite kasutama ekraani). Erinevatel materjalidel on erinev ekraanivõimendus, mis on valguse hulk, mille materjal teile tagasi peegeldab. 1,0-võimendusega ekraan peegeldab tagasi sama palju valgust kui tavaline magneesiumoksiidist valge tahvel. Suurem võimendus peegeldab rohkem valgust ja võib aidata muuta teie projektori ja ekraani kombinatsiooni pisut heledamaks, samas kui madalam võimendus peegeldab vähem valgust ja võib aidata parandada musta värvitaseme jõudlust. Kui kavatsete kasutada projektorit elutoas, kus on minimaalne valguse reguleerimine, kaaluge ümbritsevat valgust tõrjuvat ekraani, mis on spetsiaalselt loodud lampide ja akende valguse tõrjumiseks, et parandada kontrastsust heledamas ruumis, kuid hoidke seda Pidage meeles, et need ekraanid võivad maksta palju rohkem ja on üldiselt saadaval ainult kohandatud paigaldajate kaudu.