Informacija
Tootekataloog

Rihmad, köied

Rihmad, köied - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Prove, Amaya, Moves Band, Tunturi, Sveltus kaupa. Hinnad algavad 2,04 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 129 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Lihtsad vahendid koduseks treeninguks

Kaasaskantavad, taskukohased ja piiramatult kasutatavad kodused treeningvahendid on ühed enim tähelepanuta jäetud treeningu osad. Palju räägitakse, et sport on metsas jooksmine ja jõusaalis masinatega rassimine, kuid hea tulemuse võib saada ka kodustes tingimustes võttes kasutusele erinevad rihmad, köied, kummipaelad või isegi treeningvöö. Osaliselt on see suhtumine ilmselt sellepärast, et jõumasinad ja nende kasulikkus on üsna iseenesest mõistetavad samas kui kumm efektiivse treeningvahendina nõuab veidi loomingulist lähenemist ja täpsemalt läbi mõeldud harjutusi. Kummipaelad on tegelikult aga suurepärased, kuna neid saab kasutada mõlemas suunas nii harjutuse raskemaks või lihtsamaks muutmiseks ja nii ülakeha kui alakeha ning kardio- või jõuharjutuste tegemiseks.

Kummipaelad on sisuliselt paksud värvilised elastsed ribad, mida on saadaval erineva kuju, paksusega ja suurusega. Üldiselt võrdub paksem kummipael suurema kummi vastupanuga. Heaks indikaatoriks on siin ka värv, sest tavaliselt, mida tumedam on värv, seda suurem on kummipaela vastupanu: kollased ja oranžid on väiksema tugevusega, punased ja sinised kuskil keskel ning rohelised, lillad ja mustad on kõige tugevamad kummipaelad, mis pakuvad kõige suuremat vastupanu harjutuste tegemisel. Võid valida millist kummi vastupanu kasutada oma enda sportlike võimete ja kasutatavate harjutuste tüübi alusel.

Kuidas treeningus kummipaelasid kasutada

Kummipaelad on tõesti kasutatavad iga inimese ja füüsilise taseme puhul. Kummipaela kasutamisel suurendad samamoodi koormust nagu raskuste puhul: teed ka üldiselt samu harjutusi, kuid suurendad füüsilise võimekuse edenedes kummi tugevust. Peaksid alati valima kummi, mis tundub harjutuse jaoks väljakutseid pakkuv, lähtudes sinu korduste ja seeriate arvust. Ja kui rääkida kummipaela tüübist, siis võiksid endalt küsida, kuidas ja miks sa seda harjutuste juures kasutad. Kui oled alles alustamas, alusta esmalt kummi tugevuse testimisega, alustades kõige väikseima kummi tugevusega. Kui suudad 12-15 kordust harjutuse juures oma rutiinse kummiga teha ilma väsimust tundmata, liigu veidi suurema tugevusega kummipaela juurde.

Eesmärk on alati tunda harjutust väljakutsena, kuid suutma kogu protsessi jooksul ka liigutusi kontrollida. Kui sa ei suuda korduse mis tahes punktis liigutusi kontrollida on see märk sellest, et takistus on sinu jaoks liiga kõrge. Kui sooritad liigutusi halva asendiga peaksid ebaefektiivse liigutuse asemel madalama takistusega kummi.

Kummipaelte kasutamise eelised

Erinevalt raskustest sunnivad kummipaelad sind liigutuse mõlema osa ajal (kui lihased pikenevad või kui lihased lühenevad) pingutama. Mõtle näiteks hantliga biitsepsi harjutusele: kõigepealt tõmbad biitsepsi lihase kokku, et hantlit üles tõsta  ja siis kui vabastad hantli, et alustada algasendisse liikumiste, ei kuluta sa enam palju kaloreid. Kuid harjutuste tegemine kummipaeltega muudab seda, sest sinu lihased töötavad mõlemas suunas. See tähendab, et sinu lihased töötavad pinge all pikemat aega ja liiguvad läbi kogu oma liikumisulatuse. Tulemuseks on see, et see parandab lihaste üldist funktsiooni ja tugevust, mis lõppkokkuvõttes parandab ainevahetust ja suurendab kalorite põletamist.

Teine erinevus kummipala ja hantlite või sangpommide kasutamise vahel on see, et neid saab kasutada harjutuse lihtsamaks muutmiseks, mitte ainult raskemaks. Elastsus muudab tõste tõmbe lihtsamaks, mis võib aidata inimestel, kes pole kangiga jõutõstmisega tegelenud, õppida õiget asendit. Samamoodi võivad kummidega tõmbed ja lõuatõmbed aidata inimestel õppida liikumismustrit ja tehnikat siis kui nad alles arendavad lihaseid. Sa saad nii tugevamaks ja suudad töötada läbi kogu liikumisulatuse, et tagada õige liigutuste järjestus ja lihaste efektiivne kaasamine ka päris elus.