Informacija
Tootekataloog

Seikluskaamerad

Seikluskaamerad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu GoPro, Hikvision, GoXtreme, SJCAM, Denver kaupa. Hinnad algavad 9,06 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 154 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Mis on seikluskaamera ja mida ostmisel silmas pidada?

Kui oled kaamerate maailmas alles algaja, on sul kindlasti raske ülesanne valida erinevate turul saadaolevate toodete hulgast endale erinevateks seiklusteks kasutamiseks odavamad või parimad seikluskaamerad. Pole tähtis, mis otstarbeks sa seda kaamerat vajad, kas soovid filmida oma hullusi langevarjuhüppe ajal või on tegemist rattasõiduga sõpradega, iga olukorra jaoks peaks sul olema spetsiaalne seikluskaamera. Aga kui oled algaja, siis tekib sinu peas alati küsimus, et millisele kaameratele peaksid oma säästud kulutama? Müük ja valik on väga lai alates kaameratest nagu GoPro Sleeve and Lanyard White, GoPro Hero 8 Black ja GoPro Floaty Hero Session kuni Xiaomi ja Mio erinevate kaamerateni.

Seikluskaamerate suurus ja kuju

Seikluskaamerad on tavaliselt populaarsed nende kolme ainulaadse kuju poolest, milleks on karp, kuul ja miniversioon. Igaüks neist sobib suurepäraselt erinevateks olukordadeks. Karbi kujuga kaamerad ühilduvad peaaegu igat tüüpi pildistamise tarvikutega ja neid eelistatakse kasutada rohkem rinnale kinnitamiseks mõeldud kaameratena. Kuulikujulisi seikluskaameraid kasutatakse nende piiratud ühilduvuse tõttu küll harva, kuid need sobivad ideaalselt jalgratta juhtrauale, lainelauale ja kiivrile paigaldamiseks. Kui on aeg oma positsioneerimise vajadusi suurendada on minikaamerad selleks väga sobivad, kuna need on väga väikesed ja kasutamiseks väga paindlikud.

Muud olulised seikluskaamerate omadused

Teatavasti paigaldatakse seikluskaamerad enamasti kindlatele kinnitusvahenditele või kiivrile, seega peavad need olema väikesed ja kaalult kerged. Vali võimalusel kõige kergem ja väikseim mudel. Kaamerad peaksid alati olema sõbrad kõikide võimalike ilmastikutingimustega. Kui asud kaamerat ostma vali kindlasti kas veekindel toode või vali vähemalt selle turvaliseks korpuseks spetsiaalne veekindel ümbris. Kui hinnatakse seikluskaamera kvaliteeti, peetakse peamisteks aspektideks selle eraldusvõimet ja kaadrisagedust. Kõrgem eraldusvõime tähendab, et jäädvustad suurepärase selgusega videosid ja pilte. Teisest küljest tegeleb kaadrisagedus kaadri sujuvusega; kõrgem kaadrisagedus tagab palju sujuvamad kaadrid.

Vaatevälja saab määratleda kui kaamera objektiivi kaudu nähtavat kogupindala igal konkreetsel hetkel. Seda mõõdetakse nurga abil, kus suurem nurk tagab ümbritseva salvestusega laiema projektsiooni. Samuti on kindlasti oluline sinu kaamera ühilduvus eriti kui sulle meeldib oma pilte ja videoid sotsiaalmeedia veebilehtedele üles laadida või soovid neid liigutada teistesse seadmetesse, nagu arvuti või nutitelefon. Uusimad seikluskaamerate mudelid on varustatud mitmesuguste ühilduvus võimalustega, sealhulgas WiFi-ga, et saaksid salvestisi hõlpsalt teistele seadmetele edasi saata.

Mälukaardid on nende tohutu salvestusmahu ja väiksuse tõttu kõige levinumad kaamera seadmete salvestuse võimalused. Enamik kaameraid kasutab micro SD kaarti, samas kui vähesed seikluskaamerad võivad sisaldada ka umbes postmargi suurust täiustatud SD kaarti. Kui otsustad minna oma sõpradega mõnele pikale reisile, eelista alati osta oma kaamerale mõned täiendavad mälukaardid, et järsku ekraanile ilmuv teade, et kaameral on salvestusruum täis ei suudaks sind mitte kunagi ärritada. 

Isegi kui kulutad kõige arenenumate kaamerate ostmiseks rohkem raha, pead siiski aku probleemidega toime tulema. Aku võib kesta kõiges paar tundi ja kui oles nädalasel reisil, ei saa sa laadimisega ilmselt nii tihti tegeleda. Eksperdid soovitavad osta mitu akut koos kaasaskantava laadijaga, et su kaamera ei saaks kunagi tühjaks. Ära unusta osta koos uue kaameraga ka kõiki olulisi tarvikuid. Neid saab tellida ka veebist ja eelista alati parimaid kaubamärke, kvaliteedi osas ei tohiks kunagi järeleandmisi teha. Vali õiged kinnituse valikud ja muud lisatarvikud, tagades samal ajal õige ühilduvuse oma seikluskaameraga.