Informacija
Tootekataloog

Ruuterid

Muud kategooriad: SIM kaardiga ruuterid4G ruuteridWiFi ruuterid

Ruuterid

Ruuter on elektrooniline seade, mis ühendab ühte või mitut arvutivõrku ja võimaldab neil omavahelise andmesideme tekitada. Esimene Wifi ruuter võeti kasutusele aastal 1997 ning tänapäeval kasutavad ruuterid kas kaabli, üle õhu või Wifi ühendust. Ruuterid on kasutuses kontorites, koolides, haiglates, ning ilma nendeta ei saaks kasutada ka kodust kiiret ja stabiilset internetti. Ruutereid on väga palju erineva suuruse ja kujuga ning nende võimsus ja andmete edastamine on ka väga erinev. Erineva võimsusega, vastuvõtlikkusega ja andmeside kiirusega ruutereid toodavad paljud erinevad firmad nagu TP-Link, Asus, Netgear ja paljud teised.

Erinevad ruuterid

Ruutereid on väga erinevat sorti ning nende tootjaid on ka mitmeid erinevaid. On olemas juhtmega ruuterid, mille kasutamiseks peavad kõik võrgus olevad inimesed olema ühenduses ruuteri LAN eht lokaalvõrgu pessa. Juhtmevaba ruuteri puhul ei pea kasutajad olema kaabliga ühenduses ruuteriga, vaid internetiühendus levib üle õhu või Wifi kaudu. Muidugi on tänapäeva juhtmevabasid ruutereid kasutada ka juhtmega, mis tagab veelgi parema ühendavuse ja interneti kiiruse. Enamus tänapäeval valmistatud ruuteritest on väga võimsad, mis võimaldavad ilma mureta kasutada interneti ühendust ning lisaks sellele on need ka väga kompaktsed, mis võimaldab neid ka vajadusel endaga kaasas kanda. On olemas ka Single Band ruuterid, mis kasutavad tavalist juhtmevaba võrgu tehnoloogiat ning Dual Band ruuterid, mis on kiiremad ja võtavad ka signaali paremini vastu. TP-Link on maailmas kindlasti üks enim tuntud tehnoloogiafirma, mis asub hiinas ja toodab ruuterid. TP-Link toodab ka kaasaskantavaid ruutereid, mille saab ühendada oma telefoni või arvutiga ka reisil olles.  

Parimad ruuterid

Parimad ruuterid on kindlasti need, mis on juhtmevabad ja võimaldavad kasutada vähemalt 4G võrku. Praegusel ajal enamus ruuterid seda teha lasevad, mis tagab parema ja kiirema internetiühenduse. Suurematel ruuteritel on ka rohkem T pesasid, mis lasevad ühendada rohkem seadmeid ruuteriga ning neid kasutavad kodud, kus on rohkem arvuteid, koolid ja ka ettevõtted. Väiksematel ruuteritel on vähem T pesasid, kuid neid kasutatakse enamasti ka väiksemates kohtades või kantakse kaasas. TP-Link TL-WR841 ruuter on pisike, aga võimas. Andmeedastuskiirus on sellel ruuteril 300 MB/s, mis on väga hea kiirus, tagamaks väga hea internetiühenduse. Lisaks on ruuteril ka piisavalt T pesasid, et saaks ühendada kõik oma arvutid ruuteriga. Asus RT-AC5300 ruuter on näiteks väga võimas ja võimaldab kasutada andmesidekiirust laua 5300 MB/s. Võimas ruuter sobib väga hästi suurematesse kontoritesse, koolidesse ja ka koju, kus on vaja kasutada kiiret internetti igapäevasteks toiminguteks. 

Parim internetiühendus

Parima internetiühenduse saab kindlasti kasutades võimsat ruuterit, mis edastab andmeid kiiremini ning millega on võimalik kasutada ka 4G võrku. 4G võrk laseb ka olla palju paindlikum ja sobib ka liikuvale inimesele, sest 4G laseb oma ruuteri kaasa võtta ja kasutada seda igal pool. Dual Band ruuterid on kindlasti võimsamad ning võimaldavad kiiremini ja paremini signaali vastu võtta ja seda ka edastada. Netgear AC1200 Dual Band Wifi ruuter on esiteks väga hea hinnaga ning sobib suurepäraselt suuremasse kodusse, kus on vaja kiiremat ja võimsamat ruuterit. Andmesidekiirus on ka väga hea, lausa 1167 MB/s, mis laseb mängida mänge ja ka vaadata oma lemmik saateid internetist. Parima internetiühenduse saab kindlasti parima ruuteriga ning kõigile peredele ja ettevõtetele leidub just see õige.