Informacija
Tootekataloog

Skännerid

Muud kategooriad: A3 Skannerid

Skännerid

Dokumendiskännereid kasutatakse kodudes ja ettevõtetes iga päev. Kui kaalute skänneri ostmist, kuid ei tea, kust alustada, on meil mõned küsimused, mille saate endale esitada, et mõista, mida te skänneris tegelikult vajate, et saaksite nutika ostu sooritada. Firmad nagu Epson, Iris ja Canon pakuvad laialdasi võimalusi skänneri valikuks, mis teile sobiks.

Kui te ei soovi tegeleda õige skänneri valimisega või teil on tuhandeid dokumente, mida peate skännima, võiksite kaaluda skännimisteenust.

Kui palju ruumi teil skänneri jaoks on?

Kuigi see võib tunduda rumal küsimus, pole see nii. Mõned skännerid võtavad rohkem ruumi kui arvuti ja teised ei võta peaaegu üldse ruumi. Kui teil on palju ruumi, tunnete tõenäoliselt rohkem huvi tasapinnalise skänneri vastu, kuid kui teil napib ruumi, võib lehesöötmise skänner olla atraktiivsem.

Mitu palju dpi-d vajate?

Mida suurem on dpi, seda parem on skänner, kuid te ei pruugi vajada ülikõrget eraldusvõimet. Kui te ei ole disainer või graafik, ei pea te tõenäoliselt saavutama turu suurimat dpi-d. Enamik ettevõtteid leiab, et 600–1200 dpi on rohkem kui piisav.

Kui palju biti sügavust vajate?

Nii nagu dpi puhul, on suurem bitisügavus parem. Jällegi peate siiski otsustama, mida te tegelikult vajate. Bitisügavus vahemikus 24–36 bitti töötab põhivärviskännimisel. Enamik arvutiomanikke saab 42-bitise sügavusega suurepäraselt hakkama ja ei nõua kunagi midagi kõrgemat. Kui olete disainer, soovite minna veelgi kõrgemale.

Kas soovite lame- või lehesöötmisskännerit?

Lameskänner on mitmekülgsem ja annab parema skännimise. Lisaks võimaldab lameskänner skännida raamatute või ajakirjade lehti. Põhimõtteliselt mõelge lameskännerile kui koopiamasinale – kõike, mida saate kopeerida, saate skännida lameskänneriga.

Lehesöötmisega skänner võtab vähem ruumi ja on tavaliselt odavam kui lameskänner. Veel üks lehesöötmisskännerite pluss on see, et need on kaasaskantavamad, mis tähendab, et kui olete sülearvutiga palju liikvel, saate seda mugavalt kasutada.

Kuidas valida fotoskännerit?

Digikaamerad ja nutitelefonid on varustatud järjest keerukamate kaameratega ning nende kaamerate fotod on digitaalses formaadis. Kui soovite aga vanu trükitud fotosid või filmislaide digitaliseerida, võite vajada eraldi fotoskännerit. Siit saate teada, kuidas valida oma vajadustele parim fotoskänner.

Levinud skännimise kasutusviisid

Professionaalsed fotograafid, kunstnikud, kommertsprinterid ja reklaamiagentuurid skännivad ja toodavad regulaarselt professionaalse kvaliteediga pilte. Vanade perefilmide, esitluskile ja negatiivide skännimiseks võite soovida kasutada skännerit. Saate isegi dokumentide skännimiseks kasutada mõnda fotoskännerit ja kviitungeid paberivabalt vaadata.

Nii nagu nutitelefonid vähendavad traditsiooniliste filmikaamerate ja digikaamerate turuosa, lõikab digitaalfotograafia skännerite turgu. Siiski leiate endiselt valiku fotoskännereid, mille hulgast valida.Enne fotoskanneri valimist tehke kodutöö ära. Pärast skännimisvajaduste tuvastamist olete valmis skänneri ostma. Tehke järgmist:

Tehke kindlaks, mida kavatsete skännida. Kas teil on 4x6-tollised fotod, 8x10-tollised või suuremad fotod? Kas teil on kõik need olemas? Kui jah, siis on filmiadapteriga lameskänner teie jaoks. Kui aga plaanite skännida ainult lüümikuid, võite osta selleks otstarbeks väikese kileskänneri.

Valige vajalik skanneri eraldusvõime. Skänneri eraldusvõime on tavaliselt loetletud punktides tolli kohta (dpi). Üldiselt piisab enamiku eesmärkide jaoks 300 dpi-st. Erakordselt kõrge kvaliteedi saavutamiseks on vaja 1200 dpi. Kui plaanite digitaalset skaneeringut mingil hetkel suurendada, on 3200 dpi ohutu eraldusvõime, välja arvatud juhul, kui plaanite pildiga katta veoki külge. Kui aga plaanid fotosid internetti postitada, kasuta madalamat eraldusvõimet — 150 dpi peaks selle katma.

Valige suurus. Kui plaanite skännida suuri fotosid või dokumente, võite vajada Letter-formaadis või suuremat lameskännerit.