Informacija
Tootekataloog

Sonarid (kalaleidjad)

Sonarid (kalaleidjad) - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Garmin, Striker, Deeper kaupa. Hinnad algavad 3,70 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 38 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Vahendid edukaks kalapüügiks

Edukas kalapüük võib sõltuda sellest kui arusaadav on kalamehele tema sonar ja selle tööpõhimõtted, sest kalaleidjad on suurepärane vahend kalade leidmiseks. Deeper Smart Fishfinder Sonar PRO + GPS on selles osas oma seeria tipptoode, sest see võimaldab seadmel luua batümeetrilisi kaarte, seda nii kalastades kaldalt kui ka veekogult. See teeb Deeper Smart Sonar PRO plus seadme ainukeseks õngega visatavaks kajaloodiks, mis tagab juurdepääsu täpsetele andmetele ja kalade tuvastamise andmetele.

Kuidas sonarid toimivad?

Sonar ehk lühend mõistest Sound Navigation Ranging tähendab tõlkes heli navigatsiooni ulatust. Sonar saadab helilainete impulsse läbi vee suunaga veekogu põhja. Kui need impulsid tabavad selliseid objekte nagu kalad, taimestik või veekogu põhi, peegelduvad need tagasi pinnale. Sonari seade mõõdab, kui kaua kulub helilainel aega alla liikumiseks, objekti tabamiseks ja seejärel tagasi üles peegeldumiseks. See on põhimõtteliselt sama kajaga objekti määramise süsteem, mida kasutavad looduses nahkhiired ja delfiinid. See teave võimaldab seadmel hinnata objekti sügavust, millest heli tagasi peegeldus. Samuti mõõdab see tagasituleva impulsi tugevust, sest mida kõvemad on objektid, seda tugevam on tagasi peegeldumise impulss.

Kui peegeldunud impulss on vastu võetud, saadetakse välja järgmine. Kuna helilained levivad vees kiirusega umbes poolteist kilomeetrit sekundis, võivad sonarid saata mitu impulssi sekundis. Deeper Smart Fishfinder Sonar PRO+ ja sellele sarnased tooted saadavad kuni 15 impulssi sekundis. Tagasi peegelduvad helide impulsid muudetakse elektrilisteks signaalideks ja kuvatakse seejärel, näidates kalastajale põhja sügavust ja kõvadust ning kõiki vahepealseid objekte.

Deeper Smart Fishfinder Sonar PRO+ üldised tööpõhimõtted

Skaneeritava ala suurust mõjutab sonari saadetud kiirte koonuse nurk. Laia kiire koonus skaneerib vahemikus 40° kuni 60°, mis tähendab, et katad sellega suure ala. Kitsas koonus skaneerib vahemikus 10° kuni 20°. Seega veendu alati, et olete ekraanil olevaid andmeid vaadates teadlik sellest, kas sinu kalaleidja kasutab laia või kitsa koonust. Deeper PRO+ 2 on laia, keskmise ja kitsa kiire skaneerimisega (47°, 20°, 7°), PRO+ ja PRO on laia ja kitsa kiire skaneerimisega (55° ja 15°). Veel üks punkt, mida sonari töötamise kohta meeles pidada, on see, et see saadab ja võtab vastu pidevalt andmeid, mis tähendab, et ekraan kerib pidevalt. Värsked skaneerimise andmed jäävad paremale, mida vasakule ekraanil vaadata, seda vanemad on seal andmed.

Kalade ikoonid on kasulikud tööriistad, kui sa alles alustad sonari kasutamist. Sinu kalaleidja tõlgendab saadud sonari andmeid ja proovib välja selgitada, kas tegemist on kalaga või mitte. See põhineb sellistel teguritel nagu objekti suurus ja tagasi peegeldunud signaali tugevus. Kalad ujuvad erineva kiirusega eri suundades läbi sonari kiirte koonuse, mille sinu kalaleidja saadab. See tähendab, et neil pole alati ühtset näitu. Veelgi enam, mõned veealused objektid või taimed võivad mõnikord anda kaladele sarnaseid näitusid. Nii et kalaleidja kasutamisel parima täpsuse saavutamiseks pead õppima andmeid ise tõlgendama.

Sonar skaneerib pidevalt, mis tähendab, et sonari ekraan jätkab kerimist isegi siis, kui sonar ei liigu. Kui sinu kalaleidja on paigal, tundub veekogu põhi tasane, kuid see ei pruugi nii olla. Põhjakontuurist täpse pildi saamiseks veendu, et liigud oma kalaleidjaga aeglase ja ühtlase kiirusega. Ekraani paremal asuv sügavuse skaala võimaldab sul tuvastada mis tahes leitud objektide sügavuse. Ekraani paremas ülanurgas olev sügavuse näit näitab sulle praegu kalaleidja all olevat põhja sügavust.