Informacija
Tootekataloog

Protsessorid

Protsessorid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu AMD, Intel, ARCTIC, Xilence, No-Name kaupa. Hinnad algavad 10,92 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 416 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Protsessorid

Protsessor on üks põhilisi komponente, mida on arvuti tööks tarvis. Protsessor osaleb arvutis kõikides protsessides ning protsessorist sõltub arvuti töö efektiivsus. Esimesed protsessorid valmistati juba aastal 1960 ning nüüdseks on need ühed olulisemaid komponente meie arvutite töös. Protsessorid on muutunud ka aja jooksul palju võimsamaks ning pidevalt tuleb juurde uuemaid ja paremaid protsessoreid. Arvuti protsessoreid toodavad väga paljud firmad näiteks Asus, MSI, Intel, AMD ja paljud teised tuntud ettevõtted.

Erinevad protsessorid

Protsessoreid on väga palju erinevaid ning need erinevad üksteisest väga mitmel moel. Erinevatel protsessoritel on erinev arv tuumasid, millest sõltub arvuti efektiivsus. On olemas 2,- 4,- 6,- ja 8- tuumalised protsessorid. Enamasti on reegel, et mida suurem on tuumade arv, seda parem on protsessor, aga see tähendab ka seda, et protsessori hind on kõrgem. Lisaks tuumade arvule on protsessoritel erinevad sarjad ning praegusel ajal on turul kaks põhilist protsessorite tootjat Intel ja AMD. Inteli sarja - Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7 ja Intel Core i9 protsessorid ning AMD sarja - Ryzen 3, Ryzen 5 ja Ryzen 7 protsessorid on kindlasti enamustele inimestele hästi tuntud. Lisaks protsessoritele on ka erinevaid jahutussüsteeme, mida on vaja kasutada koos protsessoriga, et vältida selle üle kuumenemist ja kõiki teisi probleeme. Hea ja võimas protsessor ning suurepärane jahutus tagab parima arvuti töö.

Kuidas valida arvuti protsessorit

Arvuti protsessoreid on turul väga palju ning nende seast valiku tegemine on kindlasti mõne jaoks keeruline. Hea protsessori valimine on väga oluline, kuna sellest sõltub arvuti töö efektiivsus ning produktiivsus. Protsessorit valides peaks mõtlema sellele, et millisel otstarbel protsessorit kasutama hakatakse. Tavakasutajate jaoks pole vaja väga võimast protsessorit ning igapäevasteks tegevusteks, näiteks internetis surfamiseks piisab kas Intel Core i3 või ka Intel Core i5 protsessorist. Nõudlikumatele kasutajatele ja ka mänguritele oleks aga tarvis võimsamat protsessorit, mis suudaks tagada parema arvuti töö. Enamus mängureid kasutavad Intel Core i7 protsessoreid, kuid viimasel ajal on ka välja tulnud Intel Core i9 protsessorid, mis on väga head ja võimsad. Viimased mudelid ja sarjad on kindlasti kallimad, aga tagavad ka suurepärase arvuti töö. Lisaks võimsale protsessorile on ka oluline mõelda protsessori jahutuse peale ning protsessor ja selle jahutus käivad alati käsikäes. Protsessori jahutamine on väga oluline, kuna ilma jahutuseta kuumeneb protsessor üle ning see võib tekitada väga suuri probleeme.

Parimad protsessorid mänguritele

Mänguritele on kindlasti väga oluline, et nende arvuti töötaks suurepäraselt ning kasutaks ka viimasel ajal välja tulnud parimaid komponente. Mänguritele soovitatakse kindlasti osta endale mitmetuumaline protsessor ning parim jahutussüsteem, mis tagab parima arvuti kasutamise ja mänguelamuse. Intel Core i7 protsessorid on ka kindlasti mängurite ja ka nõudlikumate kasutajate esimeseks valikuks, kuna need protsessorid ongi just selleks, et saaks mängida oma lemmik mänge ning teha ka videotöötlust. Viimane mudel, Intel Core i9 protsessor on samuti mänguritele ja professionaalsetele videotöötlejatele väga hea valik, kuid selle hind on pisut kõrgem. Väga hea protsessor, mis on kasutab tänapäeva parimat tehnoloogiat, on just see parim valik nii mänguritele kui ka kõigile neile, kes tahavad tagada oma arvuti efektiivsuse. Võimas protsessor laseb kõigil mängida praeguse aja parimaid mänge, striimida ja teha ka vajadusel videotöötlust.