Informacija
Tootekataloog

SD, MicroSD, MMC kaardid

SD, MicroSD, MMC kaardid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu SanDisk, Sony, Lexar, Transcend, Kingston kaupa. Hinnad algavad 8,77 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 69 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Mälukaardid sinu videokaamerale ja fotoaparaadile

Mälukaardid toimivad sinu seadmete elektroonilise salvestuse ruumina, salvestades digitaalseid meediume, nagu fotod ja videod. Kui sul on kaamera, videokaamera, droon või mobiilseade, kasutad selles tõenäoliselt mälukaarti. SD ja microSD kaarte kasutatakse kõige sagedamini nutitelefonides ja digikaamerates. Need sobivad kõigega alates DSLR kaamerast kuni Nintendo Switchini. Iga kaart pole aga päris võrreldav teisega, sest erinevad seadmed nõuavad erinevat tüüpi mälukaarti ja kaardi erinevaid omadusi. Näiteks kasutatakse MMC kaarti kaasaskantava seadme andmekandjana kujul, mida saab arvutiga juurdepääsuks hõlpsasti eemaldada. Micro SDXC kaardid võimaldavad aga sulle suuremat andmemahtu alates 128 GB kuni 2 TB.

Millist SD standardit ja võimsust sa vajad?

Esimene asi, mida mälukaardi valimisel kaaluda on välja selgitada, millist tüüpi kaarti sinu seade vajab. Selle kohta info leiad tavaliselt kasutusjuhendist või oma seadme tootja ametlikult veebilehelt. Tavaliselt näitab kasutusjuhend sulle, millist SD standardit sinu seade nõuab. Nii SD kui ka microSD kaardid jagavad samu standardeid: SD, SDHC, SDXC ja SDUC ning microSD, microSDHC, microSDXC ja microSDUC.

Kaks peamist standardit, mis on tänapäeval populaarsemad nii SD kui ka microSD kaartide puhul on SDHC ja SDXC. Peamine erinevus SD standardite vahel on nende salvestusmaht. Kui teed kaameraga 4K videot, vajad selleks tõenäoliselt SDXC kaarti, kuna selle maksimaalne maht on 2 TB, mis on optimaalse videosalvestuse jõudluse jaoks piisav Tavalise kasutaja jaoks on 32 GB või 64 GB mälukaart aga enam kui piisav. Keskmise suurusega mälukaart peaks suutma jäädvustada sadu või isegi tuhandeid fotosid ja videoklippe.

Oletame, et oled näiteks tavaline spordifotograaf, kellele meeldib pidevalt ja kiirete sarivõtetega pildistada ja kümneid pilte ühe korraga jäädvustada. Soovid tõenäoliselt endale Micro SD kaarti ja tõenäoliselt Micro SDXC kaarti, mis on võimeline kiireks edastuskiiruseks. Kui oled fotograaf, kes laadib oma pilte harva alla ja/või plaanib jäädvustada suuri kõrglahutusega fotosid või videoid, pead aga seadma esikohale mälumahu. Täiendav näpunäide on alati kaasas kanda hädaolukorraks varu mälukaarte.

Mis on SD kaardi ja MMC kaardi erinevused

MultiMediaCard (MMC) on välkmälukaardi standard. Secure Digital (SD) on mälukaardi vorming ja seda kasutatakse salvestamiseks. MMC ja SD kaardid erinevad oma füüsilise suuruse, mahu ja kasutuse poolest. Mõlemad on saadaval ka erineva suurusega mäluga. Kui MMC kaarte saab kasutada tavalises SD kaardi pesas, siis viimast MMC pesas kasutada ei saa.

Tegurid, millega peaksid mälukaardi valimisel arvestama

Suuremad mälumahud võimaldavad sul mahutada suuremaid faile ja see täiendav salvestusruum on kasulik, kui su ei ole võtete vahel võimalust oma  piltide allalaadimiseks. Oluline on ka teada millised on sinu tavapäraselt loodavate failide suurused. Videod ja kõrge eraldusvõimega pildid või RAW failid võtavad rohkem mälu. Tagamaks, et sinu kaardile mahuvad kõik terve päeva jooksul tehtud pildid vali mälumaht, mis mahutab loodavaid faile.

Mõne euro säästmiseks edastuskiiruse ohverdamine läheb tavaliselt kallimaks maksma. Edastuskiirus on sarivõtte või video jäädvustamisel ülioluline. Ilma head edastuskiiruseta, mis peab sinu pildistamise kiirusega sammu, sead oma pildid ja video ohtu. Videote kaadrite arv võib sellega langeda ja sul tulevad ka ebakvaliteetsed fotod. Lugemiskiirus loeb, kui edastada faile oma MicroSD kaardilt mõnda teise seadmesse. See tegur ilmneb iseenesest, kui teisaldad märkimisväärses koguses andmemahtusid. Rutiinsemate andmekoguste jaoks ei pea sa lugemiskiirust tähtsuse järjekorras aga liiga kõrgele seadma.