Informacija
Tootekataloog

Statiivid

Statiivid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Benro, Joby, Formax, Manfrotto, Fotopro kaupa. Hinnad algavad 11,08 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 181 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Statiivid sinu fotoaparaadile

Kui soovid luua teravaid pilte parima võimaliku pildikvaliteediga pead nõustuma, et statiivist saab kogu protsessi lahutamatu osa. Pika säriaja jaoks on statiiv hädavajalik. Statiivid võib osta oma fotoaparaadile, aga näiteks ka valgustile. Vajadusel on ka lamp edukalt statiivile kinnitatav. Peamiselt kasutatakse statiive siiski kaamera jaoks, et saavutada stabiilne pildikvaliteet.

Mis on statiiv?

Statiiv on väga kasulik tööriist, mis aitab hoida kaamerat, objektiivi või nutitelefoni pildistamise ajal stabiilsena. See erakordne tööriist muudab sinu pildistamist täielikult ja aitab sul saada teravaid pilte. Fotosessioonidel pole väga lihtne kindlat kätt hoida. Statiivid aitavad säilitada stabiilsust ning saavutada teravaid pilte. See kehtib eriti vähese valgusega jäädvustuste puhul. Nendes tingimustes on kaamera seadetes vaja laia pildistamise ava või pikemat säriaega, mis võivad pilti hägustada. Lisaks on statiivid suureks mugavuseks ka tuulistes oludes, mitmekesise valgustuse korral või lihtsalt seetõttu, et objektiiv on raske ja statiivi abil saad hoida käed vabad.

Tänapäeval on enamiku kaamerate jaoks sisseehitatud pildistabilisaator ja suurepäraseid kaadreid saab teha ka ilma statiivi kasutamata. Kuid fotograaf saab statiivi kasutamisest siiski palju kasu. See on ka lihtsalt mugav ning kasutusmugavus on statiivi omamist väärt. 

Millest koosneb statiivi?

Kui sa pole kunagi statiivi kasutanud ega ole statiivi osadega tuttav, siis sellel on neli põhilist osa. Jalad, mida saab tavaliselt pikemaks pikendada ja mis on tavaliselt valmistatud alumiiniumist, terasest, basaltist või süsinikkiust. Statiivipea mis on jalal ja mis võivad olla erinevat tüüpi. Mõned neist on kinnitatud ja teised on eemaldatavad. Jalused on jalgade otsas ja mõned mudelid võimaldavad jaluseid vahetada olenevalt sise- või välistingimustes pildistamisest. Statiivil on tavaliselt lisaks olemas ka keskmine sammas või varras, mis aitab tõsta statiivi pead, et saaksid sellele rohkem kõrgust.

Statiivi valimine – tegurid, millega tuleb arvestada

Statiivi ostmisel kerkib sageli pähe üks oluline küsimus, kas investeerida kallisse või odavasse statiivi. Odavad on saadaval alla mõnekümne euro eest ja kallimad võivad ulatuda isegi kuni tuhande euroni. Tõde on see, et palju sõltub fotograafi isiklikest eelistustest ja vajadustest, sest lihtsalt huvifotograaf ei peaks ostma ülikallist statiivi, mida ta kasutab ehk korra või paar kuus. Samas kui professionaalsetel fotograafidel pole kindlasti mõtet statiivi hinna pealt kokku hoida.

Teine sagedane dilemma on see, kas osta kerge statiiv või raskem aga vastupidav statiiv ja kas statiiv suudab kaamera raskust taluda. Pea meeles kaamera kaalu koos välklambi ja muude lisatarvikutega, kui arvestad kaalu, mida sinu statiiv talub. See oleks katastroof, kui sinu kallis objektiiv saaks kahjustada, kui statiiv objektiivi raskuse tõttu ümber kukub. Veel üks küsimus, mis tihti võib tekkida on see, et kui kõrgele peaksid statiivi jalad ulatuma. Enamik inimesi eelistab, et see oleks vähemalt sama kõrge kui fotograafi silm, et silm saaks hõlpsasti läbi pildiotsija vaadata ja pildistaja saaks vältida kummardumist. Statiivi seadistamise lihtsus on samuti üks võtmetegur. Kui jalgade pikendamine või pea või keskmise varda reguleerimine võtab kaua aega, võib see olla aja raiskamine. Mõnikord võib see lõppeda sellega, et jäädvustamiseks sobiv hetk on möödas. Veel üks oluline tegur, mida tuleb arvesse võtta on see, et statiivi saaks kergesti kokku panna. Kokkupanduna peaksid statiivid olema mugavalt sellise suurusega, et neid saab reisikotis kaasas kanda.