Informacija
Tootekataloog

QLED telerid

QLED telerid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Samsung, Hisense, Nokia, Xiaomi kaupa. Hinnad algavad 349,00 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 60 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

QLED telerid

Televiisorid on saanud meie igapäevases elus väga suure rolli - olenemata sellest, kas oled pigem suurem teleri nautleja või mitte on pigem haruldane nähtus, kui televiisorit majapidamises ei ole. Pigem on küsimus selles, et kui uus või vana televiisor majapidamisse soetatud on. Maailm muutub iga päev ning sellega koos ka igasugune tehnoloogia. Pidevast tehnoloogia arengust räägivad kõik - televiisorid on siinkohal üheks väga heaks tõestuseks. Olid ajad, kui televiisorit oli keeruline laua või kummuti peale paigutada, sest see oli lihtsalt nii suur. Tänasel päeval on televiisorid veelgi suuremad, kuid seda oma ekraani mõõtude osas, sest uutel teleritel suureneb ekraan, kuid nende nii öelda paksus on ajalugu, sest mida uuem televiisor, seda õhemateks nad muutuvad. Samamoodi on erinevate funktsioonide, resolutsioonide ja ekraanide tüüpidega. Oli aeg kui teadsime vaid LCD ekraaniga televiisoreid, seejärel tulid LED telerid, siis juba OLED ja seejärel juba QLED. Tootjaid ja funktsioone on meeletult, sealjuures on ka televiisorite hinnaklassid seinast seina. 

Mis on QLED

Seda tähistust kasutatakse tänasel päeval juba palju, kuid mida see õieti tähendab ja kas sul on tõesti vaja just QLED televiisorit? Televiisorite juures on üheks tähtsaimaks näitajaks just ekraan ning selle kvaliteet. Aegade jooksul on arendatud ja katsetatud erinevaid tehnoloogiaid, mis on kaasa aidanud ekraani kvaliteedi kasvule. Iga tootja üritab pakkuda oma klientidele midagi paremat kui teised ja seeläbi koguda tuntust. Samsung on üks nendest tootjatest, kes on välja arendanud uue tehnoloogia ja kasutab oma televiisorites ka QLED tehnoloogiat. Nagu sõna ise ütleb põhineb QLED samuti LED ekraani tehnoloogial, aga sinna juurde on lisatud üks pisike ja uudne nüanss. Q tähe taga peidab ennast mõiste, mis eesti keelde tõlgituna tähendab kvantpunkt. Siinjuures on tegemist üliväikeste osakestega, mis siis oma suurusele vastavalt aitavad kaasa erinevate tsoonide kuvamisele. Kvantpunktide kaasabil on ekraanile võimalik kuvada oluliselt täpsemaid ning erksamaid värve. Samsungi intelligentne kvantprotsessor aitab kaasa sellele, et pilt ekraanil oleks vaatajale oluliselt eredam. 

Miks peaksid eelistama QLED-i

Kui oled varasemalt kokku puutunud olukorraga, kus peale samade elementide(näiteks kanaliloetelude puhul) pikaajalise ekraanile kuvamisele on ekraan nii öelda sisse põlenud, siis QLED ekraanil põhinevate televiisoritega seda kartma ei pea. QLED televiisorid on võrreldes teiste televiisori ekraanidega võimekamad, kuvades vaatajale eredamat pilti, see tuleb eriti kasuks siis, kui sinu telekavaatamise käigus satub ekraanile ka HDR toega sisu. Samsung on asunud oma telerites kasutama Quantum HDR tehnoloogiat, mis aitab kuvatavat pilti optimeerida. Pilti optimeeritakse vastavalt tumedamatele ja heledamatele toonidele ja seetõttu kuvab toone sügavmustade või erevalgetena vastavalt. Üheks väga suureks QLED eeliseks võib pidada seda, et antud tehnoloogiat saab rakendada erinevates mõõtudes televiisorite puhul. Kui soovid erinevat sisu nautida maksimaalse kvaliteediga, siis on QLED kindlasti väga heaks valikuks. Kui sinu soov on telerist nautida ka internetipõhist sisu, siis tasub mõelda ja ringi vaadata Samsungi erinevate nutitelerite ehk Smart TV-d seas. 

Milline televiisor valida

Nagu öeldud, siis QLED tehnoloogia suurimaks eeliseks võib lugeda seda, et antud tehnoloogiat saab rakendada erinevates mõõtudes televiisorite juures. Nii ei pea sa oma soovides järeleandmisi tegema kui soovid elutoas filme nautida 82 tolliselt ekraanilt, aga magamistoas näiteks hoopis 43 tolliselt ekraanilt. Erinevaid tähiseid televiisorite juures on palju ja võib tekkida küsimus, et kui soovin soetada QLED teleri, aga eelnevalt olen mõelnud, et televiisor peab olema kindlasti 4K resolutsiooniga. Ka siin ei vea Samsung alt ning on QLED ekraani kombineerinud 4K resolutsiooniga. Muretsema ei pea ka need, kes sooviksid soetada hoopis 8K ekraaniga televiisori, sest Samsungil on Q950 seeria televiisorid, mis on kombineeritud just 8K resolutsiooniga. Kui oled otsustanud, et QLED on just see mida sa soovid oma järgmiselt televiisorilt, siis leiad meie veebipoest suurel hulgal erinevaid Samsungi QLED telereid.