Informacija
Tootekataloog

Sisevalgustid

 

 Valgustus on meie kodude ja ettevõtete sageli alahinnatud osa. Lisaks sellele, et sellel on suur mõju esteetikale ja funktsionaalsusele, võib see avaldada sügavat mõju ka teie meeleolule, emotsioonidele ja heaolule. Kuna päevad võivad muutuvad järjest lühemaks ja läheneda pimedatele sügis- ja talvepäevadele, on oluline rõhutada, kui oluline on meie sisevalgustus.

Valige kinnitusstiil

Kui valite valgustit, alustage ruumi lemmik elemendist ja otsige seda täiendav valgusti. Kui teil on näiteks kaasaegne diivan, täiustab puhaste joontega valgustus teie ruumi. Teine näpunäide on vaadata ruumis olevat kappi või ukse detaile ja valida täiendava viimistlusega inventar. Kui vajate rohkem ideid ja inspiratsiooni, aitab meie valgustustrendide juhend teil valida oma ruumi jaoks parimad valgustid.

Nüüd, kui olete stiilile mõelnud, on aeg vaadelda parimaid valgustustüüpe ruumide kaupa.

Esik

Fuajee loob teie kodust esmamulje, nii et soovite ümbritsevat valgust koos paari aktsent valgusallikaga. Te ei saa valesti valida süvistatava valgusti või pooleldi süvistatava valgustiga. Kui teie esikul on võlvlagi, kasutage dramaatilisema sissepääsu saamiseks laevalgustust või rippvalgustit. Kui teil on külglaud, võib laualamp pakkuda sekundaarset valgusallikat.

Elutuba

Elutuba on koht, kus saate aega veeta, lõõgastuda, raamatuga mõnusalt aega veeta või filmi vaadata. Siin toimub palju igapäevast tegevust. See tähendab, et vajate mitmesugust valgustust.

Kui teie elutoas on alasid, kus pole valgust või praegune valgus heidab varje, vajate rohkem ümbritsevat ja aktsentvalgustust. Süvistatavad valgustid või pooleldi süvistatavad valgustid on head võimalused ümbritseva valgustuse jaoks. Rajavalgustus pakub aktsentvalgustust, mis võimaldab teil suunata valgust maalidele, klaasvaasidele või muule, mida soovite esitleda. Kui teil on ruumis fookuspunkt, näiteks kamin, lisage täiendava aktsentvalgustuse saamiseks mõlemale poole seinalambid.

Muud ümbritseva valgustuse võimalused on laeventilaatorid, lühtrid, trumlivarjuga rippvalgustid ja taskulambid. Põrandalamp ujutab lae valgusega üle. Need lambid töötavad hästi, kui te ei soovi püsivat valgustust paigaldada või kui teil on vaja valgustada väikest ruumi, näiteks pööningut või korterit. Mõned laeventilaatorid võivad pakkuda ka täiuslikke LED-valgusteid koduruumides, näiteks elutoas.

Köök

Köök vajab mitut kihti valgust. Süvistatav valgustus on suurepärane välisvalgustus nii suurde kui ka väiksemasse kööki. Kui teie lapsed teevad köögis kodutöid samal ajal, kui teie õhtusöögiks köögivilju hakite, riputage saare kohale ritta saare rippvalgusti või üksikud mini rippvalgustid nii töö- kui ka aktsent valgustuseks.

Kapialune valgustus pakub lisavalgustust ja võtab vähe ruumi. See on kasulik ka pühade ajal, kui köögis on palju kokkasid. Hommikusööginurga valgustamiseks sobib suurepäraselt rippvalgusti või lühter.

Magamistuba

Magamistoa valgustus peaks tekitama rahuliku tunde, kuid siiski on vaja ümbritsevat valgustust, näiteks laevalgustust või süvistatavat valgustit. Öökapi kohale paigaldatud öölaualambid või seinalambid pakuvad valgustust näiteks voodis lugemiseks. Seinalambid on suurepärane ruumisäästlik nipp väiksematesse magamistubadesse või külalistetuppa. Kui teie magamistoas on istumisnurk või tööruum, sobivad kõige paremini laualambid.

Vannituba

Kuigi vannitoapeegli kohal olev tualettlamp on endiselt traditsiooniline valik, paigaldavad paljud majaomanikud lühtrid, et luua glamuursemat ja spaa-laadset tunnet. Valgustiga vannitoaventilaator tagab ventilatsiooni ja ülavalgustuse.

Seinalambid või rippvalgustid vannitoapeegli mõlemal küljel koos ülaltoodud tualettvalgustiga loovad täiusliku keskkonna ja valgusti kombinatsiooni. Lambid pakuvad ristvalgustust, muutes sellised tegevused nagu meikimine, raseerimine või hambaniidi kasutamine lihtsamaks. Süvistatav valgustus sobib hästi duši või tualettruumi valgustamiseks.

Lambipirnid

Ärge unustage lambipirne. Värvitemperatuur, luumenid ja võimsus mõjutavad teie ruumi valguse kvaliteeti.

Üldiselt kaaluge järgmist.

- Soe valge värvitemperatuur elutubadesse ja magamistubadesse

- Erkvalge värvitemperatuur kööki ja tööruumidesse

- Päevavalguse värvitemperatuur lugemisnurkade ja õpingute jaoks

 

Muud kategooriad: LED tuledPõrandalambidKöögilambidVannitoa lambid