Informacija
Tootekataloog

Sülearvutid

Kategooria parimad pakkumised

Sülearvuti valik

Sülearvuti ostmine on raske ülesanne. Isegi kui tead, mida kõik tähendab, ja tead täpselt, mida tahad, võib selle leidmine olla keeruline.

Esiteks valige endale operatsioonisüsteem

Enne sülearvutite vaatamist peaksite välja selgitama, milline operatsioonisüsteem (OS) teie jaoks kõige paremini sobib. 

Siin on ülevaade igaühe kohta:

Windows: see OS ei avalda enam suurt survet, kuid see saab töö tehtud. See on parim valik, kui vajate Microsofti rakendusi, nagu MS Office, Access või Outlook. Valikus on ka rohkem Windowsi sülearvuteid kui ühegi teise OS-iga. 

MacOS: Apple'i MacOS on natuke algajasõbralikum kui Windows, kuid see on tihedalt seotud ettevõtte riistvaraga. Tõenäoliselt pole see teie esimene valik, kui teil pole iPhone'i või iPadi ja teie valikud on piiratud MacBookidega.

Chrome OS: kui saate enamiku sülearvuti toimingutest teha veebibrauseris, on Chrome OS hea valik. Chrome'i sülearvutid (nn Chromebookid) on ka ühed odavamad (ja kõige vähem võimsad), nii et OS-i tasub kaaluda ka siis, kui teil on kitsas eelarve. Konks on selles, et sellised rakendused nagu Adobe Creative Suite või Microsoft Office ei tööta. Mõnel rakendusel, eriti Office'il, on Androidi telefoni/tahvelarvuti versioon, mille saate oma Chromebooki installida

Linux: kui te ei vaja MS Office'i ja te ei pea õppimiskõveraks, saate installida Linuxi peaaegu igale sülearvuti riistvarale, mis on kunagi loodud. Konks on selles, et populaarsed rakendused, nagu MS Office ja Adobe Creative Suite, ei tööta. Siiski on tasuta avatud lähtekoodiga alternatiive nagu LibreOffice, Darktable (Adobe Lightroomi asendus) ja GIMP (Adobe Photoshopi asendus).

Protsessori nimede (CPU-de) mõistmine

Kui teate, millist operatsioonisüsteemi soovite ja teil on aimu tarkvarast, mida kavatsete käivitada, saate mõista, milliseid riistvaraspetsifikatsioone vajate. Esimene asi, mida soovitame vaadata, on protsessor, mida nimetatakse ka kiibiks.

Inteli protsessorid

Inteli põhiprotsessorid on Core i3, Core i5, Core i7 ja Core i9. Core i3 on kõige vähem võimas, Core i9 on kõige võimsam. Intel kasutab kõigis nendes kiipides salapäraseid numbrite ja tähtede jada, mis annavad teile rohkem teavet selle kiibi võimaluste ja selle ilmumise kohta. Selle dešifreerimise õppimine aitab teil teha paremaid ostuotsuseid.

Esimesed numbrid ("10") viitavad põlvkonnale; antud juhul on see 10. põlvkonna kiip. i5-9510U oleks üheksanda põlvkonna kiip või tõenäoliselt aasta vanem.

Järgmised kaks või kolm numbrit ("510") on seotud jõudlusega. Mida suuremad need numbrid on, seda võimsam on kiip.

Kiibi nime lõpus olev täht (meie näites "U") on Inteli tähis kiibi otstarbeks. Sülearvutite puhul on tähed, mida näete lõpus, Y, U ja H . Ainus, mille pärast peate muretsema, on Y-seeria kiibid, mis on optimeeritud aku tööea jaoks.

AMD protsessorid

AMD kiibi nimesid on sama raske dešifreerida kui Inteli nimesi.

Nimes AMD Ryzen 5 3600X tähistab "3" põlvkonda (kui vana see on; kõrgem on parem) ja "6" näitab, kui võimas see on. "6" muudaks selle näite keskmise võimsusega kiibiks, samas kui 3 või 4 oleks nõrgem (aeglasem). Järgmised kaks numbrit ei mõjuta eriti midagi. "X" lõpus näitab suurt jõudlust. Teiste tähtede tähistuste hulka kuulub U, mis tähistab madalat võimsust.

Kokkuvõte

Kui olete välja piiranud mõne mudelini, lugege arvustusi ja otsige spetsifikatsioonidest kaugemale jäävaid asju. Meie e-poes on müügis erinevate firmade sülearvuteid nagu Dell, Lenovo, Asus, MSI, Acer, Huawei ja HP ning me loodame, et leiate enda jaoks sobivaima.