Informacija
Tootekataloog

Sporditooted

Elementaarsed sporditooted jõusaali ja koju 

Kõik lihtsamad sporditooted, mis on mõeldud jõusaalis või kodus lihtsa treeningu tegemiseks on tegelikult paljuski üldkehalise ettevalmistuse vundamendiks. Erinevad trenažöörid ja gümnastika ehk võimlemisvahendid annavad pideval kasutamisel hea aluse ka spetsiifiliseks treeninguks või pingutust nõudvaks sportimiseks. Seetõttu ei olegi mingi üllatus, et jõusaalides kohtab ka väga palju tippsportlasi. Fitness tootegrupi all on tooted, mis on mõeldud peamiselt kehaliseks üldtreeninguks, tervisespordiks või treeninguks lihtsalt heas vormis olekuks.

Kui oled lõpuks otsustanud kodus treenida, jõuad tihti koos sellega mõtteni, et milliseid treeningseadmeid tasub oma koduse treeningu jaoks üldse osta? Valikuvõimalusi on näiliselt lõputult: tipptasemel nutikad treeningseadmed, sõudeergomeetrid, jooksulindid, kardiotrenažöörid, erinevad raskused, võimlemispallid, elliptilised trenažöörid rääkimata muudest kodujõusaali varustamise võimalustest, nagu hantlid või joogamatid.

Hantlite komplekt

Hantlid on oluline vajadus algajatele, noorsportlastele ja ka pensionäridele. Seega terviseteadlik inimene peaks hantleid kasutama kogu oma elu. Hantlite komplekt peaks olema kerge kuni keskmise raskusega, et see sobiks kergemaks treeninguks. Hantleid on tänapäeval erinevates suurustes, kujuga ja materjalides, alates plastkattega kuni värviliste ja metallist valmistatud hantliteni. Seega tee oma valik vastavalt isiklikele eelistustele. Hangi näiteks ka hantlite hoidmiseks raamikomplekt ja säästa sellega oma aega ja ruumi.


Jooksurada

Algajatele, kes soovivad kaalust alla võtta, on jooksulint parim valik. Suurepärane kardiotreeningu vorm sinu lemmik jõusaalis peaks olema jooksulint, millel on erinevad kalded, kiirused ja pulsisageduse jälgimine. Kui saad seda endale ka koju lubada, hangi tugev jõusaali standardile vastav jooksulint ja otsi ka lisandmoodulitega masinaid, kui oled nõus kvaliteedi nimel veidi rohkem kulutama.


Sangpommide komplekt on mõeldud edasijõudnutele

Noored kipuvad keskenduma ka rasketele jõutreeningutele, ega võta eesmärgiks ainult lihtsat kaalulangetamist. Nende eesmärk on jõutreeninguga oma keha toniseerida. Sangpommid on hantlite veidi raskem versioon, mis võimaldab kiiremini muskleid kasvatada. Siiski ei pea sangpomme kasutama ainult raskuse üles või alla tõstmiseks, sest tegelikult saab väga palju sangpommidega teha ka harjutusi, mis parandavad koordinatsiooni ja tasakaalu.


Elliptilised trenažöörid

Elliptilised trenažöörid on oma olemuselt suuresti liigestele vähem stressi tekitavad, mis tähendab, et selg, põlved ja pahkluud on kõik pingete eest kaitstud. See on väga oluline, kui mõelda keskeas kasutajatele või juba eakatele, kuna vanemad inimesed kipuvad tavaliselt hoiduma seadmetest, mis võivad nende liigeseid veelgi kahjustada. Elliptiliste pedaalide tallamine, statsionaarsele või tavalisele maanteerattale ronimine või sõudeergomeetri kasutamine võimaldavad sul treenida ilma liigeseid pinge alla panemata. Kokkuvõttes on seda tüüpi masina kasutamine tõesti hea nendele inimestele, kellel on alajäseme ebamugavustunne või osteoartriit.


Tasakaalu arendavad võimlemise ja fitness vahendid

Kuigi need ei pruugi olla masinad, naudivad paljud algajad, noored sportlased ja pensionärid just neid tarvikuid oma igapäevases treeningus. Võimlemisrõngad, võimlemismatid ja võimlemispallid on lihtsad, odavad ja kaasaskantavad sporditarbed, mis aitavad õrnalt oma jõudu kasvatada ja see on kasutamiseks eriti suurepärane ja mugav kodustes tingimustes. Võimlemine ja näiteks jooga on tõhus jõu ja koordinatsiooni suurendamiseks vähesel määral ja väheste vahenditega. Peaasjalikult vajab nende seadmete kasutamine mõningaid oskusi ja teadmisi spetsiaalsetest harjutustest ja eelkõige tahtmist ning pealehakkamist.