Informacija
Tootekataloog

Seljakotid, koolikotid ja muud koolitarbed lastele

Tead, et lastele on saabunud aeg tagasi kooli minna, kui poeriiulitelt kaovad koolitarbed nagu koolikott, pinal, vabaaja seljakotid ja toidukarbid. Kuna võimalusi on nii palju ja valikus on nii odavad kui ka kallimad koolikotid, nii suur kui väike pinal, materjalidena nii plastmass kui riie, siis võib valiku tegemine olla üsna keeruline. 

Kooliks koti valimine võib olla aga ka väga lõbus. Parima koti jaoks mõtle stiilile, kuid kaalu ka olulisi tegureid, nagu sobivus ja funktsionaalsus. Siin on mõned näpunäited kuidas koolikoti valikut teha, et kool oleks lapse jaoks ideaalne koht, kuhu oma koolitarvetega minna.

Koolikoti valimine

Esimene samm koolikoti ostmisel on õige suuruse valimine. Suuremasse kotti võib mahtuda rohkem tarvikuid ja varustust, kuid kui laps seda liiga palju täidab, võib see põhjustada seljavalu ja muid probleeme. Kui see on liiga väike, ei pruugi kotis olla piisavalt ruumi. Parim asi, mida teha, on proovida kotti ja veenduda, et see on õige suurusega, sobib lapse kehakujuga ja ta tunneb end sellega mugavalt.

Vali kangas 

Kangas, millest koolikott on valmistatud, määrab selle kaalu, hingavuse ja vastupidavuse. Uued sünteetilised kangad peavad kõige kauem vastu, kuid nahk vananeb rohkem. Sünteetilised kangad on kergemad kui nahk. Kui valid nahast koti on see palju raskem isegi enne selle koolitarvetega täis panemist. Sünteetilised kangad, nagu polüester ja nailon, on veekindlamad kui looduslikud kiud, näiteks puuvill. Looduslikud kiud on aga keskkonnasäästlikumad kui sünteetilised kiud. Kui sulle meeldib keskkonnasõbralik kott, vali looduslik kiud.

Taskud ja funktsioonid

Mõtle kui palju varustust kavatseb laps kaasas kanda ja kas on vaja konkreetseid taskuid ja funktsioone. Kui lapsel on sülearvuti, võid soovida sisemise sülearvuti taskuga kotti. Sülearvuti ümbris põhitaskus on suurepärane, kuid lisatasku esiosas on veelgi praktilisem. 

Need taskud sobivad suurepäraselt väikeste asjade, näiteks huulepalsami, koduvõtmete ja USB-mälupulkade hoidmiseks. Mõtle koti taskute korraldusele ja funktsionaalsusele ja otsi funktsioone, mis muudavad lapse jaoks varustuse hõlpsasti leitavaks.

Mõnel kotil on pudeli mahutamiseks küljetasku või võrgust küljekott. Kergesti juurdepääsetav vesi võib olla liikvel olles käepärane.

Polsterdatud rihmad ja seljaosa

Kui koolitee on pikem, on mugav koolikott vajalik. Polsterdatud rihmad ja seljapolster aitab seljale stressi leevendada. Rihmade vastupidavus määrab kui palju raskust saab kotis kanda. Parem on mitte üle pakkida, vastasel juhul võib see kotti kahjustada.

Pööra tähelepanu väikestele detailidele

Vaata koti tõmblukke ja õmblusi. Soovid veenduda, et tõmblukud on tugevad, kuid ka hõlpsasti avatavad ja suletavad. Õmbluste puhul vaata kohti, kus kangad kokku puutuvad, et tagada hea kvaliteet, mis ei rebeneks liigse raskuse all. Teine oluline funktsioon, mida peaksid kõigilt koolikottidelt otsima, on õlarihmade pikkuse ja pingutuse reguleerimine. Vaata, kui hõlpsalt saab neid reguleerida ja kui hästi need paigal püsivad.

Värvid ja mustrid

See on subjektiivsem, kuid tasub alati kaaluda. Alati on tore hankida uhke koolikott, mis laseb lapse isikupäral välja paista ja paistab silma. Metsikud värvid ja pöörased mustrid sobivad riietele suurepäraselt, sest saad neid sageli vahetada. Koolikott on pigem investeering, nii et kui lapse moevalikud kipuvad kiiresti muutuma, võiksid jääda millegi neutraalsema juurde. Samuti võiksid arvestada tõsiasjaga, et heledamad värvid määrduvad kiiremini, nii et kui sulle ja lapsele meeldib puhas kott on soovitav valida tumedamaid toone ja värve.